wentylacja wypalarka plazmowa

Dyskusje na temat przecinarek plazmowych i gazowych sterowanych numerycznie.

InzSpawalnik
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1693
Rejestracja: 28 gru 2012, 01:04
Lokalizacja: Galaktyka

#11

Post napisał: InzSpawalnik » 20 lut 2015, 22:58

Caly stol powinien byc zamkniety obudowa takze nie powinno byc mozliwosci wymiany brudnego powietrza z powietrzem na hali w ktorej znajduje sie maszyna.

Podobnie jak w przypadku obrabiarek gdzie cala przestrzen zamyka sie ekranami tak samo bedzie przy wycinarkach.



Tagi:

Awatar użytkownika

cnccad
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 6
Posty: 3551
Rejestracja: 24 gru 2006, 11:54
Lokalizacja: już tylko Mysłowice
Kontakt:

#12

Post napisał: cnccad » 21 lut 2015, 08:06

człowieku , co Ty za "dziwne" rzeczy piszesz.
Osobiście instalowałem do maszyn systemy wymiany powietrza. Sprawdzają się :!:
jednak ...

proszę , czytaj ze zrozumieniem o czym ludzie piszą.

Kolego jarucki , tak , to często stosowane rozwiązanie "parasola" nad palnikiem i z palnikiem wędrującego.Działa dobrze , ale najlepiej się sprawdza przy cięciu na stole wodnym lub pod lustrem wody. Pomysł dobry ale jednak trochę problematyczny.
Pozdrawiam.

Każda praca ma swoją wartość a zaniżanie jej wartości jest brakiem szacunku do pieniędzy i samych siebie.

Awatar użytkownika

jarenio
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 672
Rejestracja: 06 paź 2008, 22:48
Lokalizacja: TJE/KR
Kontakt:

#13

Post napisał: jarenio » 23 lut 2015, 09:54

ja osobiscie testowałem wiele rozwiązań i musze przyznać, że ostatecznie zrobię (na razie prawie w ogóle nie palę, więc nie mam weny)
szeroka rynna mocowana z tyłu do blachy i wyciągającą dym z przestrzeni między wodą a blachą (trzeba uważać bo woda potrafi zniknąć z wanny...)
lekka konstrukcja obłożona gruba folią z odciągiem u góry (taki daszek ze ścianami)
Rura od góry puszczona równolegle do palnika działa gdy pali sie pod wodą lub jest bardzo dużo elementów i odciąg ma którędy wyciągać dym spod blachy. Dla duzych elementów palonych po konturze nie ma go po co nawet włączać

aktualnie przczepiam ruyrę odciagu za stołem tak żeby wyciagała dym spod blachy, troche śmierdzi na hali, wiadomo, ale jest ok
Pozdrawiam; Jarek

Awatar użytkownika

cnccad
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 6
Posty: 3551
Rejestracja: 24 gru 2006, 11:54
Lokalizacja: już tylko Mysłowice
Kontakt:

#14

Post napisał: cnccad » 23 lut 2015, 19:03

nie ma idealnego rozwiązania do odciągu spalin. Pisanie , która metoda jest najlepsza , jest błędem. Nie ma takiej.
Przy cięciu powietrzem , jest najmniejsze ryzyko wybuchu , zapłonu w systemie wentylacyjnym. Widziałem jak podczas cięcia aluminium azotem blachę aż podnosi , podobnie stal INOX.
poniżej zdjęcie odciągu , które klient sam sobie wykonał. Miało zastosowanie przy cięciu wodorem i wytrzymało ok 2 tygodni. Ale głównym powodem było natężenie prądu. Od 500 do 700A.

Obrazek

jest to dobre rozwiązanie tego odkurzacza ale też ma swoje minusy. Ale przy prądzie 200A , to będzie to śmigać bez problemu. Nawet przy mniejszych prądach , można sobie zrobić wziernik ze szkiełka spawalniczego.
Pozdrawiam.

