Chińska płyta i mach3

Dyskusje dotyczące najpopularniejszego programu sterującego maszynami CNC
Awatar użytkownika

noel20
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1395
Rejestracja: 02 lip 2010, 07:15
Lokalizacja: Białystok

#21

Post napisał: noel20 » 24 gru 2013, 22:17

no to testuj jak możesz i zdawaj relacje z tego jak się sprawuje. Chciał nie chciał kiedyś wszyscy będziemy musieli przejść na usb i im więcej będziemy mieli doświadczeń z różnymi kontrolerami na usb tym lepiej.



Tagi:


Autor tematu
boston
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 13
Posty: 66
Rejestracja: 09 cze 2006, 00:35
Lokalizacja: Ruda Śląska

#22

Post napisał: boston » 25 gru 2013, 09:21

Witam

Narazie na temat testów musi się wypowiedzieć osoba która je przeprowadzała. Ja jestem obecnie na delegacji w chinach. Wracam w lutym to może coś przetestuje.

Pozdrawiam
Ireneusz Szkudlarek

Awatar użytkownika

k-m-r1
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 4
Posty: 1418
Rejestracja: 23 cze 2008, 10:38
Lokalizacja: OOL lub DW
Kontakt:

#23

Post napisał: k-m-r1 » 25 gru 2013, 11:14

I wywołali do tablicy :)

Testy wypadły pomyślnie.
Sprawdzałem jak działają sterowniki pod kontrolą tej płyty i nie znalazłem uchybień od założeń producenta.

Problemy może stwarzać dziwne buforowanie danych bo przy wolnej stacji roboczej pozycja maszyny nie zgadzała się z tym co by na ekranie macha.
Spowodowane to jest zapewne wyższym priorytetem włącznika E-stop i po załączeniu był rozjazd pozycji i przy ponownym ruszaniu wychodziły cuda różnica nawet 4 cm przy większej prędkości< przejazdy reczne na 100% możliwossci >
Program z licencją działa nawet na laptopie ale tu uwaga USB podczas pracy na baterii był u mnie wyłączany i zrywało połączenie.

Miałem też problem z momencie gdy uSB przewody leżały blisko zasilacza maszyna skakała jak by coś zakłócało pewnie pole magnetyczne .

Testowałem na wypalarce plazmowej i tam mam okno podglądu w większym formacie przez co stacja robocza byłą obciążona grafiką i maszynka potrafiła stanąć na chwilę i ruszyć za moment. Zmiana buforowania danych na mniejsze paczki oraz zwiększenie podglądu g-kodu w programie do 500 linijek rozwiązało zacięcia.

Uważam że takie problemy to nie wina płytki a jedynie słaby komputer bądź wina zle dobranych parametrów.

Jeśli komuś zależy na płycie konkurencyjnej do CS-Lab to można się pokusić chodź koszt maszyny rośnie
Windows programowanie
licencja Mach
płyta USB

za mniejsze pieniądze posiadamy linuxa free
EMC free
płyta sterująca < tańsza niż licencja mach3 + płyta do Macha3>

Z braku nadajnika nie testowałem możliwości MPG chodź bardzo bym chciał i ubolewam nad tym gdyż była by idealna za rozsądną cenę do Macha
MACH3 cncTworzenie Makr do palników magazynków THC OHC inneEKRANY dla firm producentów maszyn Budowa sprzedaż wypalarki plazma gaz obrotnice Elektrodrążarki Frezarki Tokarki Giętarki3D inne wg zlecenia 888 703 196 Tomek Komor [email protected]

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Mach 2 / 3 / 4 (ArtSoft software)”