Serwa MOOG i serwonapęd IRT 1300

Dyskusje dotyczące serwonapędów i napędów serwokrokowych.

Autor tematu
tomal4321
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 3
Posty: 74
Rejestracja: 18 sty 2010, 18:33
Lokalizacja: rogi

Serwa MOOG i serwonapęd IRT 1300

#1

Post napisał: tomal4321 » 16 sie 2015, 11:48

Witam
Posiadam dwa serwonapędy firmy IRT model 1310. Mam kilka pytań odnośnie nich.
- W dokumentacji zasilanie to 3x220V. Czy możliwe jest zasilanie tylko z jednej fazy? Czy potrzeba będzie transformatora dopasowującego? Udało mi sie podłączyć zasilanie pod pod jedną faze czyli 1x230V i serwopack się uruchomił. Wyskoczył błąd "6"- błąd resolvera. Zastanawia mnie czy przy zasilaniu z jednej fazy możliwe będzie wysterowanie serwa ok 1kW.
Tutaj pojawia się kolejne pytanie. Mam okazje zakupić serwa https://www.dropbox.com/s/6rp6w31kcmbio ... 1.jpg?dl=0 Czy ma ktoś jakieś informacje o tych serwach? Są one firmy MOOG. Nie znalazłem info o konkretnie tych serwach. Czy są to serwa z resolverami? I czy jest możliwość podpięcia tych serw pod napędy IRT? Jeśli tak to pojawia się kolejne pytanie które możliwe powinno być na początku jednak chce się tymi napędami troszke pobawić. :) Czy jest możliwość sterowania nimi w funkcji krok kierunek? Bo z dokumentacji wynika że tylko jest sterowanie +-10V prędkością. Proszę o zweryfikowanie tego jeszcze. Czy jeśli to prawda to jest możliwość dobudowania jakiegoś sterownika który by realizował sterowanie krok kierunek? Z serwopaka jest wyprowadzone złącze jakby wirtualnego encodera z którego można by wyciągnąć informacje na temat kroku i kierunku.



Tagi:


Autor tematu
tomal4321
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 3
Posty: 74
Rejestracja: 18 sty 2010, 18:33
Lokalizacja: rogi

#2

Post napisał: tomal4321 » 17 sie 2015, 12:25

Podrzucam jeszcze instrukcje do IRT 1310 http://www.irtsa.com/IMG/pdf/me1300re.pdf

[ Dodano: 2015-08-17, 17:04 ]
Dostałem odpowiedz od producenta IRT. Okazuje się że mogę zasilać serwonapędy z jednej fazy 230V pod warunkiem że nie przekroczę prądu 3A w innym przypadku wyskoczy błąd zasilania. Ze zdjęc serw wynika że mają prąd ponad 3,2 A.


Autor tematu
tomal4321
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 3
Posty: 74
Rejestracja: 18 sty 2010, 18:33
Lokalizacja: rogi

#3

Post napisał: tomal4321 » 24 sie 2015, 13:09

Postudiowałem troche dokumentacje Serwopacków i silników. Udało mi się urochomić seropack i skomunikować z nim przez RS232. Znalazłem rozwiazanie sterowania w przypadku sterowania +-10V analogowego jest nim kontroler CSMIO. Jednak jego cena na chwilę obecną przekracza budżet. czy jest jakaś alternatywa do tego kontrolera, ewentualnie czy ktoś robił we własnym zakresie podobny sterownik? Serwopoack ma emulowane wyjście encodera. Sprzężenie zwrotne jest zrealizowane na resolverze.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Serwomotory / Serwonapędy / Napędy Serwokrokowe”