Siłownik Pneumatyczny / Elektrozawór

Dyskusje o układach pneumatycznych, podciśnieniowych i hydraulicznych wykorzystywanych w maszynach

Autor tematu
wismat
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 4
Rejestracja: 03 kwie 2014, 19:16
Lokalizacja: Warszawa

Siłownik Pneumatyczny / Elektrozawór

#1

Post napisał: wismat » 01 paź 2014, 00:17

Witam,
Mam następujący problem:
Odkopaliśmy w firmie starą, niesprawną tamponiarkę, trochę przy niem posiedziałem i po wymianie przewodów elektrycznych oraz 2 cewek do elektrozaworów maszyna ruszyła.

Maszyna posiada 2 siłowniki każdy sterowany oddzielnym elektrozaworem. Niestety jeden za siłowników się przycina.

Teraz pytania:
Wszystkie tamponiarki w firmie chodzą na 6 barach.
Ustawiając taką wartość jeden z siłowników chodzi bardzo dobrze, drugi zaś wysuwa się na maksa i tak zostaje.
W przypadku kiedy zmniejszam ciśnienie na 2 bary, siłownik który wcześniej działał nie porusza się za mało dostaje powietrza, zaś ten który się blokował chodzi super.

Dodam że dzieję się tak także kiedy poruszam elektrozaworem manualnie poprzez śrubę.

Proszę o pomoc jaka może być przyczyna i gdzie szukać.

Pozdrawiam
Mateusz



Tagi:


zibi
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1279
Rejestracja: 24 lut 2007, 15:20
Lokalizacja: podkarpackie

#2

Post napisał: zibi » 02 paź 2014, 11:21

Może to krańcowe położenie mu przeszkadza i tłoczysko jet wbijane w cylinder. Możesz ograniczyć jego skok o 5-10mm i sprawdzić?
NX CAD, NX CAM, FREZOWANIE 5AX, ELEKTRODRĄŻARKI WGŁĘBNE I DRUTOWE. PEPS, VERICUT. Pomagam w NX przez Team Viewer. Postprocesory NX.


Autor tematu
wismat
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 4
Rejestracja: 03 kwie 2014, 19:16
Lokalizacja: Warszawa

#3

Post napisał: wismat » 02 paź 2014, 11:25

Dzięki za odpowiedź.

Wczoraj postanowiłem rozebrać elektrozawór. Okazało się że chyba przycinała się sprężynka powrotu. Po rozebraniu, wyczyszczeniu i złożeniu, siłownik działa idealnie.

Pozdrawiam

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Pneumatyka, Podciśnienie, Hydraulika Siłowa”