pkm wytrzymałość

Dyskusje na temat ogólnych konstrukcji i budowy maszyn oraz obliczeń mechanicznych

Autor tematu
kemad89
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 25 cze 2013, 22:34
Lokalizacja: Gdańsk

pkm wytrzymałość

#1

Post napisał: kemad89 » 25 cze 2013, 22:43

Witajcie,

przygotowuję się do egzaminu z pkmów 'pdst. konstr. maszyn' i w sumie idzie mi całkiem nieźle, obliczenia polegające na tzw. liczeniu przekładni, dobieraniu przekładni itd są całkiem spoko, gorzej niestety z wytrzymałością ;/

mam 4 przykładowe zadania właśnie z nią związane, może ktoś mądrzejszy ode mnie byłby w stanie mi pomóc? niestety koledzy z forum na nic się zdali w tym przypadku a inni po prostu nie chcą pomagać bo chyba zaczyna się wyścig szczurów...

zadania w załączniku
Załączniki
rys_01.pdf
(98.59 KiB) Pobrany 189 razy
tresc_v2.doc
(49 KiB) Pobrany 201 razy



Tagi:

Awatar użytkownika

ursus_arctos
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2083
Rejestracja: 11 cze 2011, 18:29
Lokalizacja: Warszawa / Lublin

#2

Post napisał: ursus_arctos » 26 cze 2013, 10:25

http://bc.pollub.pl/Content/632/pkm1.pdf Rozdział 2. Na większą pomoc niech kolega nie liczy, bo to ma być kolegi dyplom, nie nasz.


Autor tematu
kemad89
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 25 cze 2013, 22:34
Lokalizacja: Gdańsk

#3

Post napisał: kemad89 » 26 cze 2013, 11:04

fajna księga ale nie wiele pomogła, jest tam głównie opisany problem ogólnego projektowania przekładni więc tej łatwiejszej części, liczenie wytrzymałości poszczególnych elementów to tylko zgrubnie podane wzory po przekształceniach.

tak czy siak wiem, że więcej się od Was nie dowiem, 5,5 pewnie nie dostanę bez sprawdzenia wytrzymałości ale na solidne 3 umiem.

pozdrawiam wzorowych i prawych obywateli.

[ Dodano: 2013-06-26, 11:07 ]
rrope pisze:
kemad89 pisze: niestety koledzy z forum na nic się zdali w tym przypadku a inni po prostu nie chcą pomagać bo chyba zaczyna się wyścig szczurów...
trwa odstrzał nieuków...i "pracowitych" inaczej :razz:





.


nie obrażaj mnie człowieku, jeżeli chcesz mnie oceniać po jednym dziale z jednego przedmiotu sam inteligencją nie grzeszysz.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obliczenia Mechaniczne / Projektowanie Maszyn / Podstawy Konstrukcji Maszyn (PKM)”