Dziwna praca pod mach3-demo

Dyskusje dotyczące najpopularniejszego programu sterującego maszynami CNC

paulg
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 790
Rejestracja: 28 paź 2005, 19:59
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

#11

Post napisał: paulg » 07 maja 2010, 09:43

Sprawa prosta : jak ma Mach pracować jak należy to tylko INTEL ( stety lub nie ) , AMD do gier jak najbardziej .

Po co szukać przyczyny w 100 miejscach , skoro zmiana platformy to jedyne wyjście ?


"Tak naprawdę, to nie rozumiesz jakiegoś zagadnienia, dopóki nie potrafisz go wytłumaczyć swojej babci."
Albert Einstein

Tagi:


ezbig
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 2103
Rejestracja: 07 lip 2006, 00:31
Lokalizacja: mazowieckie

#12

Post napisał: ezbig » 07 maja 2010, 16:43

Ja nigdy nie polecałem AMD w odpowiedzialnych i bezawaryjnych pracach. Jak sprzedawałem klientowi AMD to nigdy nie byłem pewien czy zaraz nie wróci z pretensjami. Szczęśliwy wykreślałem z bazy serwisowej co 2 lata kolejne AMD, o Intel-ach nie musiałem pamiętać (zresztą na 5 lat sprzedaży nie miałem żadnych reklamacji na Intel-a). Nie jestem przeciwnikiem AMD, ale to komputer wymagający jeśli chodzi o konfigurację sprzętową. Nawet bezawaryjnie działający AMD może mieć problemy z niektórymi programami i kartami (szczególnie tymi do montażu wideo - wiele firm nie wspiera dobrze AMD).


ictorn
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 13 lip 2010, 00:11
Lokalizacja: dolnośląskie

#13

Post napisał: ictorn » 12 wrz 2010, 14:58

Pomimo że jestem tu nowy to, nie podzielam tezy, jako by AMD nie nadawało się do CNC i jaki to jest awaryjny . Mam 11 letnie doświadczenie z PC-tami: Serwisuje ok 100 PC-tów w okolicy i ok 15 laptopów - są tam AMD i INTELE. Obie platformy INTEL i AMD mają swoje plusy i minusy, gadanie jaki to INTEL jest dobry, traktuję jako papka dla laików i tyle. Jest takie powiedzenie "mądry się nie pozna a głupi powie, że tak ma być", choć ludowe pewną prawdę zawiera. Jeśli ktoś nie zrozumiał to w skrócie - większość opinii rozpowszechniają niedzielni fachowcy a inni to powtarzają nie mając o tym co mówią pojęcia.
MACH 2 - demo
MACH 3 - demo
Edu CAD 2,7 CNC - Licencja
Solid Edge 2D - Licencja
ALU-złom, moja pierwsza maszynka 3x1,26Nm
FUTUBRAMA w budowie

Awatar użytkownika

podrzeźbi
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 512
Rejestracja: 17 sty 2009, 00:46
Lokalizacja: Mielec

#14

Post napisał: podrzeźbi » 12 wrz 2010, 20:17

Też tak uważam i od dawna jadę na AMDkach, choćby przez przekorę.


ezbig
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 2103
Rejestracja: 07 lip 2006, 00:31
Lokalizacja: mazowieckie

#15

Post napisał: ezbig » 12 wrz 2010, 22:15

ictorn pisze:gadanie jaki to INTEL jest dobry, traktuję jako papka dla laików i tyle. Jest takie powiedzenie "mądry się nie pozna a głupi powie, że tak ma być", choć ludowe pewną prawdę zawiera. Jeśli ktoś nie zrozumiał to w skrócie - większość opinii rozpowszechniają niedzielni fachowcy a inni to powtarzają nie mając o tym co mówią pojęcia.
Wiesz może się coś zmieniło teraz na korzyść AMD, ale ja sprzedałem kilkaset komputerów w swojej przygodzie z tym biznesem i możesz mówić co chcesz. Raczej nie byłem niedzielnym składaczem. Z moich statystyk wynika jedno, chcesz mieć klienta "na głowie" to sprzedaj mu AMD. Wszyscy brali AMD bo tanie, ale przez pierwsze 3 miesiące był test, jak klient się nie zjawił to dobrze, ale spokojny byłem dopiero po 2 latach (jak skreślałem z listy gwarancyjnej). Żeby nie było, że jestem taki pro-intelowski to sam miałem w tym okresie AMD. Zresztą działa do dziś i zamierzam go sprawdzić z maszyną i Mach-em.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Mach 2 / 3 / 4 (ArtSoft software)”