Tabela Punktów zerowych

Dyskusje na temat systemu Heidenhaina

Autor tematu
sdz
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 13
Rejestracja: 05 maja 2015, 10:53
Lokalizacja: Kraków

Tabela Punktów zerowych

#1

Post napisał: sdz » 03 cze 2015, 08:13

Cześć,

Kiedy przywołuje cykl sondy by zmierzyć otwór , wyskakuje mi błąd błędny numer punktu zerowego . Jest to nowa maszyna wiec nie jest skonfigurowana a ja nie do końca wiem jak to zmienić. W tabeli punktów zerowych mam parę linijek głównie o współrzędnych 0,0. Sytuacja ma się podobnie kiedy chce użyć funkcji digital rot. , wtedy nie jestem w stanie zrobić zapisu do tabeli preset . Jak ja skonfigurować ?




MAREK POCHRON
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 4
Posty: 153
Rejestracja: 30 gru 2010, 21:08
Lokalizacja: TARNÓW

sonda TS 220

#2

Post napisał: MAREK POCHRON » 08 cze 2015, 20:33

  • Czesc. Napisz cos więcej jaki cykl, jak to robisz . Cyklem NC parametrem Q303 definiujemy zapis do tabeli Preset Q303=1 lub zapis do tabeli punktów zerowych Q303=0. Nastepnie Q305=... numer rzedu do którego zapiszą się dane .Jesli definiujemy do tabeli Preset Q303=1 i Q305=0 to po mierzeniu sonda namierzony punkt zerowy jest od razu aktywny.Problem może być w tym, ze może nie być rzedu, tej linijki co chcesz wpisac punkt zerowy. Trzeba w tabeli /Preset lub Punktów zerowych/ zjechać kursorem na dol /na end/ i wstawić rząd itd.


[ Dodano: 2015-06-08, 21:17 ]
  • Czesc . Odnosnie nowo postawionych maszyn.To się nie spotkałem z tym żeby tabela Preset była rozwinieta /tzn. więcej linijek oprócz czerwonej/. I trzeba zjechać kursorem na End i wlozyc rząd itd. itd.Na samym początku preset ma tylko zera , trzeba kazda os dac zero - wyzerować i wtedy pojawia się odleglosci do punktów referencyjnych.


MAREK POCHRON
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 4
Posty: 153
Rejestracja: 30 gru 2010, 21:08
Lokalizacja: TARNÓW

#3

Post napisał: MAREK POCHRON » 20 cze 2015, 11:15

Czesc. Ostatnio malo jestem na forum.Probowalem wyslac maly program ktorym kiedys robilem ale nie wiem czy doszedl.Wiec zamieszczam go tu.Sonda najezdrza XYZ=0 i robimy otwor na gotowo ,produkcja seryjna.Otwor wczesniej byl zrobiony zgrubnie.
Załączniki

[Rozszerzenie h zostało wyłączone i nie będzie dłużej wyświetlane.]



wackon
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 2
Posty: 78
Rejestracja: 29 lip 2008, 01:45
Lokalizacja: Pszów

#4

Post napisał: wackon » 20 cze 2015, 14:05

Witam ...
Tabela pkt. zerowych jest czymś innym niż tabela Preset
Nie ma jej w nowej maszynie (można ją utworzyć, ale stosuje się ją do skomplikowanych tematów), normalnie bazy zapisuje się do tabeli preset. Q305 to numer w tabeli, Q303 to tabela: 0-pkt. zerowe, 1-tabela Preset


MAREK POCHRON
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 4
Posty: 153
Rejestracja: 30 gru 2010, 21:08
Lokalizacja: TARNÓW

Tabela punktow zerowych

#5

Post napisał: MAREK POCHRON » 22 cze 2015, 08:42

Czesc.Tabele punktow zerowych najlepiej utworzyc bezposrednio w TNC:\ .Gdy utworzymy np: null.D i enter i tak dalej.Teraz gdy juz mamy przechodzimy do /Wykonanie Programu Automatycznie/ nastepnie PGM/MGT na TNC najezdrzamy-podswietlamy linijke null.D i soft klawisz WYBIERZ i ma sie pojawic literka M [aktywna i do niej zapisujemy np po mierzeniu sonda].Teraz przy soft klawiszu tabela narzedzi pojawia sie softklawisz tabela punktow zerowych /wykonanie programu automat,ale gdy program nie idzie/ Gdy namierzymy cykle reczne sondy np TS220 wartosc pomiaru np X+222 wpisujemy do Punkt bazowy X+222 i dajemy soft klawisz PKT USTAW nastepnie strzalka w dol wybieramy Numer w tabeli np 1 i Tabela pkt. zerowych piszemy cala droge gdzie jest. czyli w tym przypadku TNC:\null.D i teraz dopiero soft klawisz ZAPIS TAB.PKT.ZEROWYCH itd..... Zapis do TABELI PRESET trzeba tylko Numer w tabeli np 1. Na samym koncu ustawiamy punkt zerowy poczatkowy.

[ Dodano: 2015-06-22, 09:21 ]
Czesc. Panie wackon.Miesiac temu postawiono u nas nowa maszyna WHR13 HEROS 5 HEIDENHAIN 606 420 04. W TNC jest null.D tylko trzeba aktywowac "M" .A punkty zerowe nie sa zadne skomplikowane tematy.


wackon
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 2
Posty: 78
Rejestracja: 29 lip 2008, 01:45
Lokalizacja: Pszów

#6

Post napisał: wackon » 22 cze 2015, 22:23

>>Czesc. Panie wackon.Miesiac temu postawiono u nas nowa maszyna WHR13 HEROS 5 HEIDENHAIN 606 420 04. W TNC jest null.D tylko trzeba aktywowac "M"<<

No cóż.... proszę mi wybaczyć ten skrót myślowy... to że coś nie jest aktywowane oczywiście nie znaczy, że tego nie ma

Nie napisałem jednak, że pkt. zerowe to coś skomplikowanego, tylko, że tab. pkt. zerowych używa się do bardziej skomplikowanych tematów... przynajmniej w mojej ocenie

Na marginesie to na poprzedni wpis zdecydowałem się bo miałem wrażenie, że niektórzy czytelnicy mogą mylić te tabele...


MAREK POCHRON
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 4
Posty: 153
Rejestracja: 30 gru 2010, 21:08
Lokalizacja: TARNÓW

#7

Post napisał: MAREK POCHRON » 23 cze 2015, 08:16

Czesc.Panie wackon. Przepraszam /skompilkowane tematy/, ja to zle napisalem.


tabak
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 130
Rejestracja: 13 maja 2007, 12:55
Lokalizacja: olsztyn

#8

Post napisał: tabak » 23 cze 2015, 08:43

Witajcie
Ja używam tabeli punktów zerowych w celu wykonania kilku takich samych detali. Postprocesor mam napisany tak, że operator wpisuje ile detali chce wykonać oraz na którym punkcie bazowym jest pierwszy detal. Program jest wykonywany sortując po narzędziu.

Drugą sytuacją, kiedy używamy tabeli punktów, jeżeli np mistrz przerwie nam wykonywanie jakiegoś detalu bez zdejmowania go ze stołu. Wtedy ten drugi detal wykonujemy np. w drugiej bazie.

PozDRo

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Heidenhain”