Przyrząd do ustawiania wysokości noża.

Dyskusje dotyczące pomiarów, narzędzi pomiarowych stosowanych przy obróbce ręcznej i maszynowej.
Awatar użytkownika

RomanJ4
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 9
Posty: 11582
Rejestracja: 17 mar 2009, 08:55
Lokalizacja: Skępe

#61

Post napisał: RomanJ4 » 14 sty 2015, 18:47

IMPULS3 pisze:ustawianie suwmiarką trwa jakieś 2-3 sekundy :) więc nie wiem czy jest sens robienia specjalnych przyrządów które będą leżały i zawadzały
Trochę to prawda.
To tak czasem jak żona coś tam ręcznie "struga" w kuchni, to jej marudzę, że "masz przecież nieużywane od paru lat ustrojstwo do tego"...
I najczęściej słyszę: "jak mam to teraz wyciągać, a potem myć, to prędzej w ręku przechechlę.." :razz: :grin:


pozdrawiam,
Roman

Tagi:


ostanislaw
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 5
Posty: 113
Rejestracja: 20 sty 2008, 19:36
Lokalizacja: Legnica

#62

Post napisał: ostanislaw » 14 sty 2015, 21:04

Dla mnie przyrząd jest potrzebny chociażby do posortowania 5 kg noży i nożyków na cztery różne obrabiarki (każda ma inną wysokość imaka). I potrzebna mi będzie przy tym pomiarze informacja za wysoki lub odpowiedni. A sam przyrządzik będzie sobie czekał na kolejne użycie, w końcu majątku mnie nie kosztował.
Tak jak przyrząd do ostrzenia wierteł po naostrzeniu całej kolekcji leży i czeka a wiertła ostrzę doraźnie z ręki.
A tak naprawdę to większość obrabiarek jest celem samych w sobie. Wiele rzeczy robię bo potrafię i mam czym, ale ekonomicznie to się ma nijak do nakładu kosztu.
Pozdrawiam
ostanislaw


mc2kwacz
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 6
Posty: 2920
Rejestracja: 27 maja 2013, 22:18
Lokalizacja: gdzieś

#63

Post napisał: mc2kwacz » 15 sty 2015, 01:00

Pioterek, pisuję tu w przerwach, nie z nudów. Ja się praktycznie nigdy nie nudzę, pewnie dlatego mi zbywa na narzędzia ;)
Poza tym narzędzia się zwracają i to dość szybko. Więc raczej trudno mówić o zbytku.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Pomiary, Kalibracja, Narzędzia Pomiarowe”