blacha trapezowa - czym najlepiej obrabiać?

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce metalu ręcznej jak i za pomocą CNC

Autor tematu
okukulele
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 08 wrz 2008, 15:22
Lokalizacja: Katowice

blacha trapezowa - czym najlepiej obrabiać?

#1

Post napisał: okukulele » 17 wrz 2008, 15:44

Witam


potrzebuje jakis pomocnych informacji o elektronarzedziach do obrobki trapezowki. Musze zakupic nowe nozyce. Mozecie cos polecic? Jesli sprzet bedzie bardzo trwaly, to spokojnie moge na niego wydac powyzej 2.500zl. Wazna dla mnie jest jakosc ciecia no i oczywiscie zywotnosc maszynki. Aha, przedstawicielom dziekuje - jak bede chcial to sobie prospekty informacyjne poczytam. Wybaczcie, ale zalezy mi na opiniach z zycia wzietych, zeby mi jakis poglad na narzedzia daly.


Okukulele

Tagi:

Awatar użytkownika

M 52
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 420
Rejestracja: 29 gru 2007, 21:01
Lokalizacja: Warszawa

#2

Post napisał: M 52 » 20 wrz 2008, 15:33

Zwykłe elektryczne ręczne nozyce do blachy? Ja mam od lat polską Celmę i uzywam głowic (matryca i stempel) od Boscha, kupiłem kiedyś duży zapas w dobrej cenie. Doskonale sprawdza się też Makita. Moi pracownicy nie przesadzali na pewno ze smarowaniem blachy, więc średnio dla każdego wykonywanego dachu potrzebny był nowy komplet.
pozdrawiam
Maciek
miłośnik maszyn parowych i silników GAD


Autor tematu
okukulele
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 08 wrz 2008, 15:22
Lokalizacja: Katowice

#3

Post napisał: okukulele » 26 wrz 2008, 08:42

W sumie to nie uscislilem, jakie nozyce bym chcial. Chodzilo o elektryczne. Celme znajomi odradzali. Moze to jakies przeswiadczenie, ze polski produkt? Chociaz jak pasuja do niej glowice Boscha, to moznaby sie zastanowic. Z Makita wstepnie juz sie zapoznawalem. Moze ktos jeszcze cos poleci.
Okukulele


Tom79
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 5
Rejestracja: 14 paź 2008, 13:54
Lokalizacja: Wrocław

#4

Post napisał: Tom79 » 14 paź 2008, 14:00

Ja polecam coś z mojego regionu a zarazem z wyższej półki: www.limtech.pl

Przejrzyj stronkę, mają sporo nożyc. W razie czego możesz się u nich umówić na prezentację wybranego sprzętu. Przyjadą, za darmo pokażą co potrafią ich maszyny. Ja po targach zakupiłem u nich nożyce PN-200. Polecam, ale w zestawie. Dostajesz długie i krótkie jarzmo, spokojnie obrobisz tym trapezówkę, a dodatkowo będziesz mieć nożyce do innych prac.


Autor tematu
okukulele
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 08 wrz 2008, 15:22
Lokalizacja: Katowice

#5

Post napisał: okukulele » 15 paź 2008, 10:09

Dzięki za namiary, wstępnie zerkałem na stronkę. A mógłbyś mi napisać coś więcej o kosztach eksploatacji tego konkretnego typu który kupiłeś? Wcześniej jedna osoba podawała mi, że np. do Celmy pasują matryce Boscha. Zastanawiam się jak jest z tym modelem.
Okukulele


Tom79
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 5
Rejestracja: 14 paź 2008, 13:54
Lokalizacja: Wrocław

#6

Post napisał: Tom79 » 17 paź 2008, 13:27

No w przypadku tych nożyc pasują tylko oryginalne części producenta. Zamienników nie zastosujesz (albo na własne ryzyko, ale wtedy musisz liczyć się z utratą gwarancji). Koszty eksploatacji zależą od tego, ile nimi pracujesz. Nożyce są naprawdę wydajne. Ja noże wymieniam średnio co 1,5 miesiąca, tyle że bardzo dużo tnę (więc to też inaczej się przelicza). Przypominam sobie, że koszty noży to coś w granicach 150-200zł (ale musiałbym dokładnie sprawdzić na fakturach).


Autor tematu
okukulele
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 08 wrz 2008, 15:22
Lokalizacja: Katowice

#7

Post napisał: okukulele » 27 sty 2009, 15:55

Kupiłem w grudniu dwa modele nożyc: te co polecałeś do trapezówki (rzeczywiście w zestawie wychodzi taniej i bardziej się opłaca) i drugie cacko, którym tnę blachę nawet 4,5 mm. Nożyce mam od połowy stycznia więc jeszcze nie mogę powiedzieć, po jakim czasie trzeba wymienić noże. Jedyne, co stwierdzam - oba modele śmigają jak mała motorówka :-)
Okukulele

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka metali”