Cezary Kaźmierczak: List otwarty do Premiera Donalda Tuska

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC

Autor tematu
trzasu
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1330
Rejestracja: 10 cze 2007, 00:16
Lokalizacja: o/Bełchatowa

Cezary Kaźmierczak: List otwarty do Premiera Donalda Tuska

#1

Post napisał: trzasu » 12 sie 2014, 10:52

Kolejny pisor się trafił co to naczelnego wodza ośmielił się skrytykować :wink:


Szanowny Pan Donald Tusk Prezes Rady Ministrów

Szanowny Panie Premierze, nie ma miesiąca, żeby Pana ludzie nie weszli do jakiegoś sektora gospodarki i bez zmiany jakichkolwiek przepisów nagle powiedzieli, że to co do tej pory robiliśmy w zakresie prawno-podatkowym było niezgodne z prawem i każą płacić podatki 5 lat wstecz wraz z odsetkami. Pod nóż idą sektory rozproszone, które skupiają małe i średnie polskie firmy. Korporacji, najczęściej zagranicznych, nie ruszacie. Po takiej akcji cały sektor pada, bo nikt nie jest w stanie zapłacić 5 lat wstecz wyimaginowanych podatków z odsetkami.
Chciałbym Panu uświadomić, że jak już wyrżniecie cały sektor MSP, to korporacje nie będą w stanie zarobić na wasze kolacje z winami po 800 PLN, bo jest ich zwyczajnie za mało. To sektor MSP tworzy 67 proc. PKB, daje pracę dla Polaków. 99,8 proc. firm w Polsce to sektor MSP. Nie ryzykujcie aż tak.
Są to działania zorganizowane. Jestem w posiadaniu protokołu z narady kadry Ministerstwa Finansów, podczas którego Minister Kapica grozi konsekwencjami tym urzędnikom, którzy nie dość entuzjastycznie wdrażają nową interpretację podatkową.
Z naszego punktu widzenia jesteście gorsi od mafii. Mafia żąda płatności od dziś. Wy od dziś i 5 lat wstecz. Teraz na warsztacie znalazł się sektor firm badawczych. Wierzę, że nie jest Pan, aż tak małostkowy i nie jest to zemsta za wyniki badań preferencji wyborczych.
Jeśli się to jakoś szybko nie zmieni, to przypuszczam, że z tych, którzy nie zostali wykończeni - większość wyjedzie, albo zrezygnuje, a działalność gospodarcza pozostanie tylko dla szaleńców. Zawarłby Pan z kimś kontrakt z zapisem, że dowolne zobowiązanie może być w każdej chwili zmienione i należy zapłacić 5 lat wstecz? A taka jest wasza aktualna oferta.
Ja też mam dla Pana ofertę - Pan odda na rzecz np. Caritasu 50 proc. swoich zarobków 5 lat wstecz!
To oferta fair. My mamy w dużej części zaświadczenia o niezaleganiu z podatkami, niezaleganiu ze składkami na ZUS, a nawet znam takich, którzy mają indywidualne decyzje podatkowe Ministerstwa Finansów, że ich interpretacja przepisów jest właściwa. Czyli byliśmy w porządku, a mimo to żądacie od nas płacenia 5 lat wstecz.
A czy Pan jest w porządku?
Jeśli stać Pana na odrobinę refleksji, proszę zajrzeć do swoich programów wyborczych 2007/2011, obejrzeć swoje wystąpienia i swoje obietnice w stosunku do nas. A potem proszę spróbować spojrzeć w lustro. Piszę ten list wyłącznie po to, żeby ograniczyć Panu możliwość mówienia, jak już wyrżniecie wszystkie polskie firmy, że Pan nie wiedział i to byli źli urzędnicy. Pan nimi kieruje.
Dziękuję za uwagę.

Z poważaniem,
Cezary Kaźmierczak
Prezes

http://m.interia.pl/biznes/news,2040502,1852



Tagi:


pukury
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 7609
Rejestracja: 23 lis 2004, 22:41
Lokalizacja: kraków

#2

Post napisał: pukury » 12 sie 2014, 11:21

witam.
znowu o polityce.
w " liście " same ogólniki i banały.
opisz KONKRETNĄ sprawę - z każdego punku widzenia .
takich "listów" na - dowolny temat - można pisać bez końca.
zresztą mam to w d..e - wszystkie listy , przemówienia ( wszystkich ) "polityków " , wieczne narzekania " pokrzywdzonych " rolników , biadania związkowców , itp.
pozdrawiam.
Mane Tekel Fares


Autor tematu
trzasu
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1330
Rejestracja: 10 cze 2007, 00:16
Lokalizacja: o/Bełchatowa

#3

Post napisał: trzasu » 12 sie 2014, 11:34

pukury pisze: opisz KONKRETNĄ sprawę - z każdego punku widzenia .
Co by nie było nie domówień, Cezary Kaźmierczak to nie ja :smile: ...

http://zpp.net.pl/wladze/run,cezary-kaz ... e,105.html


pukury
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 7609
Rejestracja: 23 lis 2004, 22:41
Lokalizacja: kraków

