Do czego służy drukarka 3D

Dyskusje dotyczące druku i drukarek 3D
Awatar użytkownika

pitsa
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 4711
Rejestracja: 13 wrz 2008, 22:40
Lokalizacja: PL,OP

#11

Post napisał: pitsa » 02 cze 2014, 22:57

Napiszę krótko i bardzo ogólnie. Jest wiele metod "autopromocji". Na przykład czepianie się słów idioty i prowokowanie użytkowników forum do bycia "za" lub "przeciw" jakiemuś subiektywnemu odczuciu. Jeśli znów do tego dojdzie ponownie wątek pójdzie w strzępy, w których bywalcy forum nie znajdą oznak potrzeby interwencji moderatora. Dostanę odpowiednie zgłoszenie - zadziałam.

Wracając do tematu. Na pytanie "Do czego służy drukarka 3D" odpowiedź jest bardzo prosta. Drukarka 3D, czy to w technologii smarkania nitkami, czy też spajania cząsteczek, służy do zarabiania pieniędzy. :mrgreen:
Jeśli potraktować te urządzenia jako nowość, oczywistym jest, że aby ugrać coś na nowym rynku (sprzedaży tych urządzeń) trzeba w potencjalnych klientach rozbudzić pożądanie... a tam gdzie jest pożądanie, nadmierne emocje, tam rzeczywistość bywa "nieco" wypaczona... ;)


zachowanie spokoju oznacza zdolności do działania
ᐃ 🜂 ⃤ ꕔ △ 𐊅 ∆ ▵ ߡ

Tagi:


Nnowyy
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 2
Posty: 88
Rejestracja: 27 mar 2014, 14:42
Lokalizacja: z Polski jeszcze

#12

Post napisał: Nnowyy » 02 cze 2014, 23:37

kubus838 pisze: Nie, nie jestem powiązany ani z jednym ani z drugim, nawet nie wiem kto to jest.
robert
Nie ciebie dotyczyły moje uwagi ale wspomnianych partyzantów.

A że poprzednie skasowane posty pisała to jedna i ta sama osoba to tylko idiota by nie zauważył.

1. Pojawia się po 2 latach nieobecności na forum Codec i pisze (cytuję z pamięci):
"Wy tu wszyscy z wyjątkiem użytkowników Syntetyczny i pawel_cd3d nie macie pojęcia o drukarkach 3D i wypisujecie wierutne bzdury."

2. Kilka godzin później pojawia się jak diabełek z pudełka zupełnie nieaktywny dotychczas pawel_cd3d i co pisze?
Ano właśnie (cytuję z pamięci): "Wy tu wszyscy z wyjątkiem użytkowników Syntetyczny i Codec nie macie pojęcia o drukarkach 3D i wypisujecie wierutne bzdury."

Chodzicie chłopaki w jednym zaprzęgu jak dwie szkapy ale to jeden z was pisze.

A co w tym złego? Ano to że nic was nie upoważnia do obrażania całego forum,
a partyzancka autopromocja to zwykłe oszustwo.

Amen.

Awatar użytkownika

pitsa
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 4711
Rejestracja: 13 wrz 2008, 22:40
Lokalizacja: PL,OP

#13

Post napisał: pitsa » 03 cze 2014, 06:56

Oj, daj spokój. Po prostu jest to "nowa" technologia, która jest trudna do przyswojenia u nabywców. Kto na nią postawił nie ma tak łatwo. To nie jest takie hula-hoop aby w parę tygodni sprzedać w milionach sztuk.
zachowanie spokoju oznacza zdolności do działania
ᐃ 🜂 ⃤ ꕔ △ 𐊅 ∆ ▵ ߡ

Awatar użytkownika

syntetyczny
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 2696
Rejestracja: 08 gru 2009, 22:33
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

#14

Post napisał: syntetyczny » 05 cze 2014, 20:52

lol, trochę pokory panowie. Jaka autopromocja? Temat 3D jest tak rozdmuchany, że aż głowa boli. Więc czemu się dziwić, że ktoś kto najwięcej czasu spędza nad tematem druku 3D chce pokazać prawdziwą twarz tej technologi?
I prosiłbym nie mieszać mnie w pyskówki.
Kto pyta, nie błądzi. Eppur si muove
Kreatura CNC
Modernizacja plotera megaplot


redin
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 27
Rejestracja: 11 gru 2011, 18:36
Lokalizacja: Slask

#15

Post napisał: redin » 05 cze 2014, 21:05

Szczerze, jak ta technologia się rozwinie a rozwinie na pewno to wszyscy będziemy w czarnej d...

Druk SLS - tworzywa, metale (DMLS) może zrujnować cały rynek skomplikowanych detali robionych kolejno na frezarce (półfabrykat), frezarce cnc, elektrodrążarce - taki przykład, Drukarka 3d jest w stanie to zrobić sama, bez żadnych skomplikowanych operacji, bez przechwytów w imadle, czy kolejnych operacji na innych maszynach, patent na SLS właśnie wygasł więc można się spodziewać wysypu drukarek sls :)

Awatar użytkownika

syntetyczny
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 2696
Rejestracja: 08 gru 2009, 22:33
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

