Projekt: budżetowy driver silnikików krokowych

Rozmowy na temat układów elektronicznych sterowania obrabiarek CNC
Awatar użytkownika

AOLEK
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 11
Posty: 376
Rejestracja: 17 lip 2011, 20:27
Lokalizacja: Świdnica

#191

Post napisał: AOLEK » 19 paź 2012, 18:27

tuxcnc pisze:Czy to o tą samą firmę chodzi ?
Tak klikałem gdzieś tu.


SPRZEDAM dwie nakrętki kulowe 20x5 więcej w dziale GIEŁDA !

Tagi:

Awatar użytkownika

tuxcnc
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 20
Posty: 7888
Rejestracja: 26 lut 2011, 23:24
Lokalizacja: mazowieckie

#192

Post napisał: tuxcnc » 19 paź 2012, 18:41

Faktycznie, chyba poszli po rozum do głowy.
You can panelize but the design should meet our rules as followed:

(1) There should be no more than 5 sub-boards to fit the size

(2) The sub-boards should only be separated by silkscreen. Using holes or long slots to separate the sub-boards are not permitted.
.


Autor tematu
poorchava
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 61
Posty: 327
Rejestracja: 10 sty 2012, 15:32
Lokalizacja: Festung Breslau

#193

Post napisał: poorchava » 19 paź 2012, 20:37

Pytalem ich o to kiedys mailowo. Wyszlo, ze oni za panelizacje uznaja taka usluge, ktora pozwala latwo oddzielic od siebie poszczegolne plytki z formatki, tzn v-cut, dlugie sloty, rzedy otworow itp. 2 projekty oddzielone linia zawsze mozna bylo zrobic, bo takie zamawialem.

Awatar użytkownika

AOLEK
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 11
Posty: 376
Rejestracja: 17 lip 2011, 20:27
Lokalizacja: Świdnica

#194

Post napisał: AOLEK » 20 paź 2012, 07:42

A jak to jest z tą przelotką co pytałem wcześniej.
SPRZEDAM dwie nakrętki kulowe 20x5 więcej w dziale GIEŁDA !


Autor tematu
poorchava
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 61
Posty: 327
Rejestracja: 10 sty 2012, 15:32
Lokalizacja: Festung Breslau

#195

Post napisał: poorchava » 20 paź 2012, 11:09

AOLEK pisze:Przymieżam się do zamówienia PCB ale mam kilka pytań:
Note: You will have to cut the boards by yourself if you fabricate a panelized design.
tłumacz wujek: Uwaga: Trzeba będzie ciąć płyty samodzielnie, jeśli produkować panelized projekt. Czy to znaczy, że mogę zaprojektować tak aby na jednej płytce było kilka sztuk tylko, że bez cięcia będzie ? Czy przelotki u siebie mogę zaprojektować więsze ? Czy mają mieć jakieś określone wymiary ? Tak samo ścieżki - czy muszą być 10 mils?
I tak naszybko cotoznaczy:
HASL
Lead free HASL
ENIG (RoHS)
Nie badzo rozumiem co masz na mysli przez większe przelotki. oni otwory robią chyba każdej wielkości metalizowane jeżeli chcesz. Jeżeli chodzi o powiększanie przelotek, to oni wykonują takie jak im zadasz w gerberze. Nie trzeba powiększać dla uwzględnienia metalizacji (wiem, że niektóre płytkanie tego wymagają). Jeżeli będa mieli jakieś obiekcje co do ewentualej panelizacji, np. będa podejrzewać, że zrobiłeś celowo rząd otworóe do odzielenia płytek, to się do ciebie odezwą mailem.

Hasl to jest Hot Air Solder Leveling. Polega to na tym, że pcb z soldermaską zanurza się w wannie z cyną a następnie przepuszcza przez 'nóż powietrzny', który ściaga nadmiar cyny. Taka metoda daje dobrze zabezpieczenie miedzi przez utlenieniem, ale sama cyna na padach po kilku tygodniach staje sie upierdliwa w lutowaniu i lepiej uzywać topnika. Poza tym HASL daje dość kiepską płaskość padów. Przy typowej konstrukcji to nie ma większego znaczenia, natomiast jak masz jakieś elementy w obudowach bezwyprowadzeniowych (QFN, BGA, SCP, LGA, LLP i takie tam podobne) to taka róznica w płaskościach jest zabójcza.

