Regulacja wysokości palnika gazowego

Dyskusje na temat przecinarek plazmowych i gazowych sterowanych numerycznie.
Awatar użytkownika

cnccad
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 18
Posty: 3551
Rejestracja: 24 gru 2006, 11:54
Lokalizacja: już tylko Mysłowice
Kontakt:

#71

Post napisał: cnccad » 10 kwie 2014, 21:59

prokopcio pisze:zawsze mogę dorobić (gratisowy) "malutki" układzik który z 0-10V zrobi 2 sygnały Up/Down lub go tutaj narysować bo to tylko kilka kresek ;).

cnccad, czemu pytałeś o ten pierścień?
powiem tak - z rozpędu mówię że niema wpływu a tak naprawdę ma :) układ z mniejszym "powierzchniowo" pierścieniem jest bardziej "wyczulony" na pojemności pasożytnicze i zakłócenia. Czyli np zbliżanie ręki do układu z małym pierścieniem (np wygięty drut) ma o wiele większy wpływ niż na układ z dużym talerzem - to wynika z proporcji pojemności która powinna być znacznie większa element pomiarowy-materiał niż pojemność element pomiarowy - CałaReszta.
Dlaczego :?:
Bo jak rozmawialiśmy , to Twój układ zasadą działania nie rożni się od innych producentów. Czyli zastosowanie go do wycinarki wodnej , mija się z celem. Będzie mierzyć od lustra wody co za skutkuje "podskakiwaniem" głowicy tnącej . Więc zmniejszenie pierścienia do rozmiaru np. 30mm rozwiąże ten problem prawdopodobnie lecz samo kółko to nie wszystko. Ale póki co to, przepraszam forumowiczów. Mam pomysł na to urządzenie ale na razie nie ujawniam szczegółów.


Pozdrawiam.

Każda praca ma swoją wartość a zaniżanie jej wartości jest brakiem szacunku do pieniędzy i samych siebie.

Tagi:


prokopcio
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 35
Posty: 1138
Rejestracja: 11 sty 2005, 13:03
Lokalizacja: Grodków
Kontakt:

#72

Post napisał: prokopcio » 11 kwie 2014, 09:21

pitsa pisze:Jak będzie sprawował się czujnik przy cięciu blach perforowanych? Też da radę?
da radę ale w sumie to bardziej zależy od rodzaju perforacji żeby była powtarzalna na całym materiale bo z takimi "zróżnicowanymi" będzie problem, z siatką również może mieć problemy, nie chce mi się liczyć ale "średnia" powierzchnia pod talerzykiem na oko chyba jest w miarę jednakowa a o to dokładnie chodzi - pojemność (talerzyk-materiał) w tym przypadku zależy od odległości i od pola powierzchni materiału "pod talerzykiem".


prokopcio
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 35
Posty: 1138
Rejestracja: 11 sty 2005, 13:03
Lokalizacja: Grodków
Kontakt:

#73

Post napisał: prokopcio » 15 kwie 2014, 13:00

przetworniki wysłane by UPS, proszę jutro oczekiwać kuriera.
brak instrukcji ...
1. rozpakować.
2. skręcić/wygiąć odpowiednio do swoich potrzeb :) tak, żeby elementy pomiarowe znajdowały się możliwie daleko od konstrukcji i palnika.
3. podłączamy zasilanie 24V (czerwony plus, czarny minus).
4. "daleko" poza materiałem klikamy dwa przyciski na raz i zabieramy łapy - kalibruje się układ - mierzy pojemności pasożytnicze etc....
5. dojeżdżamy do materiału palnikiem i klikamy dolny przycisk - kalibracja punktu 0V
6. identycznie wyżej kalibrujemy górnym przyciskiem punkt max ( 10V )
7. sprawdzamy na wyjściu (żółty przewód) czy wyłazi 0-10V w skalibrowanym zakresie.

i czekam na krytykę

Obrazek

[ Dodano: 2014-04-16, 08:09 ]
acha - zapomniałem dodać, że układ posiada wadę w postaci połączenia GND(minusa zasilania/sygnału) z obudową urządzenia - wcześniej wydawało mi się że tak musi być ponieważ układ mierzy pojemność względem masy ale po testach okazało się to połączenie zbędne , więc jeśli komuś to przeszkadza to można śmiało odizolować od maszyny. W przyszłości nie będzie tego bezpośredniego połączenia z obudową.

