EdgeCAM CAD links


Autor tematu
gregpi3
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 2
Posty: 20
Rejestracja: 04 lis 2008, 12:53
Lokalizacja: nikad

EdgeCAM CAD links

#1

Post napisał: gregpi3 » 01 gru 2008, 20:04

Witam
mam problem z zainstalowaniem edgecam cad links ,za każdym razem gdy chcę zainstalować to wyskakuje mi taki komunikat:

Kod: Zaznacz cały

There is no supported CAD system on your computer.
EdgeCAM CAD link cannot be installed



Tagi:


kaleena
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 442
Rejestracja: 11 mar 2008, 10:22
Lokalizacja: B-ce

#2

Post napisał: kaleena » 01 gru 2008, 22:27

Stoi napisane, że na Twoim komputerze nie ma wspieranego systemu CAD, więc EC Link nie może być zainstalowany - krótko mówiąc jakiego masz CAD'a zainstalowanego i czy w ogóle masz?


gacek_s
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 9
Rejestracja: 21 cze 2007, 16:25
Lokalizacja: Poznan

#3

Post napisał: gacek_s » 02 gru 2008, 19:27

Czy przypadkiem Twoim systemem komputerowym nie jest windows vista? Moim zdaniem powinienes sprobowac zainstalowac edgecama w wersji 12 lub nowsza, gdyz od wersji 12 wlasnie EdgeCam moze działac na viscie.Alternatywnym roziwązadniem jest zmienic system na windows XP ;)


Autor tematu
gregpi3
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 2
Posty: 20
Rejestracja: 04 lis 2008, 12:53
Lokalizacja: nikad

#4

Post napisał: gregpi3 » 03 gru 2008, 00:30

kaleena
no właśnie nie mam żadnego , bo nie chce mi zainstalować AutoCAD-a jakiś błąd 1606
gacek_s
mam edgecam 12 a właśnie pare dni temu zmieniłem na Viste(legal) ,bo Win XP (pirat)strasznie mi przerywał neta no i pirat nie :???:

Awatar użytkownika

LukasB
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 132
Rejestracja: 02 wrz 2008, 12:51
Lokalizacja: Poznań

#5

Post napisał: LukasB » 03 gru 2008, 05:02

gregpi3 pisze:kaleena
no właśnie nie mam żadnego , bo nie chce mi zainstalować AutoCAD-a jakiś błąd 1606
gacek_s
mam edgecam 12 a właśnie pare dni temu zmieniłem na Viste(legal) ,bo Win XP (pirat)strasznie mi przerywał neta no i pirat nie :???:
Edgecam 12 powinien ci chodzic na viscie bez problemu . sam uzywam i dziala na viscie x64


kaleena
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 442
Rejestracja: 11 mar 2008, 10:22
Lokalizacja: B-ce

#6

Post napisał: kaleena » 03 gru 2008, 07:12

gregpi3 pisze:no właśnie nie mam żadnego , bo nie chce mi zainstalować AutoCAD-a jakiś błąd 1606
Jeżeli nie poradzisz sobie z AC, to spróbuj coś na parasolidzie (SE, SW) - EC najlepiej współpracuje z nimi.

Awatar użytkownika

cinek_80
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 245
Rejestracja: 03 gru 2008, 19:12
Lokalizacja: Przemyśl to sobie...

#7

Post napisał: cinek_80 » 03 gru 2008, 19:27

Kolego,

Informacja tego typu co piszesz pojawia się w przypadku kiedy na komputerze nie ma zainstalowanego systemu CAD z którym CADlink współpracuje np.: Inventor, SolidEdge, Solid Works, CATIA, Pro/E, Edgecam Part Modeler więc oczywiste jest że CADlink nie wykrywa systemu więc gdzie ma się zainstalować. Drugim przypadkiem jest sytuacja kiedy posiadana wersja Edgecam jest starsza i nie współpracuje z jakimś najnowszym programem CAD. Np już na rynku od pewnego czasu jest Solid Works 2009, plików którego nie wczytamy do Edgcam 12.5, będzie to dostępne w najnowszej wersji Edgecam 2009R1 która do dwóch tygodni będzie dostępna na polskim rynku. Co do AutoCAD'a to tam ikony CADlink nie znajdziemy... A i jeszcze jedno, jeżeli instalujecie EC na Viście to pamiętajcie o wyłączeniu opcji "Kontrola konta użytkownika" (Panel sterowania/Konta użytkownika/Włącz wyłącz funkcję Kontrola kąta użytkownika) bo będą problemy z symulatorem.

