TOKARKA UNIWERSALNA LZ-250 LZ 250 ZM TARNÓW

Dyskusje dotyczące toczenia, remontów, modernizacji, narzędzi. Tokarki konwencjonalne.

Autor tematu
HeniekL
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 150
Rejestracja: 03 sie 2009, 12:50
Lokalizacja: Opolskie

TOKARKA UNIWERSALNA LZ-250 LZ 250 ZM TARNÓW

#1

Post napisał: HeniekL » 26 lis 2012, 12:59

Witam.

Przeglądając znany portal aukcyjny :wink: natknąłem się na tą aukcję:

http://allegro.pl/tokarka-uniwersalna-l ... 34119.html

Muszę przyznać, że jestem nieco zaszokowany ceną urzadzenia, jakby nie patrzeć tokarka jest tzw. obrabiarką stołową, a jej rozstaw kłów nie przekracza 500mm.

Tutaj:

http://www.zmt.tarnow.pl/attachments/051_LZ_250_pl.pdf

... znajduje się link z opisem szczegółowym obrabiarki.

Ciekawe co sądzicie :cool: na temat obecnych cen obrabiarek :shock: .
Mnie nasuwa się tylko jedna myśl, a mianowicie że przeciętnego użytkownika nie stać jest na zakup takiego urządzenia i pozostaje nam tylko szukanie okazji i zakup starych ale solidnie wykonanych obrabiarek.
Nawiasem mówiąc inna firma mieszcząca się w Warszawie, znana niegdyś z produkcji precyzyjnych tokarek sprzedaje obecnie chińskie produkty opatrzone symbolami polskiego producenta... Zdaje się, że takie praktyki sa stosowane teraz nagminnie, a w naszym kraju nie da się już kupić rodzimego produktu :sad: .



Tagi:


wt
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 426
Rejestracja: 20 gru 2008, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

przeznaczenie

#2

Post napisał: wt » 26 lis 2012, 13:30

To nie jest maszyna dla "przeciętnego" do pobawienia się, tylko do pracy. Są pewne różnice, silnik 3 kW, hartowane prowadnice, przelot wrzeciona, uchwyt narzędziowy, posuw poprzeczny. Można oczekiwać, że przykładowo konik da się łatwo odblokować i nie będzie się blokował przy przesuwaniu. Przeciętny kupi tokarkę w wykonaniu uproszczonym za 3000, albo używaną za połowę ceny. Pozdrawiam

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Toczenie / Tokarki Konwencjonalne”