Nietypowe potrzeby. Czego szukać ? Proszę o radę.

Dyskusje dotyczące toczenia, remontów, modernizacji, narzędzi. Tokarki konwencjonalne.

Autor tematu
KSCar
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 7
Posty: 35
Rejestracja: 24 lis 2008, 15:43
Lokalizacja: Slask

#11

Post napisał: KSCar » 10 lis 2014, 11:34

Ja już dziękowałem i chwaliłem maszynkę z filmu i widzę że to maleńkie elementy, ale pisząc o rozmiarach miałem na myśli długość elementu, które na początek potrzebuję.
Co do "dla porządku" tolerancji to jest oczywistym, że jak największa się tylko da.
Nie da się uzyskać 0,01, to będę się musiał zadowolić sprzętem z tolerancją 0,02, to jasne.
Wracam jednak do tematu: Czy jest możliwe wykonanie takich elementów a jeśli tak, to na czym i jak?



Tagi:

Awatar użytkownika

adam Fx
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 5562
Rejestracja: 04 lip 2004, 16:03
Lokalizacja: Gliwice

#12

Post napisał: adam Fx » 10 lis 2014, 16:51

To właśnie szukasz tokarki z taką podtrzymką jak na moim filmie. Dzięki punktowi podparcia w tulejce można wytoczyć długi i cienki element zbierając oczywiście całość w jednym przejściu.

A wspomniałem jeszcze raz o maszynie z filmiku gdyż napisałeś że:
KSCar pisze: Ponadto to co na filmach (w efekcie końcowym) jest kilka razy większe niż elementy, które ja potrzebuję toczyć, frezować.
i myślałem że pobieżnie zobaczyłeś filmy i nie spostrzegłeś że części są dość małe i jak się okazuje średnicowo zbliżone do tego co szukasz.

Jeżeli nie znajdziesz firmy która sprzedaje takie maszyny możesz przecież złożyć zlecenie budowy na forum tu poza amatorami są ludzie którzy zawodowo budują niejednokrotnie na zlecenie obrabiarki.

Wspominasz także iż chcesz manualną a ewentualnie potem przerobisz na cnc tylko że w takiej konfiguracji musisz liczyć się poza dokładaniem napędów tak że z wymiana mechanizmu pociągowego a jeżeli nawet nie to trzeba dodać sprzężenie na liniałach ponieważ manualne maszyny posiadają rożnego rodzaju luzy np. nawrotne które przy pracy ręcznej nie są szkodliwe ale już przy CNC mogą sprawić kłopoty.
sorki za wszystkie błędy ... (dyslektyk) :?
Zobacz moje filmy http://www.youtube.com/user/pokachontass/videos


Autor tematu
KSCar
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 7
Posty: 35
Rejestracja: 24 lis 2008, 15:43
Lokalizacja: Slask

#13

Post napisał: KSCar » 12 lis 2014, 12:44

Dzięki za te wszystkie, bezcenne dla mnie informacje.
Pozwoliłem sobie napisać wiadomość na PW.


ahabich
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 332
Rejestracja: 01 maja 2006, 18:29
Lokalizacja: wawa

#14

Post napisał: ahabich » 12 lis 2014, 16:40

Czy tylko mi się wydaje, że taki element będzie naprawdę ciężko wykonać? Przy takiej długości zmiana temperatury elementu o 20* wydłuży go o 0,01 mm (chyba nie pomyliłem się z zerami :lol: )


AmosS
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 10
Rejestracja: 20 sty 2008, 01:15
Lokalizacja: Głogów

#15

Post napisał: AmosS » 26 lis 2014, 13:40

Myślę, że ta tokarka byłaby odpowiednia.



Autor tematu
KSCar
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 7
Posty: 35
Rejestracja: 24 lis 2008, 15:43
Lokalizacja: Slask

#16

Post napisał: KSCar » 26 lis 2014, 14:19

Dzięki za linka i sugestie. Pooglądałem już wiele takich i podobnych maszynek zegarmistrzowskich, ale sądzę że nie tędy droga z kilku powodów. Głównie z powodu chęci adaptacji i modyfikacji do CNC. Skłaniam się więc ku teorii by stworzyć coś "od podstaw", ewentualnie na bazie czegoś taniego jako dawcy i chyba w tym kierunku pójdę z pomocą ludzi tu poznanych mających odpowiednie zaplecze i obeznanych w temacie znacznie lepiej ode mnie.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Toczenie / Tokarki Konwencjonalne”