Drobne problemy z urzadzeniem serona

Ogólne tematy związane z maszynami CNC, maszyny o odmiennej konstrukcji czyli wszystko co nie pasuje do powyższych.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

Autor tematu
vieha
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 3
Rejestracja: 18 sty 2009, 21:01
Lokalizacja: Kraków

Drobne problemy z urzadzeniem serona

#1

Post napisał: vieha » 18 sty 2009, 22:48

witam wlasnie zalogowalem sie na tym forum z dwoch powodów po pierwsze nosze sie z zamiare budowy frezarki (ale na ten temat jeszcze bedzie czas) a po drugie mam niejaki problem z maszyną od "serona" jest to jakis chinski wynalazek ktory przyznam szczeze pozytywnie mnie zaskoczyl od strony sprzetowej (dosc dobrze dopracowana dynamika), natomiast z softem nie do konca moge sie dogadac... pracuje w branzy reklamowej wiec wiadomo corel, z corela exportuje plt nastepnie plt otwieram w programie "ucancam" (dostarczony przez dystrybutora) i w tym programie okreslam rodzaj narzedzia glebokosc z-tki oraz obrys itp, itd nastepnie z wspomnianego programu generuje g-cod a zapisywanego w pliku o rozszezeniu *.*nc odpalam program "zhub" służacy do komunikacji z sterownikiem dsp otwieram wczesniej wygenerowany plik, no i wlasnie jesli plik jest wygenerowany bez obrysu wtedy wszystko jest ok, jesli plik generuje z obrysem zhub sie zawiesza i porobione, maszyna jest coprawda w miare nowa i wydaje mi sie ze przy tej kwocie jaka pracodawca za nia wybulil powiniwnem miec solidne wsparcie techniczne ze strony serona... no wlasnie powinienem, a ich pomoc polegala na cytuje(mniej wiecej) : "nie wiem co to moze być jedyne co moge zaproponowac to nową wersje sterownika z ktorym niema juz zadnych problemow za jedyne 1400 pln, a no i jeszcze poskarzyli sie szefowej ze bardzo niemily bylem przy rozmowie a wiezcie mi mili panstwo ze bylem normalnie do rany przyłóż biorąc pod uwage jak zostalem obsluzony. kiedys w innej firmie pracowalem na sprzecie firmy coner ktora miala drastycznie gorsza dynamike i na poczatku byly rozne problemy, ale co im musze przyznac obsluga byla w pelni profesjonalna kazdy problem byl rozwiazywany blyskawicznie, a nawet jesli czegos sami nie wiedzieli to pozwalali klientowi czuc ze robia wszystko w tym kierunku aby sie dowiedziec. Jesli ktos mial podobny problem z tym sprzetem i udalo sie go rozwiazac to bede wdzieczny za pomoc oraz wszelkie sugestie, acha i kwestie bledow corela mozna wykluczyc bo z cadowskiego dxf-a efekty sa takie same



Tagi:


nagumo
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 28 sty 2011, 10:49
Lokalizacja: polska

#2

Post napisał: nagumo » 28 sty 2011, 10:58

vieha,
Hej. mam też frezarkę Serona i problem, mianowicie przy frezowaniu okręgu frezarka przesuwa mi o 2mm w prawo i 1mm w górę, stąd moje pytanie czy istnieje możliwość takiego ustawienia aby frezarka wycinała tak jak dokładnie tak jak ja chcę , poza tym gdy mam wyfrezować 4 okręgi za jednym razem( 2na dole stołu 2 nad nimi) to frezarka widzi tylko 3 (dwa dolne traktuje jako jeden -projekt mam w corelu). Jak byś mógł coś doradzić to byłbym wdzięczny bo nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi a fachmany z serona rozkładają ręce. z góry dzięki. nagumo
nagumo

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

#3

Post napisał: bartuss1 » 28 sty 2011, 12:50

przeróbice se te chinole na macha, na allegro jeszcze moj ebook wisi, napisałem go przebudowując chinola jakiegos jwk 1325 czy cos takiego, filozofii żadnej a efekty takie że człowiek nabywa spokoju, pilociki można se powiesić na scianie
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „NASZE AMATORSKIE MASZYNY CNC”