Napędzane nakrętki + napinanie śruby kulowej.

Dyskusje dotyczące śrub kulowych i trapezowych.

251mz
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 4440
Rejestracja: 27 sie 2004, 21:59
Lokalizacja: Polska

#21

Post napisał: 251mz » 17 mar 2013, 21:58

Malaxis pisze:W jaki sposób będziesz zabezpieczał nakrętkę M52 przed odkręceniem?
polecam loctite lub coś równoznacznego



Tagi:


byrowski
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 10
Rejestracja: 13 gru 2010, 15:13
Lokalizacja: Śląsk

#22

Post napisał: byrowski » 19 wrz 2013, 18:49

Mój koncept nie przewiduje wałka pośredniego pomiędzy dwoma suportami, więc muszą zostać dwa silniki.

Czy ktoś może podzielić się doświadczeniem? Na forum jest wiele podobnych projektów ale niestety mało który w końcu został wcielony w życie. (jeśli już został to przeważnie z wałem pośrednim)
Najprościej było by zamiast śrub zastosować zębatki bezluzowe np. Nexena których błąd się nie sumuje na całej długości zębatki, wtedy jedynie robi się geometrie bramy i sprzęga silniki, powinno być okej - ale to jest temat cholernie drogi.

Jeżeli było by zainteresowanie numerykami to jest specjalna opcja, np. dla Fanuc "dual feed back positioning", są też inne sterowania u nas bardzo mało popularne np. tajwańskie LNC pod które można kupić serva i napędy z firmy Delta - oni już wprowadzili obsługę napędu bramy.

Awatar użytkownika

Autor tematu
gaspar
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 10
Posty: 1714
Rejestracja: 13 sty 2006, 16:41
Lokalizacja: Stargard
Kontakt:

#23

Post napisał: gaspar » 27 wrz 2013, 21:40

U mnie też możnaby pokusić się o rozwiązanie inne, gdyż maszyna pozwala na montaż dwóch serwomotorów w osi Y. Steruję ją za pomocą csmio ips w którym mogę sprzętowo korygować osie zależne napędzane właśnie dwoma serwomotorami. No ale to kolejny wydatek na zestaw serwo, chociaż w tym wypadku starczyłyby dwa serwa 750wat zamiast tego jednego 1,3 więc już dużo drożej by nie było.
https://www.instagram.com/cncworkshop.pl/
Obróbka CNC - frezowanie & toczenie

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Śruby Kulowe / Śruby Trapezowe”