#4

Post napisał: pukury » 12 sie 2014, 12:01

witam.
wiem wiem że to raczej nie Ty - he he .
nazwisko obiło mi się o uszy - na forach.
no - to jeden punkt widzenia.
śmieszy mnie ten katastroficzny ton - zagłada i armagedon u drzwi :shock: :shock:
ale to tka cecha " narodowa " - jest źle a będzie jeszcze gorzej ! ( z przemówienia premiera Olszewskiego ) .
można napisać -
przeżyliśmy rządy ruska - przeżyjemy też i Tuska - pasuje ?
albo -
nie ma już Chomeiniego i nie będzie Kaczyńskiego - pasuje ?
lub -
wielu zżarła już cholera może pożre i Millera -może być ?
takich bełkotów można tworzyć na pęczki .
trzeba raczej robić swoje .
osobiście bym się nie podpisał pod chyba żadnym " listem otwartym " .
ale to inna sprawa .
pozdrawiam.
Mane Tekel Fares


diodas1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2788
Rejestracja: 15 sty 2006, 18:34
Lokalizacja: Wrocław

#5

Post napisał: diodas1 » 12 sie 2014, 12:26

A mnie intryguje kiedy Fiskus dobierze się do skóry tym którzy rozdają jabłka "putinki" i zażąda od nich rozliczenia podatku VAT :mrgreen:


mc2kwacz
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2920
Rejestracja: 27 maja 2013, 22:18
Lokalizacja: gdzieś

#6

Post napisał: mc2kwacz » 12 sie 2014, 19:02

Z roszczeniami US to jest tak, że albo US ma rację albo podatnik ma rację. Jeśli podatnik ma rację, a przynajmniej tak uważa, to najpierw idzie się do naczelnika US i próbuje wyjaśnić. Jeśli to nic nie daje, to idzie się do Izby Skarbowej (opłata 40zł) i prosi o interpretację indywidualną. Jeśli to nic (zazwyczaj, niestety) nie daje a podatnik obstaje przy swoim, to po wyczerpaniu 2-instancyjnej możliwości zmiany decyzji US, idzie się do WSA (za pośrednictwem organu którego decyzję się skarży) i za 200zł WSA analizuje sprawę od podstaw. Jeśli WSA jest odmiennego niż podatnik zdania, to idziemy do NSA, ale to już może potrwać ze 2 lata. Ale nie szkodzi, bo odsetki nie są naliczane jeśli taki był wniosek podatnika. Jak dotąd, nie jest do niczego potrzebny drogi prawnik ani nawet tani prawnik. Jeśli NSA tez się nie zgadza a podatnik jest w stanie wykazać że państwo wykorzystuje przewagę która nad nim ma, można powoływać się na Konstytucję, iść do Hagi.

Ale jest też druga możliwość - że podatnik jednak nie ma racji. I wtedy można mieć żal do kogoś (bo przecież nikt nigdy nie ma pretensji do samego siebie), urzędnika, sędziego, ministra, premiera, Pana Boga, mistrza Yody, ale płacić trzeba.

Jaki ma sens pisanie "listów otwartych" do urzędnika (premiera) w którego gestii nie jest rozwiązywanie takich spraw?
Prawo stanowi Sejm, Senat, Prezydent. Urzędnicy je STOSUJĄ. Dopóki nie NADINTERPRETUJĄ, nie ma się do czego przyczepić. A jeśli nadinterpretują, to od tego jest SA.

Awatar użytkownika

MlKl
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 3706
Rejestracja: 15 sie 2010, 13:44
Lokalizacja: Błonie
Kontakt:

#7

Post napisał: MlKl » 12 sie 2014, 20:32

Drogiemu Czarkowi chodzi o składki ZUS, jakich nie odprowadzali np członkowie rad nadzorczych od swoich wynagrodzeń. ZUS ich teraz ściga o zaległości z ostatnich 5 lat - bo za więcej nie może.


zdzicho
Posty w temacie: 2

#8

Post napisał: zdzicho » 12 sie 2014, 21:14

pukury pisze:a.
zresztą mam to w d..e - wszystkie listy , przemówienia ( wszystkich ) "polityków " , wieczne narzekania " pokrzywdzonych " rolników , biadania związkowców , itp.
No to pojemny musi to być kufer-gdzie i kiedy można obejrzeć :grin:


pukury
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 7609
Rejestracja: 23 lis 2004, 22:41
Lokalizacja: kraków

#9

Post napisał: pukury » 12 sie 2014, 21:21

witam.
chodzi oczywiście o d..ę " metaforyczną " :lol:
to taki zwrot retoryczny - podobnie jak ( np ) niech mnie wszyscy pocałują .. ( i tak dalej ) .
raczej by nie starczyło życia .
jeżeli chcesz to mogę rozwinąć myśl o " maniu ICH " w rzeczonym miejscu.
pozdrawiam.
Mane Tekel Fares


zdzicho
Posty w temacie: 2

#10

Post napisał: zdzicho » 12 sie 2014, 21:28

A już miałem nadzieję ,ze masz rzeczony kufer w ,,drewnie" ,a taki zawsze warto obejrzeć :wink:

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”