Wypalarka plazmowa dobra jakość, ale nie tak droga jak LASER

Dyskusje na temat przecinarek plazmowych i gazowych sterowanych numerycznie.
Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

#21

Post napisał: bartuss1 » 10 lut 2015, 19:58

zrobiłem kilka plazemek, pono cdziałają do dziś, trza tylko wiedziec w ktorym miejscu ugryśc temat hehe


https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign

Tagi:

Awatar użytkownika

cnccad
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 9
Posty: 3548
Rejestracja: 24 gru 2006, 11:54
Lokalizacja: już tylko Mysłowice
Kontakt:

#22

Post napisał: cnccad » 10 lut 2015, 21:00

A dlaczego by miały nie działać. Każda będzie działać . Tylko chodzi mi "wytrzymałość" na rożne zmienne które mogą ja spotkać i jak się to zachowie.
Owszem , nie ma konstrukcji nie zawodnej ale prosty przykład własnie maszyny messer.
Podstawowy błąd w MGM i MESSER , to totalny brak wyważenia maszyn. To po prostu jest ignorowane i dlatego maszyny te są ociężałe.
STIGAL to ma bardzo dużą przewagę na messerem. Maszyny są lekkie , dynamiczne.
Pozdrawiam.

Każda praca ma swoją wartość a zaniżanie jej wartości jest brakiem szacunku do pieniędzy i samych siebie.


PawelM
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 2
Posty: 41
Rejestracja: 19 wrz 2011, 09:50
Lokalizacja: POLAND

#23

Post napisał: PawelM » 10 lut 2015, 21:01

cnccad pisze:
po za tym ... co znaczy u Ciebie kolego PawelM maszyny dokładniejsze :?: Bo tego jakoś nie potrafię zrozumieć
CNCCAD - Chodzi o to, że maszyny w zakładach produkcyjnych Esabowskie, Zinserowskie, stare i nowe Eckerty, ZBUSY (ZDISY), Ajany etc. po pewnym czasie zamiast kół tną elipsy, zamiast zadanego wymiaru robią dziwne rzeczy, których operatorzy nie potrafią wyeliminować lub nie mają technicznej możliwości z uwagi na ograniczenia mechaniczne (wzrost oporów, zużycie mechaniczne, brak możliwości doszkolenia etc.), dlatego użytkownicy tych maszyn, jako bardziej doświadczeni szukają korzystniejszych rozwiązań nawet kosztem ceny messera czy stigala i innych sprawdzonych firm. No niestety CNCCAD, ale widać że skończyła się era "uciąć byleby uciąć". Ciekawym przykładem są firmy z pomorza na usługach OFFSHORE, tam wymagania cięcia i normy są niemal laserowe (czyt. ISO 9013 kat 1)! "A jednak są na rynku plazmy, które w znacznym stopniu spełniają oczekiwania" (cytuję mojego klienta, któremu uporczywie sugerowałem technologię laserową, a on i tak kupił plazmę wspomnianą w niniejszym wątku). Ciężko w to uwierzyć...
Spawanie, gięcie, cięcie, zawsze pomogę.

Awatar użytkownika

cnccad
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 9
Posty: 3548
Rejestracja: 24 gru 2006, 11:54
Lokalizacja: już tylko Mysłowice
Kontakt:

#24

Post napisał: cnccad » 10 lut 2015, 21:11

Ja też jestem zdania że nie można stać w miejscu. Trzeba się rozwijać.
Ale większość takich "bzdetów" to teoretyzowanie osób nie specjalnie mających wiedzę o normach i praktycznym ich wykorzystaniu. Walczę z tym na co dzień.

jak maszyna robi np. wspomnianą elipsę , to czyja jest to wina :?:

1. klienta
2. serwisu obsługującego maszynę

Cóż , wybór maszyn jest duży. Osobiście najlepiej brać Polskiego producenta bo to przynajmniej napędzi Polski rynek. Jednak ma to swoje plusy i minusy. Ale wszystko tak ma ...

ps.
mam nadzieję , że pytającemu pomoże coś z naszych rozważań w czymś zdecydować.
Pozdrawiam.

Każda praca ma swoją wartość a zaniżanie jej wartości jest brakiem szacunku do pieniędzy i samych siebie.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Przecinarka Plazmowa CNC, Gazowa”