Pomoc w odczytaniu oznaczenia na rysunku

Dyskusje dotyczące spraw związanych z rysunkiem technicznym

Autor tematu
kococchi
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 2
Posty: 45
Rejestracja: 02 gru 2011, 18:11
Lokalizacja: rzeszów

Pomoc w odczytaniu oznaczenia na rysunku

#1

Post napisał: kococchi » 16 mar 2015, 10:44

Witam, mam problem z odczytaniem oznaczenia na rysunku ( pierwszy raz się z takim spotkałem ) Oznaczenie na czerwono .

Nie wiem dokładnie o co chodzi ale może( tak mi się wydaje ale mogę być w błędzie) to mieć związek z technologią wykonania. Na rysunku jest pręt fi 26 wykonywany poprzez odlewanie w kokili skłądanej z 2 połówek . Kokila ma przesunięcie na podziale co skutkuje tez przesunięciem połówek pręta ( szkic czerwony) Czy to o to przesuniecie chodzi ?
Dziękuje
Załączniki
oznaczenie na rysunku.png
oznaczenie na rysunku.png (17.87 KiB) Przejrzano 1543 razy



Tagi:

Awatar użytkownika

RomanJ4
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 11580
Rejestracja: 17 mar 2009, 08:55
Lokalizacja: Skępe

#2

Post napisał: RomanJ4 » 16 mar 2015, 12:31

pozdrawiam,
Roman


peritus
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1279
Rejestracja: 18 maja 2012, 15:02

#3

Post napisał: peritus » 16 mar 2015, 19:58

kococchi pisze:Nie wiem dokładnie o co chodzi ale może( tak mi się wydaje ale mogę być w błędzie) to mieć związek z technologią wykonania. Na rysunku jest pręt fi 26 wykonywany poprzez odlewanie ...
Prawdopodobnie ma to związek z technologią wykonania pręta jako odlewany.
Oznaczenie podziału form odlewniczych wg PN, EN, ISO, GOST-R, ASTM to symbol: X------X (jak na rysunku).
Pozostaje pytanie co oznacząją na rysunku symbole zarówno graficzne jak i literowe i czy zostały prawidłowo narysowane(zastosowane).
Biorąc pod uwagę, że rysujący przedstawił błędnie pręt w przekroju wzdłużnym- zakreskownym (zamiast w widoku) niezgodnie z zasadami rysunku technicznego, można przypuszczać, że ma mierne kwalifikacje do wykonania rysunków a jakieś symbole "wstawił po uważaniu".


Autor tematu
kococchi
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 2
Posty: 45
Rejestracja: 02 gru 2011, 18:11
Lokalizacja: rzeszów

#4

Post napisał: kococchi » 16 mar 2015, 20:56

Dodam że aktualny ''widok'' przekroju zastapił na poprzedniej wersji rysunku tolerancję okrągłości 0,75 .Na tym usunięto tą tolerancję i wstawiono ten dziwny widok. Dodatkowo dla całości poobniżali klasy tolerancji .

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Rysunek techniczny”