Nie działający przycisk start

Tematy inne dotyczące mechaniki nie pasujące do żadnego z działów.
Awatar użytkownika

Autor tematu
witbike
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 217
Rejestracja: 03 mar 2015, 20:50
Lokalizacja: Wyszków

Nie działający przycisk start

#1

Post napisał: witbike » 23 wrz 2015, 21:49

Mam dziwny przypadek na frezarce. Sterowanie haidenhain 415. Otóż co jakiś czas nie działa mi przycisk start oraz od wysuwania magazynu narzędzi. Są one obok siebie.
Sprawa jest o tyle dziwna, że gdy chce np wcisnąć start a mam otwarte drzwi to wyświetla się komunikat o otwartych drzwiach, także teoretycznie przyciski działają, nie wiem tylko czemu gdy chce ich użyć faktycznie do wykonania programu/bądź wysunięcia magazynu nie działają.

Jakieś podpowiedzi?



Tagi:


dance1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 3094
Rejestracja: 11 mar 2007, 22:42
Lokalizacja: G-G

#2

Post napisał: dance1 » 24 wrz 2015, 08:48

pewnie chcesz użyć opcji które w danej chwili są niedostępne, przycisk start nie uruchomi maszyny gdy drzwi są otwarte, po prostu zabezpieczenie, stąd też komunikat.
W większości maszyn żeby wysunąć magazyn wrzeciono musi być na odpowiedniej wysokości i pozycji inaczej magazyn się nie wysunie. Poszukaj w instrukcji.
I don't like principles, I prefer prejudices

Awatar użytkownika

Autor tematu
witbike
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 217
Rejestracja: 03 mar 2015, 20:50
Lokalizacja: Wyszków

#3

Post napisał: witbike » 24 wrz 2015, 10:40

Nie o to chodzi, przycisk start reaguje gdy nie mogę wykonać startu (np przy otwartych drzwiach) a gdy już wszystko jest przygotowane to on nie działa tzn nie startuje programu. Myślałem, że coś nie łączy może, ale to niemożliwe bo wtedy przy otwartych drzwiach nie wyswietlałby się komunikat.

Awatar użytkownika

Autor tematu
witbike
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 217
Rejestracja: 03 mar 2015, 20:50
Lokalizacja: Wyszków

#4

Post napisał: witbike » 25 paź 2015, 21:08

Okazało się, że maszyna nie chce startować gdy odpalone są jednocześnie dwie maszyny. Nie wiem tylko dlaczego falowniki nie pozwalają na start maszyny. dodam, że czasami frezarka pracuje jednocześnie z tokarką bez zarzutu, a czasami nie ma możliwości startu.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Mechanika”