NUM 1060 serwis

Dyskusje na temat innych obrabiarek i systemów sterowania stosowanych w maszynach przemysłowych

Autor tematu
Srebrakowski
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 09 lis 2012, 21:30
Lokalizacja: Bielsko-Biała

NUM 1060 serwis

#1

Post napisał: Srebrakowski » 19 sty 2016, 19:35

Witam,
poszukuję pomocy w uruchomieniu tokarki SOMAB TRANSMAB 300 ze sterowaniem NUM1062T.
Maszyna załączała się na początku bez problemu. Po jakimś czasie (jeszcze zanim zaczęliśmy na niej pracować)pojawiły się problemy z driverem od osi Z. W trakcie prób znalezienia przyczyny wymieniona została bateria na płycie i podejrzewam, że część parametrów mogła przepaść (nie robiliśmy Backupu ani nie mamy wcześniejszych, nie mamy również żadnych programów narzędziowych). Problemy z driverem skończyły się wymianą drivera na nowy i maszyna już nie zgłasza problemów z nim związanych, ale dalej nie udaje się jej odpalić mimo, że nie widzę żadnych komunikatów o błędach. Może jakbym miał program narzędziowy, żeby zobaczyć w PLC czemu nie załącza niektórych wyjść to jakoś bym sobie poradził, ale tak jak pisałem nie mam żadnych narzędzi do NUM.



Tagi:


CNC-Bogi
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 446
Rejestracja: 29 sie 2010, 15:20
Lokalizacja: Dolny Śląsk

#2

Post napisał: CNC-Bogi » 26 sty 2016, 15:49



Autor tematu
Srebrakowski
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 09 lis 2012, 21:30
Lokalizacja: Bielsko-Biała

#3

Post napisał: Srebrakowski » 27 sty 2016, 17:14

W ostateczności tak się pewnie skończy, ale myślałem, że znajdzie się ktoś mający doświadczenie z tym sterowaniem w Polsce, najlepiej ze Śląska. Albo chociaż ktoś z oprogramowaniem narzędziowym, żeby sprawdzić czy coś się z tego sterowania uda wykrzesać. Na 95% jestem pewien, że nie ma pliku z programem PLC, ale nie mam do NUMa narzędzi (oraz czasu), żeby to potwierdzić na 100%, zrobić Backup a potem spróbować przenieść program PLC z drugiej bliźniaczej maszyny (3 lata młodszej).


norbik1972
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 11
Rejestracja: 02 sie 2009, 10:41
Lokalizacja: polska

#4

Post napisał: norbik1972 » 24 kwie 2016, 06:34

Witam
Mam podobny problem. otóż posiadam somab unimab 500 num 1062T
i sypnął mi się dysk twardy zdążyłem zgrać jeszcze to co na nim pozostało ale maszyna się nie uruchamia
Mam pytanie czy swoją uruchomiłeś ?
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Inne obrabiarki przemysłowe”