#16

Post napisał: syntetyczny » 05 cze 2014, 21:19

O, to polecam koledze przeczytanie artykułu z tej niesłynnej strony cd3d. Tam kolega redaktor pisze, czemu ta technologia niczego nie zmieni.
Ja tam mam obecnie tyle drukarek, że i tak żadna nie zastąpi porządnej tokarki, więc sorry, ale jestem na nie. Przykład, czas wytoczenia łącznika aluminiowego: 5min, odlanie go i oczyszczenie trochę dłużej, a wydrukowanie... Skąd te odlewanie?Bo to fizyka, a fizyki się nie przeskoczy i z tych 3 metod metoda skrawaniem będzie wciąż najszybsza -> najtańsza -> najbardziej popularna.
Kto pyta, nie błądzi. Eppur si muove
Kreatura CNC
Modernizacja plotera megaplot

Awatar użytkownika

pitsa
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 4711
Rejestracja: 13 wrz 2008, 22:40
Lokalizacja: PL,OP

#17

Post napisał: pitsa » 05 cze 2014, 21:23

Redin, powtarzasz to co Wulfnor mówił już ponad pół roku temu. :-)
Syntetyczny, zależy od zastosowań.. w niektórych technologiach wyższa porowatość jest bardziej przydatna w detalu niż wyższa wytrzymałość monolitu który pewnych warunków nie jest w stanie znieść. I tu też jest fizyka której się nie przeskoczy.
zachowanie spokoju oznacza zdolności do działania
ᐃ 🜂 ⃤ ꕔ △ 𐊅 ∆ ▵ ߡ

Awatar użytkownika

syntetyczny
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 2696
Rejestracja: 08 gru 2009, 22:33
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

#18

Post napisał: syntetyczny » 05 cze 2014, 21:52

I tak i nie, ale te niektóre zastosowania i tak są bardzo odległe zwykłemu użytkownikowi.
Kto pyta, nie błądzi. Eppur si muove
Kreatura CNC
Modernizacja plotera megaplot

Awatar użytkownika

codec
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 61
Rejestracja: 28 mar 2010, 22:33
Lokalizacja: Darłowo
Kontakt:

#19

Post napisał: codec » 04 lip 2014, 14:47

Nnowyy pisze:
kubus838 pisze:... to dlaczego się nią nie pochwalić...
Pochwalić się czymś co się zrobiło i jest dobre - TAK.
O ile zrobi to twórca.
Wykorzystywać czyjeś osiągnięcia do partyzanckiego promowania swojej (pawel_cd3d) i swojego kolegi Codec`a vel Krzysztofa z U-Design
produkcji (o ile nie jesteś jedną i tą samą osobą Krzyśkiem, na co mi wygląda po sposobie wypowiedzi i po takich samych sformułowaniach) to już zwykła chamówa.
Jak dla mnie to ktoś tu gwałtownie potrzebuje opanować nowy rynek zbytu na swoje bibony i inne.
I tym rynkiem zbytu ma być to forum.
Za wszelką cenę, nawet obrażając resztę użytkowników.
Ludzie pamiętają co było napisane w usuniętych postach.
Krzysztof Dymianiuk (czyli ja) oraz Paweł Ślusarczyk na foto razem


BiBone - fajna historia i dawne czasy, do tego w pełni opensource (bo od samego początku uwolniłem dla każdego - kwiecień 2012)
http://www.thingiverse.com/thing:21178

Firma Unique Design Krzysztof Dymianiuk produkująca drukarki - zamknięta od marca 2014. Z ostatnim dniem lutego została zablokowana sprzedaż produktów.

Nnowyy, może po prostu napisz "PRZEPRASZAM" w kierunku moim, Pawła Ślusarczyka i syntetycznego (który jak widzisz długo tu gości), albo zamilknij na wieki jak masz zamiar klepać bzdury.

Co do wyboru między urządzeniami i zastosowań, to mimo, iż mam drukarki 3D, to nie zastąpię nimi tokarki i frezarki (którą aktualnie buduję). Są rzeczy, które po prostu muszą być dużo mocniejsze niż elementy drukowane, z innych materiałów. Nie wyobrażam sobie dzisiejszej pracy (jako konstruktor) bez drukarki 3D, ale też nie przyswajam myśli, że drukarka 3D zastąpi inne maszyny (bo to nierealne, tak samo jak "drukarka 3D w każdym domu").

Do czego drukarka 3D? Dla konstruktora daje niesamowite pole do szybkiego prototypowania, wykonywania małych serii elementów, wykonywania elementów maszyn czy modeli. Sam oprócz tego że drukuję elementy do innych maszyn cnc, to wykorzystuję również do produkcji wszelkiego rodzaju obudów, uchwytów, redukcji, elementów robotów, makiet architektonicznych, matryc testowych itp.


hs2
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 1
Posty: 88
Rejestracja: 28 kwie 2010, 17:31
Lokalizacja: Nowy Dwór Gdański

#20

Post napisał: hs2 » 06 sie 2014, 07:22

Do czego drukarka 3D? Dla konstruktora daje niesamowite pole do szybkiego prototypowania, wykonywania małych serii elementów, wykonywania elementów maszyn czy modeli. Sam oprócz tego że drukuję elementy do innych maszyn cnc, to wykorzystuję również do produkcji wszelkiego rodzaju obudów, uchwytów, redukcji, elementów robotów, makiet architektonicznych, matryc testowych itp.
Dokładnie tak jak kolega napisał - można też łączyć trochę możliwości druku 3d - np mechanizm z ABS i w słabszych punktach aluminium/stal gdzie jest np tarcie.

Sama drukarka dopiero w połączeniu z tokarką i frezarką daje chyba nie ograniczone pole do tworzenia maszyn. Jeżeli ktoś ma pytania to chętnie pomogę, od miesiąca mam urządzenie nieco lepszej firmy.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Drukarki 3D, RepRap”