Drukarka dla freelancera

Dyskusje dotyczące druku i drukarek 3D

Autor tematu
dzefrej0
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 6
Posty: 6
Rejestracja: 18 lut 2014, 17:01
Lokalizacja: Słupsk

Drukarka dla freelancera

#1

Post napisał: dzefrej0 » 18 lut 2014, 17:13

Witam serdecznie. Niedługo kończę inżynierkę z informatyki i zastanawiam się nad otworzeniem firmy. Zajmowałbym się drukowaniem trójwymiarowym. Dosyć dobry komputer mam, kupię jakiegoś niedrogiego CAD`a i go ogarnę. Brakuje mi skanera i drukarki. Czy moglibyście coś zaproponować? Ze skanerem nie będzie raczej problemu, lecz martwię się o drukarkę. Przeczytałem opinię specjalisty/użytkownika laserki o drukarce Cube printer. Nie chciałbym się naciąć na takiego bubla. Powiedzmy 10 tysięcy pln to naprawdę sporo kasy, i chciałbym zainwestować je w porządny sprzęt, który nie będzie się psuł, będzie stabilny, w miarę szybki i będzie obsługiwał nieoryginalny "tusz". Interesuje mnie również dostępność ewentualnego serwisu. Mile widziane propozycje użytkowników posiadających dany sprzęt. Z góry dzięki.



Tagi:


laserki
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 327
Rejestracja: 09 mar 2009, 15:41
Lokalizacja: SpodSamiuśkichGórek

#2

Post napisał: laserki » 18 lut 2014, 18:43

Sorki kolego. W tej kwocie nie kupisz prawdziwej drukarki na bazie której będziesz mógł rozwijać firmę.
Co najwyżej mniej lub bardziej garażowego reprapa (lub klona) a to możesz sobie zrobić sam.
Prawdziwe drukarki zaczynają się od 10k ale dolarów i nie w Polsce a w Stanach czyli + transport, cło i vat. I to używane albo malutkie jak np: uPrint.
http://www.ebay.com/itm/Dimension-UPrin ... 1277664609

No chyba, że ta firma będzie robiła to co wszyscy czyli części do kolejnego reprapa i jakieś klamociki z Thingversa.
Poza tym wszystkie prawdziwe drukarki już od dawna drukują TYLKO materiałami producenta.


Autor tematu
dzefrej0
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 6
Posty: 6
Rejestracja: 18 lut 2014, 17:01
Lokalizacja: Słupsk

#3

Post napisał: dzefrej0 » 18 lut 2014, 19:03

Gdybym chciał np. tworzyć obudowy do telefonów wg zachcianek klienta, nie wystarczyła by nawet Monkeyfab Prime 3D? Jeśli nie, to dlaczego?


koala.g
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2833
Rejestracja: 01 kwie 2009, 23:02
Lokalizacja: Małopolska

#4

Post napisał: koala.g » 18 lut 2014, 20:17

Jak wciśniesz taka jakość za odpowiedni koszt pracy maszyny to czemu nie.


Autor tematu
dzefrej0
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 6
Posty: 6
Rejestracja: 18 lut 2014, 17:01
Lokalizacja: Słupsk

#5

Post napisał: dzefrej0 » 18 lut 2014, 20:40

a w przypadku Zortrax M200? kosztuke około 6k ale po tym filmiku wnosząc jakość jest naprawdę bardzo wysoka


Autor tematu
dzefrej0
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 6
Posty: 6
Rejestracja: 18 lut 2014, 17:01
Lokalizacja: Słupsk

#6

Post napisał: dzefrej0 » 18 lut 2014, 21:59

a czy są podobne drukarki do M200 w niższej cenie z dedykowanym oprogramowaniem?


laserki
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 327
Rejestracja: 09 mar 2009, 15:41
Lokalizacja: SpodSamiuśkichGórek

#7

Post napisał: laserki » 18 lut 2014, 22:08

Monkeyfab to trochę poprawiony i3 czyli zwykły reprap.
W dodatku zrobiony w dużej części z pleksi. Kaszana.
Zresztą niedawno o tym było.

Zortrax to też reprap tylko trochę lepszy konstrukcyjnie, bo konstrukcja i napędy zerżnięte z BfB ale z z dużo gorszym reprapowym Hotendem.
Zobacz 1:09 na filmie. Zwykły reprapowy hotend.
W dodatku jak widać żeby drukowac ABS-em używa sztuczki z BfB czyli najpierw drukuje kratownicę a dopiero na niej właściwy obiekt.
Inaczej brzegi się powijają.
Cholernie ciężko się tego pozbyć. Jak chcesz mieć czysty, gładki spód to zapomnij.
Cena 2100USD z wysyłką + cło i vat. Dzięki.


Autor tematu
dzefrej0
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 6
Posty: 6
Rejestracja: 18 lut 2014, 17:01
Lokalizacja: Słupsk

#8

Post napisał: dzefrej0 » 18 lut 2014, 22:31

Więc jeśli nie M200 to jaką drukarkę kupić? Która pozwalałaby mi wykonywać modele w takiej dokładności? Czy w ogóle istnieje taka drukarka która będzie miała podobną jakość, dedykowane oprogramowanie, będzie brała filament od innego producenta i nie będzie kosztowała grubej kasiory? Może być do złożenia, ale bez przegięcia.


laserki
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 327
Rejestracja: 09 mar 2009, 15:41
Lokalizacja: SpodSamiuśkichGórek

#9

Post napisał: laserki » 18 lut 2014, 23:09

dzefrej0 pisze: Czy w ogóle istnieje taka drukarka która będzie miała podobną jakość, dedykowane oprogramowanie, będzie brała filament od innego producenta i nie będzie kosztowała grubej kasiory? Może być do złożenia, ale bez przegięcia.
Nie.
Te warunki się wykluczają.
Technologia reprapów i ich klonów jest jeszcze daleko od zastosowań profesjonalnych.
Przede wszystkim przez prymitywne "dozowanie" materiału (filamentu).
A urządzenia profesjonalne nie dość, że kosztują to nie pozwalają na korzystanie z zamienników.
Proponuję żebyś sobie złożył reprapa, trochę podrukował, "wszedł" w temat i wtedy będziesz wiedział o co chodzi.
Inaczej obejrzysz pięknie zrobiony film reklamowy i kupisz szajs tak jak ja kupiłem Cube`a.
Tylko, że mi już się dawno zwrócił bo miałem sporo projektów gdzie jego wady nie miały takiego znaczenia ale na sprzedaż te wydruki się nie nadawały.

Mojo 3d printer firmy Stratasys jest chyba najtańszą porządną drukarką na której można już świadczyć usługi. Ma możliwość stosowania wymywalnego suportu ale też nie będzie kosztowała mało i oczywiście materiały tylko firmowe.


Autor tematu
dzefrej0
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 6
Posty: 6
Rejestracja: 18 lut 2014, 17:01
Lokalizacja: Słupsk

#10

Post napisał: dzefrej0 » 19 lut 2014, 09:20

Dogadałem się już z portalem Materialination, gdy skończą się przeprowadzać do nowej siedziby, pojadę tam, i zobaczę na własne oczy konkretne drukarki i ich możliwości, może to rozwieje wszelkie wątpliwości. Zobaczę jak taki model rzeczywiście wygląda, i do jakiej gładkości wydruku można dojść jakim kosztem czasu. Za wszystkie odpowiedzi bardzo dziękuję :D Miłego dnia

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Drukarki 3D, RepRap”