Podciśnienie Morbidelli Author 504

Dyskusje o maszynach Morbidelli

Autor tematu
dankan
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 3
Posty: 18
Rejestracja: 21 lis 2013, 13:52
Lokalizacja: Kartuzy

Podciśnienie Morbidelli Author 504

#1

Post napisał: dankan » 08 sty 2014, 10:30

Witam serdecznie. Posiadam problem z tą maszyną a mianowicie w wczoraj przestało mi działać pole CD. Jest na nim brak podciśnienia. Na polu "a" wszystko działa dobrze maszyna chodzi. Sprawdzałem już przyssawki (czekoladki) rozebrałem wyczyściłem i nic :( Ssawka czujnikowa ledwo ciągnie :( czy ktoś może wiedzieć o co chodzi?
pozdrawiam



Tagi:


darkghoust
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 230
Rejestracja: 22 kwie 2007, 11:15
Lokalizacja: Cięćk/Hull UK

#2

Post napisał: darkghoust » 08 sty 2014, 23:09

Filtry wyczyściłeś?
Lubię duże zabawki. Obecnie SCM Chronos HT
Uwaga dyslektyk!!!
Bój sie dwumasa!!!!!! Podobno zjada dzieci, a z kości wysysa szpik

Awatar użytkownika

EG-SPOON
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 1
Posty: 41
Rejestracja: 04 gru 2013, 18:26
Lokalizacja: podkarpackie

#3

Post napisał: EG-SPOON » 09 sty 2014, 00:35

Na zdjęciu inna maszyna ale może masz coś takiego (zaznaczone strzałką). U mnie jest kilka takich suwaków.

Obrazek

Kiedyś mi ktoś to przestawił i tez miałem problem z podciśnieniem na którymś polu.


Autor tematu
dankan
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 3
Posty: 18
Rejestracja: 21 lis 2013, 13:52
Lokalizacja: Kartuzy

#4

Post napisał: dankan » 09 sty 2014, 10:45

A więc nie ma u mnie takiego suwaka jak na zdjęciu u kolegi "EG-SPOON" filtry wyczyściłem w pompie próżniowej i tak samo rozebrałem ssawki które rozebrałem na części a głownie czujnikową. Element się trzyma. Sprawdziłem dokładnie, i do tego co znalazłem to to że nie działa tylko pole "C" pole a,b,d działa poprawnie. Jak robię odbicie lustrzane czyli wpisuje zamiast pola "CD" pole "DC" wszystko działa lecz wtedy mam odbicie. :( Wykręciłem również węże od ssawek i je przedmuchałem i nic :( A o jaki filtry tobie chodzi dokładnie? Znalazłem jeszcze takie "Puszki" firmy "PNEUMAX" z podłączonymi przekaźnikami "PNEUMAX MD5" które znajdują się w stole od strony włączników. Z tego co się domyśliłem są to zawory. przekładałem przekaźniki i nic się działo :(Czy ktoś jeszcze może wiedzieć co jest nie tak? I czy ma ktoś może schemat instalacji elektrycznej do tej maszyny?


jarosław pawlik
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 196
Rejestracja: 09 lut 2006, 12:57
Lokalizacja: toruń

#5

Post napisał: jarosław pawlik » 14 sty 2014, 08:10

Jeśli masz przyssawki kwadratowe z plastiku ( takie czarne) - to problemem jest ich konstrukcja.
Chodzi o to, że te przyssawki mają wmontowany malutki filtr powierza ( taka siateczka) tuż obok białego przycisku - zawsze się to zapycha i wtedy jest brak podciśnienia. Przyssawka daje się rozebrać - jednak filterek trzeba wymienić. Na szybko można to naprawić dziurawiąc ten filtr by był dostęp powietrza. Ryzyko jest takie ,że po jakimś czasie zatkają się mieszki w przekaźnikach podciśnienia - tych niebieskich.


Autor tematu
dankan
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 3
Posty: 18
Rejestracja: 21 lis 2013, 13:52
Lokalizacja: Kartuzy

#6

Post napisał: dankan » 25 sty 2014, 12:15

Sprawa już została rozwiązana. Okazało się że przewód podciśnienia był luźny na ssawkach i było trzeba nagwintować i wpiąć wężyk. Poza tym okazało się że nieźle poprzedni właściciel miał namieszane w przewodach maszyny.... Po schemacie udało się dojść do ładu i wszystko chodzi lepiej niż chodziło wcześniej :)

Pozdrawiam

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Morbidelli”