[ Dodano: 2014-04-16, 12:16 ]
251mz pisze: do CS-mio IP-s można podłączyć sygnał 0-10V i on ma w sobie moduł sterowania palnikiem ...
masz może jakieś wskazówki, linki, opis jak to zrobić? lub na której stronie w dokumentacji jest to opisane ?


scoratir
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 5
Posty: 35
Rejestracja: 27 lis 2013, 19:55
Lokalizacja: Łańcut

#74

Post napisał: scoratir » 07 wrz 2014, 10:31

Planuje kupić któreś z urządzeń do regulacji wysokości palnika i nie powiem, zainteresowało mnie to wyżej opisane. Główną zaletą, jak dla mnie, jest możliwość pracy zarówno z plazmą jak i palnikiem tlenowym. Mam kilka pytań odnośnie tego urządzenia:

1. Jak wypadły testy, bo pierwsze urządzenia pracują już kilka miesięcy (wady i zalety).
2. Czy będzie ono działało z linuxCNC?
3. Skąd najlepiej podciągnąć zasilanie? Z zasilacza MZ-03 będę miał 12V, więc muszę zastosować jakiś osobny/dodatkowy zasilacz?
4. Jak podpiąć to urządzenie nie posiadając THC, tak aby sterować silnikiem na osi Z?

Posiadam płytę główną SSK-MB2, sterowanie to raczej linuxCNC.


prokopcio
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 35
Posty: 1138
Rejestracja: 11 sty 2005, 13:03
Lokalizacja: Grodków
Kontakt:

#75

Post napisał: prokopcio » 07 wrz 2014, 19:34

niestety testy na maszynach wypadły negatywnie :( - producent czyli ja :) musi jeszcze kilka rzeczy poprawić ... projekt wisi w powietrzu. Nie wiem kiedy do niego wrócę (ale wrócę)


scoratir
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 5
Posty: 35
Rejestracja: 27 lis 2013, 19:55
Lokalizacja: Łańcut

#76

Post napisał: scoratir » 07 wrz 2014, 20:37

Szkoda, będę musiał w takim razie zadowolić się samym THC. (Który niedługo pewnie zamówię u prokopcio) :)

Awatar użytkownika

cnccad
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 18
Posty: 3551
Rejestracja: 24 gru 2006, 11:54
Lokalizacja: już tylko Mysłowice
Kontakt:

#77

Post napisał: cnccad » 09 wrz 2014, 07:22

Ja natomiast w przyszłym tygodniu biorę się za zrobienie kilku sztuk swoich pojemnościówek i skrzynek cykli.
Na pewno ceną będzie wyższa gdyż zrobię to z "gotowców".
Pozdrawiam.

Każda praca ma swoją wartość a zaniżanie jej wartości jest brakiem szacunku do pieniędzy i samych siebie.


prokopcio
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 35
Posty: 1138
Rejestracja: 11 sty 2005, 13:03
Lokalizacja: Grodków
Kontakt:

#78

Post napisał: prokopcio » 09 wrz 2014, 08:12

Czekamy na rezultaty :) a co to są te skrzynki cykli ?
automatyka obejmująca obsługę Zetki ?

Awatar użytkownika

cnccad
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 18
Posty: 3551
Rejestracja: 24 gru 2006, 11:54
Lokalizacja: już tylko Mysłowice
Kontakt:

#79

Post napisał: cnccad » 09 wrz 2014, 19:35

tak. coś co można konfigurować pod dane źródło i maszynę. Taki rodzaj sterownika.
Sam czujnik już działa ... jest po testach.
Pozdrawiam.

Każda praca ma swoją wartość a zaniżanie jej wartości jest brakiem szacunku do pieniędzy i samych siebie.


prokopcio
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 35
Posty: 1138
Rejestracja: 11 sty 2005, 13:03
Lokalizacja: Grodków
Kontakt:

#80

Post napisał: prokopcio » 09 wrz 2014, 19:37

cnccad pisze:Sam czujnik już działa ... jest po testach.
z paleniem czy bez ?

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Przecinarka Plazmowa CNC, Gazowa”