NUM 750 T - Prośba o pomoc: UTILITIES, dokumentacja

Dyskusje na temat innych obrabiarek i systemów sterowania stosowanych w maszynach przemysłowych

Autor tematu
MiGa
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 17 cze 2012, 13:38
Lokalizacja: Polska

NUM 750 T - Prośba o pomoc: UTILITIES, dokumentacja

#1

Post napisał: MiGa » 19 cze 2012, 15:38

Z pierwszym postem witam serdecznie Kolegów.
Mam problem z maszyną Cazeneuve CNX360 na sterowaniu NUM 750T.

Główny problem to padnięta bateria przez co utracone zostały wszystkie dane z pamięci.
Po wymianie okazało się, że brakuje programów nazywanych UTILITIES, których kopii niestety nie posiadam (do maszyny były dołączone taśmy perforowane, które prawdopodobnie zawierają potrzebne programy, ale maszyna nie jest wyposażona w czytnik). Według instrukcji potrzebne są UTILITIES 0,5,6,9,12. W temacie "transfer danych NUM" użytkownik @Kopciuch wstawił dane opisane NUM750a , ale są tam tylko programy o numerach 0,5,6,10 i nie jestem pewny czy będą kompatybilne.

Drugi problem to dokumentacja, którą posiadam, obejmuje tylko "Operator Manual" w języku francuskim i kilka luźnych notatek. Może posiada ktoś dokumentacje tego sterownika w języku angielskim, którą mógłby udostępnić ?

Trzeci problem, raczej kosmetyczny, czy istnieje możliwość zmiany języka interfejsu w tym sterowniku ? To moja pierwsza styczność z NUMem , wcześniej obsługiwałem tylko FANUCa, dlatego moją wiedza jest minimalna, stąd proszę o pomoc w rozwiązaniu moich problemów.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.



Tagi:

Awatar użytkownika

cnccad
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 3548
Rejestracja: 24 gru 2006, 11:54
Lokalizacja: już tylko Mysłowice
Kontakt:

#2

Post napisał: cnccad » 19 cze 2012, 20:38

http://www.num-usa.com/EN_Tips/INTREN/pdfs/

pytaj.
na sieci jest trochę informacji.
Pozdrawiam.

Każda praca ma swoją wartość a zaniżanie jej wartości jest brakiem szacunku do pieniędzy i samych siebie.


andrjalo
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 724
Rejestracja: 27 lut 2011, 14:15
Lokalizacja: Polska

#3

Post napisał: andrjalo » 08 lip 2012, 15:49

Czy rozwiązał pan problem bo z UTILITIES mogę pomóc.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Inne obrabiarki przemysłowe”