Sprężarka 3JW6

Tematy inne dotyczące mechaniki nie pasujące do żadnego z działów.

Autor tematu
Marcin 1978
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 18 cze 2008, 12:10
Lokalizacja: internet
Kontakt:

Sprężarka 3JW6

#1

Post napisał: Marcin 1978 » 18 cze 2008, 12:31

Witam Wszystkich
Mam mały problemik składam sprężarke Polską Firmy Aspa z Silnikiem 3JW6 . Jest to sprężarka przemysłowa 3 tłokowa ze zbiornikiem 180 litrów . Potrzebuje do tego zaworek bo mój przepuszcza powietrze albo podpowiedz gdzie coś takiego idzie dokupiś . Serdecznie Pozdrawiam


spychu

Tagi:


Mrozik
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 748
Rejestracja: 19 maja 2007, 20:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#2

Post napisał: Mrozik » 18 cze 2008, 17:34

We wrocławiu mają wszystkie części do tej sprężarki (btw też taką posiadam i remontuje). Jak coś to pisz na priv.


Autor tematu
Marcin 1978
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 18 cze 2008, 12:10
Lokalizacja: internet
Kontakt:

#3

Post napisał: Marcin 1978 » 19 cze 2008, 11:18

Wielkie Dzieki


Mariuszczs
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2382
Rejestracja: 04 mar 2008, 08:14
Lokalizacja: Sulmierzyce

#4

Post napisał: Mariuszczs » 19 cze 2008, 14:16

są na allegro często wystawiane te zaworki - tylko wpisz 3jw60 a nie 3jw6 , co do sprężarki to jest straszna pomyłką i do przemysłowej jej daleko, ma wydajność ok 300l/min i ciągle coś się sypie


pan_jacek
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 05 paź 2008, 12:26
Lokalizacja: Rzeszów

#5

Post napisał: pan_jacek » 05 paź 2008, 12:35

Witam
Sprężarka ta jest problematyczna do serwisowania, wał korbowy jest zakładany na gorąco (trochę pracy przy ściąganiu i zakładaniu) Firma która ja produkowała nie istnieje, chciałem do niej kopic wał korbowy i nigdzie ich nie ma, zaworki są jeszcze dostępne w sprzedażny tak samo jak uszczelki ale głównie nie są to już części oryginalne tylko zamiennik. Zamiast remontować polecam zakup sprężarki np AirPol (były Pomet), Polmo Łódż, Wan. Sprężarka ASPA nie jest sprzętem przemysłowym tylko amatorskim (kiedyś nie było dostępnych innych dlatego był używany w przemyśle rzemieślniczym). Nadaj się do amatorskiego malowania przy ciągłym malowaniu pracuje niemalże ciągle a o piaskowaniu możesz zapomnieć. Obecnie mam AIRPOL N50 różnica jest jak miedzy niebem a ziemią.

Awatar użytkownika

M 52
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 420
Rejestracja: 29 gru 2007, 21:01
Lokalizacja: Warszawa

#6

Post napisał: M 52 » 06 paź 2008, 00:41

Nie przesadzajmy: 3JW60 to najpopularniejsza (nadal) polska sprężarka warsztatowa. Całe warszawskie PZO było wyposażone w te maszyny. Można ją dziś spotkać w wielu warsztatach samochodowych, wulkanizacyjnych itp. Do niedawna i ja miałem taką sprężarkę, która przez kilkanaście lat pracowała bez większych problemów, o awariach nawet nie ma co wspominać. Trzeba było pilnować oleju i usuwać skropliny. Prawdą jest, że ta maszyna nie nadaje się do piaskowania i dlatego właśnie moja ma już nowy dom. Drobne części zamienne miał zawsze dla mnie znajomy lakiernik, a na Śląsku ponoć nadal mozna zlecić remont tej maszyny.
pozdrawiam
Maciek
miłośnik maszyn parowych i silników GAD


w_group
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 3
Rejestracja: 02 kwie 2009, 22:22
Lokalizacja: wroclaw
Kontakt:

#7

Post napisał: w_group » 02 kwie 2009, 22:25

Witam
Temat moze stary a propo czesci to wszystkie są dostępne do 3jw60 jezeli ktos by potrzebowal prosze o kontakt.

www.wesolowski.com.pl

Pozdrawiam i witam wszystkich uzytkowników.
:cool:

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Mechanika”