Każda praca ma swoją wartość a zaniżanie jej wartości jest brakiem szacunku do pieniędzy i samych siebie.


marika_24
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 3
Rejestracja: 09 lip 2010, 15:31
Lokalizacja: Kraków

Wentylacja

#15

Post napisał: marika_24 » 18 lis 2015, 11:05

Witam, poszukuję wentylacji dachowej do mojego biura. Nie znam się na tym kompletnie dlatego chciałabym aby ktoś mi doradził na co zwrócić uwagę i jaki produkt wybrać. Dziś z rana przeglądałam kilka ofert i natknęłam się na tę stronę: http://www.wentylatorysklep.pl/wentylat ... we,27.html czy ktoś kupował produkty tej firmy i jest wstanie powiedzieć czy są warte nabycia? Z góry dziękuję za pomoc.


snajperman-s1
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 340
Rejestracja: 22 kwie 2010, 10:34
Lokalizacja: Nowy Sącz

#16

Post napisał: snajperman-s1 » 21 lis 2015, 07:47

Temat ciekawy, koncepcja autora super ale pomoc ZADNA..... Sam jestem przed budową odciągu syfu z hali i myślałem że coś się dowiemy od ludzi którzy widzieli, sprawdzali i mają z tym styczność a tu ze się nie da, ze nie ma idealnej metody itd itd....

Tu chodzi o dorade - nikt nie szuka idealnego środka ale podpowiedzieć że np moin zdaniem odciąg z pod blachy daje taki efekt gorny taki a przypalnikowy taki i każdy sam zdecyduje bo Coś będzie wiedział a tak to dalej jesteśmy w punkcie 0.....

Awatar użytkownika

RomanJ4
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 11621
Rejestracja: 17 mar 2009, 08:55
Lokalizacja: Skępe

#17

Post napisał: RomanJ4 » 21 lis 2015, 13:42

A jeśli idzie o sam wentylator to moim zdaniem najefektywniejsze w m3/h (i chyba relatywnie tanie) są prostej konstrukcji niezawodne odśrodkowe wentylatory dachowe tego typu
Obrazek
produkowane m/in. przez lipnowski Konwektor http://www.konwektor.pl/wentylatory-dachowe
http://ostrow-wielkopolski.lento.pl/wen ... 64367.html
http://www.kaliszcity.pl/ogloszenia-kal ... -32785.htm
http://polskastrefa.pl/tarnow/agd/inne/ ... 37_kw,4alp
pozdrawiam,
Roman

Awatar użytkownika

karpik74
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 394
Rejestracja: 27 cze 2015, 16:36
Lokalizacja: kłodzko

#18

Post napisał: karpik74 » 21 lis 2015, 21:46

Moim zdaniem sposób zawsze się znajdzie, wszystko zależy od możliwości, zasobności portfela i sprzętu na jakim pracujemy.

Również moim zdaniem najlepszym sposobem są komory tudzież inne podobne konstrukcje, oddzielne pomieszczenie, widziałem pod wiatami.
Prostym rozwiązaniem na halach jest konstrukcja z regipsu czy innego nie palnego materiału (odpryski). Wyciąg w ścianie i/lub nawiew od czoła. Ograniczone jest rozprzestrzenianie się pyłu, to czego nie wyciągnie opadnie w "namiocie".

Bardzo często do różnych potrzeb stosuje się tz. kurtyny- powietrzne, wodne, ogniowe, jakie tylko można sobie wyobrazić, chociażby gaz osłonowy i myślę, że w tym kierunku należy zmierzać.

I tu dobrym medium może być "mgła wodna" która przechwyci cząstki pyłu, chodzi mi bardziej o kurtynę niż cięcie we mgle.
Rozwiązanie wydaje się być dobre w szczególności przy stołach wodnych chociaż do odciągów też można założyć drenaż.
Kwestia zasilania wodą na bieżąco czy zamkniętym obiegiem z filtrami to sprawa indywidualna.
Rozwiązanie lepsze od cięcie pod bo z bąblami i tak wydostają się pyły, kurtyna nie przepuści niczego nad blachą a lustro wody pod spodem.
Zresztą temat jest otwarty do dyskusji i jak kolega snajperman napisał, każdy wybierze co będzie mu odpowiadać.
Załączniki
Rysunek1.jpg

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Przecinarka Plazmowa CNC, Gazowa”