Frezowanie bramy z jednego zamocowania

Maszyny ze stali, aluminium, odlewów itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

Autor tematu
kris123
Posty w temacie: 2

Frezowanie bramy z jednego zamocowania

#1

Post napisał: kris123 » 22 wrz 2012, 22:03

nie jestem znawcą więc pytam
kolor czarny - brama do frezowania
czerwony - powierzchnie do frezowania pod prowadnice i dolna część łap z jednego mocowania
szary - stół obrabiarki
zielony - ustalenie bramy, podkładka

tak mi się wydaję że z tolerancją prostopadłości dwóch obrabianych powierzchni nie będzie problemu, ale czy technicznie będę w stanie ustawić bramę na podkładce aby to brama, podkładka i stół były idealnie równoległe?
jeśli podczas obróbki nie będą to przy zamontowaniu takiej bramy do ramy w dużej przesadzie brama będzie przechylona do przodu lub tyłu. Dobrze myślę?
Załączniki
bez tytułu.JPG
bez tytułu.JPG (9.32 KiB) Przejrzano 2588 razy



Tagi:


Skrzydlaty
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 613
Rejestracja: 22 lis 2006, 15:41
Lokalizacja: Bochnia/Kraków
Kontakt:

#2

Post napisał: Skrzydlaty » 23 wrz 2012, 10:55

Sam będziesz to frezował czy oddasz do jakiegoś zakładu?
Moja brama była w takiej samej sytuacji - w zakładzie sobie zażyczyli stopki "od pleców" w odległości po ok. 100mm od brzegów płaskowniki 70x10 o dł. u mnie 150 (żeby było ładnie). Najpierw się frezuje te "stopki" a później to ustawiają na tych stopkach i frezują właściwe powierzchnie. W jakimś stopniu będzie przechylona, ale to będą ustawiać tak, żeby ustawić jak najbardziej optymalnie (nierównoległości i nieprostopadłości po spawaniu).

Od razu możesz sobie zaplanować takie blaszki jak czerwone na zdjęciu
Obrazek

Jak oddasz do dobrego zakładu to nie masz się co martwić, na pewno mają dobre narzędzia, będzie jak trzeba. Tylko radze dać grubsze blachy na stopki i płaskowniki pod prowadnice bo jak spawacz coś zawali albo ściągnie po spawaniu to może się okazać że np. z jednej stopki zostanie Ci połowa albo po prostu nie będzie się dało frezować bo nie będzie w czym.
Oczywiście nie wszystkie zakłady życzyły sobie dospawanie stopek, z czego łatwo wyciągnąć wnioski jak do tego podchodzą.
Gdzieś na forum już jakiś kolega tłumaczył jak to jest z tym frezowaniem bramy, zdjęciami realnych stopek też się wspomagał, poszukaj.


Autor tematu
kris123
Posty w temacie: 2

#3

Post napisał: kris123 » 23 wrz 2012, 15:14

ale zakładając że będę to obrabiał na maszynie 5 osiowej to chyba nie ma konieczności stawiania na "łapach" i dalej obrabiać inne powierzchnie, tylko wszystko z jednego mocowania.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja metalowa”