THC nie działa

Dyskusje dotyczące najpopularniejszego programu sterującego maszynami CNC

jarucki
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 818
Rejestracja: 11 sty 2011, 23:40
Lokalizacja: okolice nałęczowa

#11

Post napisał: jarucki » 24 lis 2013, 21:14

Zapytam tak z Ciekawości, co by nie zaśmiecać, bo osobiście zgłupiałem!
Sprawa tyczy się THC, a dokładniej, gdzie ma się podłączyć wyjścia z układu o oznaczeniach Zacisk:
- COM
- ARC
- UP
- DWN
do portu LPT ? do sterwonika silnika osi Z ? do płyty głównej ?

Wiem Wiem, Lamers-kie pytanie :



Tagi:


prokopcio
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1138
Rejestracja: 11 sty 2005, 13:03
Lokalizacja: Grodków
Kontakt:

#12

Post napisał: prokopcio » 11 gru 2013, 15:26

Witam.
podłączyć trzeba do wejść widzianych przez program MACH, nie do sterownika silnika osi Z. osią zet steruje mach na podstawie otrzymanych sygnałów z THC.

Zacisk com jest zaciskiem wspólnym (common) dla trzech przekaźników wyjściowych. gdzie to podłączyć... hmm... zależy od twojej elektroniki jaką już masz... jeśli wykorzystujesz sterownik / płytę główną której wejścia należy zwierać do masy to COM podłączasz do masy - przekaźniki będą zwierały do masy, jeśli wejścia twoejej płyty wymagają podania 5V to COM podłączasz do +5V etc... Jeśli nie wykorzystujesz żadnej płyty i sterujesz bezpośrednio z portu LPT (możliwe ale nie zalecane) to podłączasz COM do masy LPT/piny 18-25.

Sygnały UP, DWN (Down) i Arc (ARC OK) podłączasz do wejść płyty głównej / czy pinów wejściowych LPT jeśli nie używasz płyty.

ogólnie to podłączasz identycznie jak krańcówki HOME, LIMIT, E-STOP wg dokumentacji twojej elektroniki.

przykład :
Gecko540 (wymaga podawania masy na wejścia / zwierania wejść do masy jak kto woli)
Obrazek

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Mach 2 / 3 / 4 (ArtSoft software)”