przyrząd do ustawiania odleglości -potrzebne dobre rady

Tematy inne dotyczące mechaniki nie pasujące do żadnego z działów.

Autor tematu
numerek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 9
Posty: 1555
Rejestracja: 01 wrz 2005, 00:23
Lokalizacja: trójmiasto

#21

Post napisał: numerek » 19 sty 2006, 23:36

witam ponownie

sorry za brak odpowiedzi-troszkę brakło czasu na napisanie kilku sensownych zdań
do rzeczy :
wekar to co namalowales to jest bardzo ladne i w sumie proste ale.........jak wygląda sprawa z pomiarem liniowym ?
nie drążyłem tego tematu ale zdaje się że to chyba chce duzo kosztowac .........
na elektrodzie kiedys roztrzasali temat pomiaru liniowego na przykładzie suwmiarki i nic mądrego nie wymyslili .......
sama zasada jest super -gorzej bedzie z jej wykonaniem


grzesiek to co napisałeś nt sterowania to własnie to co chcę osiągnąć

natomiast pomysl z rolkami przyszedł mi do glowy ale.........gdy zobaczyłem cenę encoderów to o mało nie spadlem z fotela :(

ten pomysl jest bardzo dobry i chyba tak zrobię przy gietarce ale dopiero gdy uda mi się zdobyć encoder w rozsądnej cenie ......:)


moją piętą achillesową jest elektronika -nie znam się na tym i tak naprawdę nie wiem jakie są mozliwości programowania sterowników więc to determinuje wszelkie plany co do maszyn ......niestety z wiekiem coraz trudniej przychodzi mi przyswajanie wiedzy nt procesorów,sterowania itp

niebawem skończę maszynkę to się trochę pochwalę ....:)



Tagi:


pukury
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 7619
Rejestracja: 23 lis 2004, 22:41
Lokalizacja: kraków

#22

Post napisał: pukury » 19 sty 2006, 23:50

witam !! a może taki en. jak w zał . by wystarczył ? - koszt to pewnie ze 20pln. pozdrawiam !!
Załączniki
en.zip
(139.08 KiB) Pobrany 340 razy
Mane Tekel Fares


wekar
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 3
Posty: 73
Rejestracja: 10 paź 2004, 12:42
Lokalizacja: LEGNICA

#23

Post napisał: wekar » 20 sty 2006, 08:54

Niestety nie znam cen, ale np tutaj ( http://www.ght.tychy.pl/givimisure.htm ) można kupić tak optyczne jak i magnetyczne, są też enkodery.

Pzdr

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Mechanika”