Sterowanie CNC-kompletne do 20-30 tys co radzicie

Rozmowy dotyczące oprogramowania sterującego maszynami CNC i sterowników CNC obrabiarek numerycznych

Dwd89
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 1
Posty: 30
Rejestracja: 17 gru 2010, 12:32
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice
Kontakt:

#11

Post napisał: Dwd89 » 15 paź 2011, 20:47

Przepraszam ze się do tematu wtrącam,

ale ja również mam podobne pytanie:
Posiadam Weeke BP15/3S z 1992 roku, z sterowaniem Homatic 2000 (woodwop 2.4 lub 2.5).
Programy piszę z palca (do tej pory były to same proste wycinania otworów itp.) ale wszelkie łuki czy krzywe nie wchodzą w ogóle w grę.

Maszyna nie posiada zmiany narzędzia (magazynka), za to ma 2 wrzeciona frezarskie, bodajże 36 wierteł, i piłę.

Byłem w poznaniu na targach Drema, gdzie Weeke wystawiało jakiegoś kolosa :) i zaskoczył mnie fakt że te maszyny prócz przepaści w sterowaniu, wiele się fizycznie nie różnią. W związku z czym ponieważ moja maszyna jest przeze mnie stale serwisowana, pracuję przy niej sam, i sam ją naprawiam.
Chciałbym zmienić jej sterowanie na coś nowszego posiadającego port usb lub ehernet.
I możliwość pisania programów na laptopie w biurze (oprogramowanie z jezykiem polskim)

W jakich kwotach w takim cnc zamknę się z wymianą systemu sterowania oraz oprogramowania dla laptopa ?
Niewiem czy jest to 20 - 50 - 80 czy 100 tys zł .
Chcę mieć możliwość wykorzystania z maszyny wszystkiego co da się z niej "wycisnąć" bez znajomości języka niemieckiego i mistrzowskiego opanowania systemu Dos 9os

Bardzo chciałbym też spróbować frezowania takich materiałów jak aluminium i jesli się da - miedzi. Gdyż interesuje mnie wytworzanie bloków chłodzenia wodnego dla komputerów.



Tagi:


dziabi3
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 874
Rejestracja: 13 sie 2009, 16:15
Lokalizacja: xxx

#12

Post napisał: dziabi3 » 13 lip 2012, 23:45

jeśli kolega ma 20 - 30 tysi

to starczy na Mach3 + CSMIO/IP-S <po kablu sieciowym LAN> + serwo napędy AC i sterowniki AC + MPG z okablowaniem i uruchomieniem + wsparcie techniczne

pracuje na takim zestawie tylko u nas mamy stare serwa DC i nowe sterowniki od tej firmy "CSLAB"

polecam niech kolega znajdzie ich na gogle i zadzwoni się zapytać lub do mnie opiszę jak to działa 793693779

Ci panowie uruchamiają magazyny narzędzi , czujniki wysokości , dopisują makra do sterowania bajerami polecam


luknij sobie kolego na to
https://www.cnc.info.pl/topics56/csmio- ... t24394.htm

szczerze mówiąc , nas wyniosły 2 maszyny śmieszne pieniądze a szefostwo zarabia kapuchę na tym :mrgreen:

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólne Dyskusje na Temat Systemów Sterowania CNC”