Komputer do NX10 CAM

NX CAM/Unigraphics

zodi4c
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 1
Posty: 37
Rejestracja: 02 paź 2013, 16:59
Lokalizacja: Luzern

#11

Post napisał: zodi4c » 28 mar 2016, 11:52

Tomasz_K pisze:Zastanawiam się nad procesorem "Intel Core i7-6700K Skylake, socket 1151, 64bit, 4GHz, 95W, cache 8MB" z szybkimi DDR4, myślę że nic szybszego na rynku nie znajdę.
bezsensu wydawanie pieniędzy lepiej kupić i3 dual-core z taktowaniem 3.8 i podkręcić do 4.5 nawet 5 z chłodzeniem wodnym i jeszcze pieniędzy zostanie.

A za resztę można kupić więcej pamięci ram. (ważna zasada więcej pamięci w jednej kości niż więcej kości)

Pozdrawiam



Tagi:


Autor tematu
Tomasz_K
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 5
Posty: 295
Rejestracja: 25 kwie 2012, 15:58
Lokalizacja: ok. Rybnika

#12

Post napisał: Tomasz_K » 29 mar 2016, 21:53

zodi4c pisze:
Tomasz_K pisze:Zastanawiam się nad procesorem "Intel Core i7-6700K Skylake, socket 1151, 64bit, 4GHz, 95W, cache 8MB" z szybkimi DDR4, myślę że nic szybszego na rynku nie znajdę.
bezsensu wydawanie pieniędzy lepiej kupić i3 dual-core z taktowaniem 3.8 i podkręcić do 4.5 nawet 5 z chłodzeniem wodnym i jeszcze pieniędzy zostanie.

A za resztę można kupić więcej pamięci ram. (ważna zasada więcej pamięci w jednej kości niż więcej kości)

Pozdrawiam
Nie wiem na jakiej podstawie wyciągasz takie winsoki.
Znalazłem pierwszy z brzegu test : i3 vs i5 vs i7 Gdzie widać że przy tym samym taktowaniu rdzeń i7 w obliczeniach jest SZYBSZY, miedzy innymi dlatego że ma więcej pamięci CACHE.
Komputer jest produkcyjny, stoi na hali, wiec co do przetaktowania to należy pochodzić ostrożnie ze względu na stabilność działania. Sprawdziłem osobiście że procesory losowo nadają się do przetaktowywania.
Co do pamięci RAM to również nie trafiłeś. Pamięci w DUAL CHANNEL są szybsze podczas intensywnych obliczeń od pojedynczej kości RAM o tym samym taktowaniu.

Pozdrawiam
Tomasz


bartx
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 1
Posty: 85
Rejestracja: 01 lut 2009, 19:40
Lokalizacja: Pszczyna

#13

Post napisał: bartx » 01 kwie 2016, 14:13

zodi4c pisze:
Tomasz_K pisze:Zastanawiam się nad procesorem "Intel Core i7-6700K Skylake, socket 1151, 64bit, 4GHz, 95W, cache 8MB" z szybkimi DDR4, myślę że nic szybszego na rynku nie znajdę.
bezsensu wydawanie pieniędzy lepiej kupić i3 dual-core z taktowaniem 3.8 i podkręcić do 4.5 nawet 5 z chłodzeniem wodnym i jeszcze pieniędzy zostanie.

A za resztę można kupić więcej pamięci ram. (ważna zasada więcej pamięci w jednej kości niż więcej kości)

Pozdrawiam
5 to mało. Najlepiej od razu 8. Obecne i3 podkręcają się o jakieś 3-4%. Była opcja odblokowania podkręcania, ale to za dużo zabawy, żeby się w tym bawić w przemyśle. Jeśli zabierasz się za doradzanie, podeprzyj to wiedzą.

Nawet odblokowany i7 czy i5 ma duże problemy, żeby pójść na 5GHz, a wodne chłodzenie wiele tutaj nie wnosi (może 100MHz).

Najbardziej opłacalna opcja - i5 6600 (bez K jeśli nie zamierzasz podkręcać). Chyba, że bez limitu, to i7 6700, ale różnic tu dużych nie ma. Podkręcanie bym sobie odpuścił, chociaż jest to jak najbardziej do zrobienia, można uzyskać do ok. 4.3-4.5GHz bez większych problemów, powyżej są schody.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „NX CAM/Unigraphics”