Problem z geometrią


Autor tematu
paul115
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 05 mar 2015, 00:11
Lokalizacja: Krk

Problem z geometrią

#1

Post napisał: paul115 » 05 mar 2015, 00:33

Witam, czy jest ktoś w stanie nakierować mnie jak zrobić taką geometrię ?

Obrazek

Generalnie to nie mam pomysłu co w jakiej kolejności zrobić. Nie wiem jak zrobić te przegrody w środku rury :/

Będę wdzięczny za każdą pomoc

Wrzuciłem tu fotkę geometrii, bo mam problem z jej dodaniem przez buttony z forum

https://www.sendspace.com/file/p9inl3



Tagi:


STELMI
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 551
Rejestracja: 23 mar 2008, 11:30
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#2

Post napisał: STELMI » 05 mar 2015, 08:11

sposobów jest kilka:

Możesz zrobić dodanie przez obrót i w nim wszystkie te elementy, a potem wycięciem zrobić w nich otwory

Możesz zrobić dodanie i u góry (w operacji dodania) będzie standardowo ustawione, żeby dodało od płaszczyzny szkicu, możesz zmienić na odsunięcie, a po dodaniu możesz ustawić szyk, lub bawić się kilka razy z dodawaniem przez odsunięcie.


Autor tematu
paul115
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 05 mar 2015, 00:11
Lokalizacja: Krk

#3

Post napisał: paul115 » 05 mar 2015, 14:27

Zrobiłem ostatecznie tą geometrię, wykorzystując odbicie lustrzane. Nie jest to raczej optymalny sposób, ale coś z tego wyszło.
Mam jeszcze 2 pytania co do geometrii.
1. Jak zrobić sobie tą geometrię tak, żebym mógł zmieniać liczbę tych przegród w rurce, tak, żeby zmieniać geometrię bez większego kombinowania i zrobić 1 przegrodę 2,3,4,5 itd
2. Zrobiłem sobie tą rurkę otwartą na wlocie i wylocie, dokładnie tak jak na rysunku. Tylko teraz mam problemem, bo model miał być wykorzystany w Ansysie, no i problem dotyczy siatki. Tak w ogóle to, celem analizy jest przepływ płynu przez ten kanał i jak chce podać warunki brzegowe to brakuje mi powierzchni wlotowej i wylotowej. Jak wypełniłem wlot i wylot powierzchnią o grubości 0,0001 m z 2 stron tak, żeby była ta powierzchnia to ansys nie chce mi siatki zrobić :/

Doradzi ktoś coś ?


STELMI
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 551
Rejestracja: 23 mar 2008, 11:30
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#4

Post napisał: STELMI » 05 mar 2015, 20:41

paul115 pisze: Mam jeszcze 2 pytania co do geometrii.
1. Jak zrobić sobie tą geometrię tak, żebym mógł zmieniać liczbę tych przegród w rurce, tak, żeby zmieniać geometrię bez większego kombinowania i zrobić 1 przegrodę 2,3,4,5 itd
2.
najlepiej szykiem, bo będziesz miał możliwość zmiany ilości przegród w 2 kliknięciach

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Solidworks”