otwory przecinające się jak oznaczyć

Dyskusje dotyczące spraw związanych z rysunkiem technicznym

Autor tematu
franek369
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 20 sty 2016, 12:27
Lokalizacja: warszawa

otwory przecinające się jak oznaczyć

#1

Post napisał: franek369 » 20 sty 2016, 12:36

Witam
Rysowałem już to 2 raz i nadal nie wiem w jaki sposób poprawnie oznaczyć że otwory te przecinają się. Jak byście mogli jakoś pomóc będę bardzo wdzięczny, oraz jak są jakieś inne błędy to też poproszę o pomoc.

Obrazek



Tagi:


peritus
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 4
Posty: 1279
Rejestracja: 18 maja 2012, 15:02

Re: otwory przecinające się jak oznaczyć

#2

Post napisał: peritus » 20 sty 2016, 13:40

franek369 pisze:nie wiem w jaki sposób poprawnie oznaczyć że otwory te przecinają się.
Przekroje są wykonane nieprawidłowo, gdyż nie wszystko jest pokazane co w danym przekroju się znajduje! Trzeba uzupełnić obydwa przekroje o otwory w miejscach gdzie występują.
Ponadto otworów się nie zaczernia (takie zaczernienia wykonuje się do nitów w połaczeniach nitowanych).


Autor tematu
franek369
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 20 sty 2016, 12:27
Lokalizacja: warszawa

#3

Post napisał: franek369 » 20 sty 2016, 14:24

prowadzący mówił że w taki sposób zamalowywania części otworu można pokazać że te są takie same,natomiast nie wiem czego tam dokładnie brakuje na tych przekrojach. Chodzi mi o to w jaki sposób zaznaczyć że otwory się przecinają.


peritus
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 4
Posty: 1279
Rejestracja: 18 maja 2012, 15:02

#4

Post napisał: peritus » 20 sty 2016, 14:50

franek369 pisze:prowadzący mówił że w taki sposób zamalowywania części otworu można pokazać że te są takie same,natomiast nie wiem czego tam dokładnie brakuje na tych przekrojach.

Chodzi mi o to w jaki sposób zaznaczyć że otwory się przecinają.
Inżynierowie w Warszawie mają własne normy i zasady jak widać ...musisz ich zapytać :razz:


Autor tematu
franek369
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 20 sty 2016, 12:27
Lokalizacja: warszawa

#5

Post napisał: franek369 » 20 sty 2016, 14:52

haha tak dokładnie, tylko niektórzy nie są skorzy do ich wygłaszania.


peritus
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 4
Posty: 1279
Rejestracja: 18 maja 2012, 15:02

#6

Post napisał: peritus » 20 sty 2016, 15:01

franek369 pisze:prowadzący mówił że w taki sposób zamalowywania części otworu można pokazać że te są takie same
Niech prowadzący poda, która wg niego norma PN EN ISO ASTM GOST-R tę zasadę co do otworów ustanawia? :razz:
Ostatnio zmieniony 21 sty 2016, 12:12 przez peritus, łącznie zmieniany 1 raz.


Autor tematu
franek369
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 20 sty 2016, 12:27
Lokalizacja: warszawa

#7

Post napisał: franek369 » 20 sty 2016, 19:26

Troszkę uprościłem wywaliłem niektóre otwory mam nadzieje że nie zauważy, natomiast w jaki sposób teraz zrobić przekroje, w dolnym rzucie wszystkie otwory są przelotowe, a w głównym, górnym, mają taką długość że przecinają te dolne.Zbliża się koniec semestru, bardzo proszę o pomoc na prawdę nie wiem w jaki sposób to zrobić ;)


Obrazek


peritus
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 4
Posty: 1279
Rejestracja: 18 maja 2012, 15:02

#8

Post napisał: peritus » 20 sty 2016, 20:21

franek369 pisze:Troszkę uprościłem wywaliłem niektóre otwory mam nadzieje że nie zauważy, natomiast w jaki sposób teraz zrobić przekroje, w dolnym rzucie wszystkie otwory są przelotowe, a w głównym, górnym, mają taką długość że przecinają te dolne
1.Teraz wykonane są rzuty
2. W tych rzutach brak: średnic, środków otworów, osi oraz przeciągnięć wymiarów do środków otw. Wymiary można podać również na przekrojach aby nie zagęszczać ich na rzutach (zgodnie z zasadami wymiarowania https://www.google.pl/search?q=Rysunek+ ... ygP5uIuIBg ).
3. Przekroje wykonaj takie jak potrzebne/zadane i narysuj wszystko co w danym przekroju występuje: otwory, przecięcia, krawędzie przenikania przecięć, oznakowanie przekrojów( aby było wiadome w którym miejscu zostały wykonane)... https://www.google.pl/search?q=Rysunek+ ... ywOyxIGoBw#
4. Linie konturowe grube, pomocnicze i wymiarowe cienkie
5. Czy nie zauważy....a co jak czyta to co tutaj piszesz? :wink:


InzSpawalnik
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1693
Rejestracja: 28 gru 2012, 01:04
Lokalizacja: Galaktyka

#9

Post napisał: InzSpawalnik » 23 sty 2016, 16:38

Franek .... nie wiem co mam powiedziec o tym twoim rysunku.

Na pierwszym z nich masz wymiary nie glebokosci otworow a "pozostajacego" materialu .... no to juz wiele mowi - i brak podkreslenia ze to blad ...

Ok, idac dalej - ogolnie twoj rysunek jest tak brzydki i nabazgrany ze ja wogole bym go nie wzial do reki - z miejsca potargalbym to i wrzucil do kosza !

Stary, jak ty masz byc studentem to zrob cos porzadnie, z bledami ok ale porzadnie - od linijki, grube linie 2HB cienkie twardym, popatrz w internet jak cie na ksiazke nie stac jak sie rysuje otwory.

Te zakreskowane polokragi - BZDURA !!!
Jak pokazesz taki rysunek inzynierowi z innego kraju to przez pol dnia beda sie zastanawiac co to oznacza a przez pozostale pol dnia zastanawiac czy w Polsce widziano normy ISO !

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Rysunek techniczny”