Pozdrawiam
Nudzisz się, zajrzyj to nic nie kosztuje, może i Ciebie coś zainteresuje, a później... zaprocentuje ;)
Niestety, nie zajrzysz bo kazali usunąć...

Awatar użytkownika

luk_asz01
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 4
Posty: 306
Rejestracja: 22 sty 2008, 17:12
Lokalizacja: k3n

#8

Post napisał: luk_asz01 » 07 sty 2009, 00:13

Jeszcze jednym czynnikiem dla czego nie bedziesz mogl tego zrobic, jest zapewne wersja studencka , jesli taka posiadasz. masz tu sreena z informacja.
Ja tez chcialem go skonfigurowac z cad_em. no i nawet z nim, wersja student tego nam nie daje. chyba zaczne modelowac to w edgecam part modeler. z tym ze, nie wiem w 100% czy po utworzeniu bryly bede mogl ja exportowac do edgecam. moze moglby ktos zamiescic jakas prosta brylke bym mogl to sprawdzic . wiem zaraz padniepytanie czemu sam tego nie zrobie. odpowiedz jest prosta. nie umiem nic narazie utworzyc w tym programie, narazie sie zapoznaje z menu i czekam na ksiazke do modelowania. dziekuje za uwage.
Załączniki
bez tytułu.JPG
co mozna ,a co nie :P
bez tytułu.JPG (42.99 KiB) Przejrzano 1493 razy

Awatar użytkownika

cinek_80
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 245
Rejestracja: 03 gru 2008, 19:12
Lokalizacja: Przemyśl to sobie...

#9

Post napisał: cinek_80 » 07 sty 2009, 09:20

Kolego, nie powinno być żadnego problemu przy instalowaniu CADlink nawet w wersji Student Edition, u mnie bez problemu doinstalował się w Solid Works 2009, w Part Modelerze 2009 i działa poprawnie (CADlink z wersji EC 2009R1). Modelując sobie w Part Modelerze zapiszesz sobie nie jak w wersji komercyjnej .pmod tylko .epmod i bez problemu to rozszerzenie wczyta się do EC Student Edition.

Co do Part Modelera to jaką wersję EC posiadasz żeby podesłać Ci jakieś bryłki??? Co do modelowania to nie czekaj na książkę tylko zabieraj się za rysowanie. Jeżeli znasz jakiegoś innego CAD'a to zasada jest identyczna, rysujesz szkic lub wychodzisz z prymitywów (kostka, walec, stożek, sfera) robisz wyciągnięcie a następnie korzystasz z kolejnych funkcji znanych z innych CAD'ów aż dojdziesz do celu. Jak będziesz miał ochotę na naukę to zakładaj nowego posta i lecimy z tematem :wink:

Pozdrawiam

Awatar użytkownika

luk_asz01
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 4
Posty: 306
Rejestracja: 22 sty 2008, 17:12
Lokalizacja: k3n

#10

Post napisał: luk_asz01 » 07 sty 2009, 11:26

No , jezeli jest tak jak piszesz , to nie dziala u mnie Cad_link , mam zainstalowanego Auto_Cad_2007 i wyskakuje mi info, ze nie wykryto zadnego oprogramowania Cad. Wszystko robie z pod konta administratora systemu . A co do nauki to widze ze chyba ta ksiazka rzeczywiscie nie bedzie mi potrzebna, bo w pliku pomocy chyba jest to samo co w ksiazce tyle ze po angielsku, i mysle ze z tego skorzystam, przy okazji poucze sie, daw w jednym :D
Co do wersji Edgecam Part Modeler mam wersje 12.5

Juz wiem co jest nie tak. musze doinsytaloac autodesk inventor. ale chyba nie bede sie z tym bawil, zajme sie Edgecam Part Modeler.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „EdgeCAM”