Lead-free HASL to nic innego jak zwykły HASL, tylko rpzeprowadzany za pomocą lutowia bezołowiowego. Moim zdaniem o ile nie starasz się tego pchać na masowa skale, albo nie jesteś zagorzałym miłośnikiem UE, Greepneace i całego bydła pleniącego się po lasach ( :wink: ) to nie ma sensu. Lutowanie bezołowiowe reczne to jest koszmar. Oczywiscie mozna lutować hasl-rohs ołowiowi, ale wtedy to traci całkowicie sens, bo złożony układ juz nie jest RoHS (lutowie ołowiowo, którym to póxniej bedziesz lutowal, jest zgodnie z dyrektywą RoHS materialem homogenicznym i dyskwalifikuje cały złożony układ jako bezołowiowy). RoHS w zasadzie nie dotyczy tylko ołowiu (np. także halogenków, które znajduja się w tworzywach wykorzystywanych do produkcji obudów scalaków) ale jakos się utarło, że RoHS=bezołowiowe.

ENIG to jest Electroplated Nickel Immersion Gold. Miedź jest elektrochemicznie pokrywana niklem, a następnie chemicznie osadzane jest złoto dla ochrony przez atmosferą. Nie licząc bardziej specjalnych wykonań (typu immersion silver) jest to najlepsza metoda, dajaca największą trwałość powierzchni, długie zachowanie lutowności i najbardziej płaskie pady. Wadą jest tylko koszt. Generalnie ENIG zawsze wymaga dopłay, niezaleznie, gdzie robi się PCB. Dopłata jest rózna, chinczycy z reguły dodają sporo, natomiast np. Technoservice tylko kilka złotych. ENIG jest drogi, ponieważ samo złoto jest drogie, a metoda wymaga wykorzystania BARDZO toksycznych odczynników (bodajże związki arsenu, ale nie dam głowy) i specjalnych pomieszczen izolowanych od reszty zakładu

Awatar użytkownika

AOLEK
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 11
Posty: 376
Rejestracja: 17 lip 2011, 20:27
Lokalizacja: Świdnica

#196

Post napisał: AOLEK » 20 paź 2012, 13:29

Dzięki za odpowiedź :) Teraz już wszystko jasne. :) Niewiem tylko czy na szybko zrobić prototyp 1szt termotransferem czy zamawiać 10+2szt 10x10cm i dopiero testować sprawdzać swój projekt?
SPRZEDAM dwie nakrętki kulowe 20x5 więcej w dziale GIEŁDA !


jarekk
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 14
Posty: 1701
Rejestracja: 17 mar 2006, 08:57
Lokalizacja: Gdańsk

#197

Post napisał: jarekk » 20 paź 2012, 14:17

poorchava pisze:Generalnie ENIG zawsze wymaga dopłay,
W Eurocircuits jak zamawiasz prototypy, to w najtańszej opcji jest "random" - czyli dowolne wykończenie bezołowiowe. Kilka razy dostałem złoto, ale mimo że dobre, do lutowania ręcznego jest gorsze niż zwykły HASL

[ Dodano: 2012-10-20, 14:19 ]
AOLEK pisze:1szt termotransferem czy zamawiać 10+2szt 10x10cm i dopiero testować sprawdzać swój projekt?
Z mojego doświadczenia ( a zrobiłem sporo projektów) pierwszy prorotyp praktycznie zawsze wymaga poprawek. Zrób termotransferem

Awatar użytkownika

AOLEK
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 11
Posty: 376
Rejestracja: 17 lip 2011, 20:27
Lokalizacja: Świdnica

#198

Post napisał: AOLEK » 20 paź 2012, 15:40

Tylko ta cena jak się ma do 38$...

Obrazek
SPRZEDAM dwie nakrętki kulowe 20x5 więcej w dziale GIEŁDA !

Awatar użytkownika

tuxcnc
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 20
Posty: 7888
Rejestracja: 26 lut 2011, 23:24
Lokalizacja: mazowieckie

#199

Post napisał: tuxcnc » 20 paź 2012, 17:59

AOLEK pisze:Tylko ta cena jak się ma do 38$...
A Ty przypadkiem nie powinieneś zamówić jednej sztuki ?

.

Awatar użytkownika

AOLEK
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 11
Posty: 376
Rejestracja: 17 lip 2011, 20:27
Lokalizacja: Świdnica

#200

Post napisał: AOLEK » 20 paź 2012, 19:24

W tej firmie z linka wyżej 1 szt się nieopłaca a i tak będe potrzebował 3szt 9 zostanie "chętnym" na przetestowanie mojego napędu :grin:
SPRZEDAM dwie nakrętki kulowe 20x5 więcej w dziale GIEŁDA !

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Elektronika CNC”