stalki - jak zaostrzyć?

Dyskusje dotyczące toczenia, remontów, modernizacji, narzędzi. Tokarki konwencjonalne.

pukury
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 11
Posty: 7609
Rejestracja: 23 lis 2004, 22:41
Lokalizacja: kraków

#41

Post napisał: pukury » 08 wrz 2013, 23:44

witam.
jak można to podeślij przykładowe wymiary .
jak bym miał jechać po 1 mm to bym chyba zwariował ( do reszty ) .
pozdrawiam.


Mane Tekel Fares

Tagi:


Autor tematu
YaPKnn
Posty w temacie: 30

#42

Post napisał: YaPKnn » 08 wrz 2013, 23:53

pukury pisze:witam.
jak można to podeślij przykładowe wymiary .
jak bym miał jechać po 1 mm to bym chyba zwariował ( do reszty ) .
pozdrawiam.
No ja też wariuje, ale nie mogę nic wymyślić, więc traktuję to jako ograniczenie mojego chińczyka. Mogę też zrobić fotkę jak to wygląda w uchwycie.

Wymiary? Proszę oto one:
Obrazek

P.S. Oczywiście jak toczę zewnętrzną powierzchnię, i jest podparta kłem to zeszło 3mm z promienia za jednym przejazdem, i potem dwa wykańczające. (wałek miał ca.57mm)

[ Dodano: 2013-09-09, 00:09 ]
Tak to wygląda w uchwycie:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika

senio
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 4
Posty: 1459
Rejestracja: 25 maja 2006, 14:39
Lokalizacja: koło.wlkp

#43

Post napisał: senio » 09 wrz 2013, 00:15

YaPKnn pisze:Próbowałem wjechać w głąb na 1mm ale nóż wyprasza ertalon z uchwytu.
Wydaje mi się że problem w mojej chińskiej mini tokareczce, żeby złapać ertalon fi50 muszę uzyć zewnętrznych szczęk i wałek siedzi w uchwycie na jakieś 7mm.
YaPKnn pisze:No ja też wariuje, ale nie mogę nic wymyślić, więc traktuję to jako ograniczenie mojego chińczyka.
Miałem kiedyś MTB300. To identyczna zabawka tylko nieco dłuższa bo 300 w kłach. Wymiana uchwytu na 125mm rozwiązała wiele moich problemów, choć i tak dalej była to tylko zabawka. Ale do takich zabaw jak potrzebujesz, większy uchwyt jest to akurat dobre rozwiązanie problemu. Kilka centymetrów a kilka milimetrów trzymania to spora różnica. Wywiercić fi 16 w poliamidach to też żaden wyczyn nawet tym maleństwem o ile ma co trzymać materiał. Zostaje do wytoczenia niewiele i po kilka milimetrów wiórem z HSS-a pójdzie bez problemu. Uchowała się nawet jakaś fotka tej mojej zabawki z uchwytem 125. Pomyśl o tym bo nie ujedziesz daleko.

Obrazek


Autor tematu
YaPKnn
Posty w temacie: 30

#44

Post napisał: YaPKnn » 09 wrz 2013, 00:36

Też nad tym myślałem, tylko nie bardzo "to widzę". Sam uchwyt kupić to nie jest problem (no może $) tylko jak go zamocować? Jakaś tarcza redukcyjna ?

Awatar użytkownika

senio
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 4
Posty: 1459
Rejestracja: 25 maja 2006, 14:39
Lokalizacja: koło.wlkp

#45

Post napisał: senio » 09 wrz 2013, 00:55

YaPKnn pisze:Też nad tym myślałem, tylko nie bardzo "to widzę". Sam uchwyt kupić to nie jest problem (no może $) tylko jak go zamocować? Jakaś tarcza redukcyjna ?
Tak ja miałem w komplecie. Do Twojej podejrzewam też to mają. Niżej ma fotce ją masz. Poszukaj w googlach to pewnie znajdziesz gdzie takie coś kupić. To bardzo upraszcza wiele spraw w tym maleństwie.



