Problem z wypalarka eckert ecs 859

Dyskusje na temat przecinarek plazmowych i gazowych sterowanych numerycznie.

Autor tematu
lutek1986
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 04 sie 2011, 12:53
Lokalizacja: Koronowo

Problem z wypalarka eckert ecs 859

#1

Post napisał: lutek1986 » 04 sie 2011, 13:00

Witam
Moj problem z wypalarka polega na tym iz przy pracy maszyna staje i wyswietla komunikat can bus driver, robie referencje jest wszytsko ok a gdy wciskam przyspieszony posuw i chce przejechac suportem staje i wylatuje ten komunikat Can Bus Driver error a w skrzynce sterowniczej na dwoch sterownikach mrugaja napisy fle . Prosze o pomoc. Serwis przyjechal wymienil kabel i przez dwa dni bylo ok i znow to samo.



Tagi:

Awatar użytkownika

cnccad
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 3551
Rejestracja: 24 gru 2006, 11:54
Lokalizacja: już tylko Mysłowice
Kontakt:

#2

Post napisał: cnccad » 06 sie 2011, 09:42

sprawdź terminowanie przewodu CAN czy jest poprawne.
Na jednym końcu całej linii CAN wypinasz przewód i po między nimi powinno być ok.120Ω następnie zmiana wypinasz drugą stronę a wpinasz poprzednią i musi być ta sama wartość , czyli 120Ω.
Możesz zrobić tak że nie wypinasz przewodów CAN i sprawdzasz je wpięte . Wówczas musi być wypadkowa dwóch terminatorów , czyli ok. 60Ω.
Jeżeli są te wartości zachowane , a przewód nie jest uszkodzony to prawdopodobnie soft ma problem lub któreś z urządzeń blokuje transmisję.

Może się zdarzyć tak że nie będzie terminatora , co jest oczywiście głupotą gdyż zakładam że masz maszynę plazmę której towarzyszą zakłócenia.
Ale eckert robi różne dziwne rzeczy a serwisanci nie specjalnie mają pojęcie o tym co robią. Czyli po prostu mają wyuczone awarie.
Pozdrawiam.

Każda praca ma swoją wartość a zaniżanie jej wartości jest brakiem szacunku do pieniędzy i samych siebie.


Marcin_FST
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 144
Rejestracja: 20 lut 2009, 19:18
Lokalizacja: Bydgoszcz

#3

Post napisał: Marcin_FST » 02 mar 2012, 19:22

Ostatnio z rana po rucuhomieniu maszyny mam podobne problemy. Jak dob rze poamięam, to w różnych kombinacjach pojawiają mi się błędy 107, 149 i 620. Ten ostatni to chyba wtedy, gdy zignoruję poprzedni komunikat z błędę i próbuję ruszyć maszyną przyciskami do ręcznego przesuwu. Błędy występują tylko rano w ciągu kilku pierwszych minut pracy. Potem nie ma już żadnego problemu.

Jakiś pomysły?

Nie wiem czy to ma znaczenie, ale na fajrant wyciągam kluczyk ze stacyjki i chowam go do szafki, gdzie nikt nie ma dostępu. A bez kluczyka ogrzewanie maszyny nie działa.


zloty858
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 3
Rejestracja: 16 lut 2012, 19:54
Lokalizacja: Suwałki

#4

Post napisał: zloty858 » 08 mar 2012, 00:54

My mieliśmy podobny problem na jantar 2 okazało się że któryś z falowników był uszkodzony.


Marcin_FST
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 144
Rejestracja: 20 lut 2009, 19:18
Lokalizacja: Bydgoszcz

#5

Post napisał: Marcin_FST » 08 mar 2012, 15:07

Tak właśnie oznajmil mi dzisiaj serwis eckerta jak do nich zadzwoniłem i odczytałem kody błędów z wyświetlacza na falowniku.

A dużo kosztowała naprawa - jeśli można wiedzieć?


bajera9
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 18 lut 2013, 23:16
Lokalizacja: ostrołęka

szefir bl2

#6

Post napisał: bajera9 » 18 lut 2013, 23:32

witam podobne objawy miała nasza maszyna a nawet nadal ma za pierwszym razem były to błędy powodowane przez enkoder poprawiłem wszystkie wtyki od silników i n-koderów i maszyna przez dwa lata śmigała, teraz jest to uszkodzony falownik błąd 3203 brak napięcia silnika przy tych błędach może to być zarówno uszkodzony silnik ,falownik lub przewód najprościej sprawdzić to metodą prób i błędów zamieniając silniki miejscami jeżeli błąd pokazuje się na tym samym falowniku to silniki są ok i zamieniając falowniki miejscami jeżeli nic się nie zmieni tzn że to przewód jeżeli błąd przeniesie się wraz z falownikiem tzn że to falownik i trzeba go wymienić kosz ok 2000zł jeżeli sami go zaprogramujecie jak się dobrze poszuka taki falownik można kupić jeszcze taniej


walect
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 3
Rejestracja: 28 maja 2024, 08:48

Re: Problem z wypalarka eckert ecs 859

#7

Post napisał: walect » 28 maja 2024, 08:53

Witam
mam błąd w maszynie który wyskakuje w ciepłe dni praktycznie co chwilę. trzeba resetować maszynę i tracimy masę czasu.
zimą jest OK. serwis eckert się poddał
czy ktoś może coś doradzić jak to rozwiązać?
Obrazek

z góry dziękuję!

Awatar użytkownika

cnccad
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 3551
Rejestracja: 24 gru 2006, 11:54
Lokalizacja: już tylko Mysłowice
Kontakt:

Re: Problem z wypalarka eckert ecs 859

#8

Post napisał: cnccad » 29 maja 2024, 19:51

walect pisze:
28 maja 2024, 08:53
Witam
mam błąd w maszynie który wyskakuje w ciepłe dni praktycznie co chwilę. trzeba resetować maszynę i tracimy masę czasu.
zimą jest OK. serwis eckert się poddał
czy ktoś może coś doradzić jak to rozwiązać?
Obrazek

z góry dziękuję!
Coś nie bardzo rozumiem. Serwis ECKERT się poddał a Ty kolego liczysz na podpowiedź , poradę ?
Demontuj falowniki i na serwis z nimi.
Pozdrawiam.

Każda praca ma swoją wartość a zaniżanie jej wartości jest brakiem szacunku do pieniędzy i samych siebie.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Przecinarka Plazmowa CNC, Gazowa”