surface machining


niewiedzacy
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 10
Rejestracja: 26 mar 2009, 17:45
Lokalizacja: Far Far Away

#11

Post napisał: niewiedzacy » 10 sty 2011, 14:12

jak ustawić plik .stl jako przygotówka w mastercam x5 tak aby nie było przesunięcia ?
z góry dziękuje



Tagi:


darekr1
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 6
Posty: 73
Rejestracja: 11 cze 2008, 20:53
Lokalizacja: Radom

#12

Post napisał: darekr1 » 10 sty 2011, 21:44

Witam, to dziwne że nie masz postprocesora do Fanuca -standardowo jest parę post procesorów do Hassa , Fanuka i Fadala.
A próbowałeś wejść w maszyny,frezarki i ,, manage list'' i tam dodajesz maszynę do listy.
Sprawdzałem właśnie i nawet w X5 mam wszystkie standardowe postprocesory.
Co do ustawiania STL w X5 to standardowo -,,zmień''i tam jest znaczek STL...


Autor tematu
BL1zZaRd
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 7
Posty: 8
Rejestracja: 26 lut 2009, 00:57
Lokalizacja: New Jersey

#13

Post napisał: BL1zZaRd » 11 sty 2011, 04:36

darekr1 pisze:Witam, to dziwne że nie masz postprocesora do Fanuca -standardowo jest parę post procesorów do Hassa , Fanuka i Fadala.
A próbowałeś wejść w maszyny,frezarki i ,, manage list'' i tam dodajesz maszynę do listy.
Sprawdzałem właśnie i nawet w X5 mam wszystkie standardowe postprocesory.
Co do ustawiania STL w X5 to standardowo -,,zmień''i tam jest znaczek STL...
No bardzo to dziwne, ale nie ma. Owszem jest kilka do Fadala i do Hassa, ale nie ma do Fanuca. Na szczescie tym razem nie był to problem, bo sztuka wyszla prawie pieknie na DEFAULT.MMD.
Jedynie co mi wyszlo niedobre to to, ze frez zaznaczyl mi w miejscach otworow takie kikuty, wyraznie widac, ze potraktowal to jako czesc powierzni i probowal cos tam dłubać. Jednak, ze mial 1inch srednicy duzo nie zdzialal, jednak te slady sa denerwujace. Co zrobic, zeby wywalic z importowanej bryły otwory, albo jakos je zaslepic, zeby program ich nie widzial?

[ Dodano: 2011-01-11, 05:35 ]
Znowu mam pytanko :oops: Ten kanal, ktory biegnie przez srodek sztuki jest dosyc dokladny, wiec wolalbym, zeby po pierwszym przejechaniu finish wychodzil mi ok .0015 cala na minus. Na modelu jest wymiar nominalny, wiec jesli mam freza na zero lub lekko na plus to wyjdzie mi za duzy. Kompensacji nie chce uzywac, bo moze dławic słabsze maszyny. Co trzeba zaznaczyc zeby zrobil mniejszy? Można zaznaczyc w zakladce surface parameters "Stock to leave on drive" 0.0015 czy moze coś innego w innej zakładce?


darekr1
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 6
Posty: 73
Rejestracja: 11 cze 2008, 20:53
Lokalizacja: Radom

#14

Post napisał: darekr1 » 11 sty 2011, 20:30

Co do tych pozostałości po otworach to jeśli one nie są chwilowo potrzebne to najszybciej tworzysz płaską powierzchnie brzegową lub powierzchnią,,wypełnij otwory "(z tego co pamiętam) i oczywiście razem z modelem zaznaczasz je do obróbki.
Nie za bardzo rozumiem o co chodzi z tym narzędziem na zero ( chyba nie chcesz zrobić tego frezem specjalnie doszlifowanym?).
Dobrze jednak kombinujesz z "Stock to leave on drive",możesz tam wklepać naddatek jaki chcesz a druga sprawa to możesz zadać też naddatek ujemny.


Autor tematu
BL1zZaRd
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 7
Posty: 8
Rejestracja: 26 lut 2009, 00:57
Lokalizacja: New Jersey

#15

Post napisał: BL1zZaRd » 12 sty 2011, 14:13

darekr1 pisze:Co do tych pozostałości po otworach to jeśli one nie są chwilowo potrzebne to najszybciej tworzysz płaską powierzchnie brzegową lub powierzchnią,,wypełnij otwory "(z tego co pamiętam) i oczywiście razem z modelem zaznaczasz je do obróbki.
Nie za bardzo rozumiem o co chodzi z tym narzędziem na zero ( chyba nie chcesz zrobić tego frezem specjalnie doszlifowanym?).
Dobrze jednak kombinujesz z "Stock to leave on drive",możesz tam wklepać naddatek jaki chcesz a druga sprawa to możesz zadać też naddatek ujemny.
Do frezowania powierzchni te otwory nie sa mi w ogole potrzebne bo zrobie je na koncu wiertlem - wiadomo. Tak wiec chce je usunac z tej powierzchni zeby wrez wywrezowal na plasko bez kikutow. Nie moge nigdzie zlokalizowac takiej opcji wypelnij otwory, w ktorej to mniej wiecej zakladce?

Jesli chodzi o drugie pytanie to mam na mysli jak ustawic, zeby kanal wyszedl mi np .003 cala mniejszy niz nominalny. Jesli na przyklad puszcze tam surface finish flowline co zaznaczyc zeby wycial troszke mniejszy? Zaznaczyc to co wczesniej napisalem czy tam jest jeszcze opcja w ostatniej zaklade "cut control" ??


darekr1
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 6
Posty: 73
Rejestracja: 11 cze 2008, 20:53
Lokalizacja: Radom

#16

Post napisał: darekr1 » 12 sty 2011, 19:36

Otwory zaklejasz powierzchnią-create/surface/fill holes lub create/surface/flat boundary.
Cut control to tolerancja obróbki (też musisz ją oczywiście ustawić,chyba jest coś o tym w helpie) , naddatek zadajesz tak jak wcześniej napisałeś(stock to leave on drive).


kamosis
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 61
Rejestracja: 10 lut 2009, 08:14
Lokalizacja: Warszawa

#17

Post napisał: kamosis » 28 sty 2011, 11:57

Witam

Ja bym nie generował kodu na domyślnym postprocesorze.Potrafi po nim frezarka dziwne rzeczy robić. Najlepszy wybór to MILL 3 - AXIS HMC MM. Jest to post do Haas, fanuc, fadal. zawiera bardzo mało błędów, a jest dodany w masterze.


Mogę zrobić przykładowy program w x3 dla tego detalu. generalnie możesz to zrobić obróbką wykańczającą promieniową, zaznaczają rodzaj obróbki zigzag, a strefe obróbki zawężasz rzutując kontury wokół tej obróbki w widoku góra i następnie ten rzut zaznaczasz jako zakres obróbki..

ps. Mam nadzieje, że na temat napisałem pzdro

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Mastercam”