Autor tematu
YaPKnn
Posty w temacie: 30

#46

Post napisał: YaPKnn » 09 wrz 2013, 00:56

Tak patrzę tu:

http://allegro.pl/uchwyt-tokarski-3-szc ... 52268.html

na rzospiskę, to mi wychodzi, że żeby przyzwoicie złapać taki wałek ertalonu, to musiałbym wstawić 160 :-) Wtedy do A1=55mm a taki to się raczej nie zmieści heh.

125 nie wiele by dała, bo i tak bym musiał łapać w zewnętrzne szczęki, co "na oko" po zdjęciach przy 125 daje takie samo trzymanie.

[ Dodano: 2013-09-09, 00:57 ]
senio pisze:
YaPKnn pisze:Też nad tym myślałem, tylko nie bardzo "to widzę". Sam uchwyt kupić to nie jest problem (no może $) tylko jak go zamocować? Jakaś tarcza redukcyjna ?
Tak ja miałem w komplecie. Do Twojej podejrzewam też to mają. Niżej ma fotce ją masz. Poszukaj w googlach to pewnie znajdziesz gdzie takie coś kupić. To bardzo upraszcza wiele spraw w tym maleństwie.

Mam taką tarczę wypisaną w akcesoriach w instrukcji, szczerze przyznam, że myślałem że to do zabieraka jest. Akcesoria moge kupić bez problemu, zamówią mi w LM i nie ma problemu z dostępnością, tylko trzeba trochę poczekać.

Awatar użytkownika

senio
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 4
Posty: 1459
Rejestracja: 25 maja 2006, 14:39
Lokalizacja: koło.wlkp

#47

Post napisał: senio » 09 wrz 2013, 01:33

YaPKnn pisze:125 nie wiele by dała, bo i tak bym musiał łapać w zewnętrzne szczęki, co "na oko" po zdjęciach przy 125 daje takie samo trzymanie.
No jeśli średnica materiału fi 65 na prawych szczękach jest dla Ciebie bez sensu to faktycznie nie ma co zmieniać.


Autor tematu
YaPKnn
Posty w temacie: 30

#48

Post napisał: YaPKnn » 09 wrz 2013, 01:41

Patrzę, patrzę i widzę 40mm. Czegoś tu nie rozumiem, skąd Ci się wzięło 65???

Obrazek

Awatar użytkownika

senio
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 4
Posty: 1459
Rejestracja: 25 maja 2006, 14:39
Lokalizacja: koło.wlkp

#49

Post napisał: senio » 09 wrz 2013, 08:48

YaPKnn pisze:Patrzę, patrzę i widzę 40mm. Czegoś tu nie rozumiem, skąd Ci się wzięło 65???
Wzięło się z wielu lat używania takiego uchwytu w tokarce. Nie wiem co Chińczycy wypisują w tabelkach, ale w polskiego Bizona 125 wchodzi wałek fi 65 który dokręcam i obrabiam.


pukury
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 11
Posty: 7609
Rejestracja: 23 lis 2004, 22:41
Lokalizacja: kraków

#50

Post napisał: pukury » 09 wrz 2013, 09:59

witam.
większy uchwyt - świetnie ale ...
jak założysz 125 to może się zdarzyć że przy wykręconych na max .szczękach nie zmieści się nad łożem.
raczej nie tędy droga.
opcji jest kilka - np. możesz zrobić przyrząd do łapania detalu.
no i generalnie - " strategia " obróbki.
nie rób nerwowych ruchów - spokojnie.
pozdrawiam.
dodając -
więc tak.
uchwyt fi 100mm ( lewe szczęki ) , wałek - ertalon . nóż- wstyd pisać , obroty - około 700.
4 przejścia - 3 zgrubne - 1 na wykończenie.
czas - jakieś 2 minuty ( no może 3 ) .
pozdrawiam.
Mane Tekel Fares

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Toczenie / Tokarki Konwencjonalne”