Narzędzie tokarskie w NX

NX CAM/Unigraphics

Autor tematu
grabek2008
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 9
Rejestracja: 26 maja 2013, 17:19
Lokalizacja: wwwooo

Narzędzie tokarskie w NX

#1

Post napisał: grabek2008 » 16 cze 2013, 21:20

Witam,

Mam problem chce wprowadzić parametry narzędzia z katalogu sandvik coroguide do edytora narzędzi NX, nie wiem co wpisać w pola zaznaczone na czerwono w linku;)
dziękuje za pomoc.
http://zapodaj.net/44376fe381c4e.png.html
Pozdrawiam



Tagi:


Mniuch
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 4
Rejestracja: 02 cze 2013, 09:12
Lokalizacja: Debica

#2

Post napisał: Mniuch » 17 cze 2013, 10:22

SW i Ha to masz taki wymiar trzonka narzędzia... Musisz poszukac w katalogach gdzie masz uchwyty tokarskie... OA to jest kąt płytki w katalogach z płytkami są ... HA zazwyczaj jest to 90 *(stopni). Chyba, że masz jakieś specjalne uchwyty tokarskie..


MarcinSC
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 22
Rejestracja: 13 mar 2013, 10:08
Lokalizacja: Warszawa

#3

Post napisał: MarcinSC » 17 cze 2013, 12:10

Witam,
Coromant i Siemens różnią się oznakowaniem/nazewnictwem geometrii narzędzi. Podobnie z innymi producentami. Ujednolicić ma to norma ISO13399, ale ta jeszcze powoli "trafia pod strzechę".

Bardzo dobrze, że oznaczenia przedstawiono na rysunku. Przeglądając je można przepisać niektóre wartości z tabelek obok rysunku.

CoroGuide może być jednak pozbawiony kilku parametrów, gdyż wynikają one np. z ogólnie przyjętego w branży kodowania w oznaczeniu.

Warto, abyś odnalazł narzędzie i płytkę na stronie http://www.sandvik.coromant.com/pl-pl/p ... fault.aspx
Opis będzie pewnie bogatszy niż w CoroGuide i bardziej zbieżny z tym co widzisz w NXie.

Co do parametru OA, to wydaje mi się, że przy takim rozpisaniu jak na obrazku np. w przypadku noża z kątem przystawienia 95 stopni będzie to 5 stopni dla OA, a dla 93 stopni, 3 stopnie.

Albo inaczej, OA = 0, zaś HA 95 lub 93 stopnie.

Niestety, nie znam manuala od NX-a.
Pozdrowienia,
Marcin

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „NX CAM/Unigraphics”