Agregat Selco sistor 120

Dyskusje na temat przecinarek plazmowych i gazowych sterowanych numerycznie.
Awatar użytkownika

cnccad
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 14
Posty: 3548
Rejestracja: 24 gru 2006, 11:54
Lokalizacja: już tylko Mysłowice
Kontakt:

#41

Post napisał: cnccad » 10 kwie 2014, 20:34

no to idź w najprostszym kierunku ... C25A lecą więc 20 topiki powinny dać radę. A jak nie to max. 25 Może się czasami rzadko bo rzadko ale zdarzyć że któryś przeleci.
Również można za stycznikiem dać odpowiednio duże kondensatory. Ale wybijanie się może zwiększyć jak stracą całkowicie ładunek gdyż będzie się ładować 3 szt. kondensatorów oraz trafo.

Poczytałem trochę manuala. Zabezpieczenie ma być 20A.
Któryś z kolegów napisał że 20A nie jest równe 20A innego producenta i tu ma rację.


Pozdrawiam.

Każda praca ma swoją wartość a zaniżanie jej wartości jest brakiem szacunku do pieniędzy i samych siebie.

Tagi:


freerad
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 6
Posty: 222
Rejestracja: 21 lip 2009, 07:55
Lokalizacja: maków podhalański

#42

Post napisał: freerad » 11 kwie 2014, 14:00

Z całym szacunkiem cnccad ale wymiana automatów na topiki, biorąc pod uwagę że plazma wcześniej działała poprawnie, to likwidacja tylko objawów a nie przyczyny ich wybijania. Ja bym jednak szukał przyczyny w urządzeniu choć doradzanie nie będąc na miejscu pewnie na niewiele się zda.


grzes_rupinski1
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 566
Rejestracja: 23 gru 2009, 17:11
Lokalizacja: Ostrołęka

#43

Post napisał: grzes_rupinski1 » 11 kwie 2014, 15:38

W obecnych czasach wszystko ma działać do końca gwarancji tak też jest z bezpiecznikami
kilka razy wyskoczy i ludzie wzywają do domu elektryka aby szukał zwarcia a ten doradza trzeba nową kuchnię kupić bo ta za dużo prądu już ciągnie i lodówkę itd i interes się kręci elektryk ma co robić sklepy co sprzedawać a fabryki co produkować :).

Takie bezpieczniki się zużywają i kilku latach ( lub zadziałaniach zależy jakiej firmy) z byle powodu wyskakują.
„Denerwować się to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych.”
- Ernest Hemingway

Awatar użytkownika

cnccad
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 14
Posty: 3548
Rejestracja: 24 gru 2006, 11:54
Lokalizacja: już tylko Mysłowice
Kontakt:

#44

Post napisał: cnccad » 11 kwie 2014, 16:13

freerad pisze:Z całym szacunkiem cnccad ale wymiana automatów na topiki, biorąc pod uwagę że plazma wcześniej działała poprawnie, to likwidacja tylko objawów a nie przyczyny ich wybijania. Ja bym jednak szukał przyczyny w urządzeniu choć doradzanie nie będąc na miejscu pewnie na niewiele się zda.
dokładnie tak jak piszesz kolego.
ES- się zużywają a do takich urządzeń najlepiej się sprawdzają topiki , nie ES-y :!:

Jak będzie rdzeń za pylony metalicznym kurzem , to podnosząc wartość ES-a nie wiele zmienisz co jest potwierdzone przez kolegę.
Ale zdalnie to raczej tak tylko możemy pomóż. Równie dobrze mógł bym napisać kol. kamar że przyślij maszynę do mnie ... to ją naprawię :wink:

A chyba po to jest to forum by pomagać.
Pozdrawiam.

Każda praca ma swoją wartość a zaniżanie jej wartości jest brakiem szacunku do pieniędzy i samych siebie.


Autor tematu
kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 14
Posty: 16251
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

#45

Post napisał: kamar » 12 kwie 2014, 11:11

cnccad pisze: kol. kamar że przyślij maszynę do mnie ... to ją naprawię :wink:
.
Az tak to mnie nie boli :) Dzięki wszystkim za subgestie, trochę się poprawiło, przyjdą es-y z "D" to się zmieni i zobaczy. Z topikami nie jest prosto bo dalej na instalacji są 32A a tych wolałbym nie omijać i co i rusz wołać Zeork do plomb. Jedyny szkopuł to taki ze trzeba najpierw odpalać agregat i jak się uda to dopiero ploter.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Przecinarka Plazmowa CNC, Gazowa”