m543 napięcie graniczne

Rozmowy na temat układów elektronicznych sterowania obrabiarek CNC

Autor tematu
piach25
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 13
Rejestracja: 28 cze 2014, 13:34
Lokalizacja: kłodzko

m543 napięcie graniczne

#1

Post napisał: piach25 » 19 mar 2015, 09:36

Witam jakie max dopuszczalne napięcia,czy praca przy 55v jest możliwa mowa o napięciu chwilowym wiem ze jest napisane że max 50v ,ale czy jest w nim jakieś zabezpieczenia.poprostu chce się dowiedzieć czy sięuszkodzi czy wyłączy gdy przekroczy 50v



Tagi:


Hrumque
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 291
Rejestracja: 25 mar 2013, 19:15
Lokalizacja: Opole

Re: m543 napięcie graniczne

#2

Post napisał: Hrumque » 20 mar 2015, 19:45

piach25 pisze:Witam jakie max dopuszczalne napięcia,czy praca przy 55v jest możliwa mowa o napięciu chwilowym wiem ze jest napisane że max 50v ,ale czy jest w nim jakieś zabezpieczenia.poprostu chce się dowiedzieć czy sięuszkodzi czy wyłączy gdy przekroczy 50v
Nie przekraczaj 50v, bo przekroczenie = prawie 100% szansy na uszkodzenie. M542 i M543 ma jedynie zabezpieczenia nadprądowe i temperaturowe, a "nad-napięciowe" ogranicza się do tego, że za duże napięcie na silniku (np w skutek kręcenia nim ręcznie lub kręcenia się z rozpędu przy hamowaniu) jest oddawane do źródła zasilania (stąd musi być duży kondensator, który to pochłonie, lub kilka innych rzeczy pobierających znaczne prądy, które ten nadmiar energii pochłoną - inaczej napięcie zasilania też może niebezpiecznie wzrosnąć).
Pomogłem? Kliknij poniżej "pomógł"

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Elektronika CNC”