Obróbka ubytkowa elastomerów i gumy - poszukuje informacji

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce tworzyw sztucznych ręcznej jak i za pomocą CNC
Awatar użytkownika

Autor tematu
cncmaniak
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 62
Rejestracja: 17 wrz 2009, 13:51
Lokalizacja: wroclaw

Obróbka ubytkowa elastomerów i gumy - poszukuje informacji

#1

Post napisał: cncmaniak » 24 sty 2010, 12:41

Tak ja w temacie poszukuje informacji na temat obróbki ubytkowej elastomerów i gumy. Mało jest informacji na ten temat a jak wiadomo materialy te podczas obróbki powodują wiele problemów ze wzgędu na spręzyste odkształcenia uniemożliwuające uzyskanie odpowiedniej dokładności wymiarowo-kształtowej. Jeśli ktoś posiada jakieś materiały jak tego unikać co stosować do obróbki to prosze o ich zamieszczanie.



Tagi:


dimdraw
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 1
Posty: 92
Rejestracja: 06 sie 2008, 11:49
Lokalizacja: WGM

#2

Post napisał: dimdraw » 24 sty 2010, 14:02

Witam.
Firma PU1tec
http://www.pu1tec.com/
zajmuje się sprzedażą zarówno maszyn, narzędzi jak i materiałów do obróbki ubytkowej gumy POM-u PU, PA6, PTFE z dodatkami lub bez. (toczenie). Co do frezowania to niestety nie pomogę. Mamy jedną maszynę od nich, sprawuje się całkiem nieźle. Dokładność obróbki i powtarzalność +- 0,02. Świetna maszyna do produkcji elementów jednostkowych i małoseryjnych. Będąc u nich miałem okazję widzieć maszynę która toczy uszczelki fi 2000 z HNBR. We Wrocławiu z tego co wiem powinny być takie dwie maszyny (nie wiem jakie średnice max mogą toczyć)
Pozdrawiam
Marcin

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka tworzyw sztucznych”