Silnik krokowy od taśmy perforowanej jakie sterowanie?

Dyskusje na temat silników krokowych i sterowników silników krokowych.

Autor tematu
DamianS
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 216
Rejestracja: 06 sty 2012, 11:24
Lokalizacja: Wrocław

Silnik krokowy od taśmy perforowanej jakie sterowanie?

#1

Post napisał: DamianS » 30 wrz 2012, 13:44

Witam wszystkich.
Jakiś czas temu zacząłem budowę swojego 1-szego plotera cnc. W między czasie dorobiłem się tokarko frezarki OUS :) Ploter jakoś pcham do przodu jak tylko mam czas. Mam już zrobione sterowanie wg schematu kolegi Leoo (podziękowania), nawet udało mi się go uruchomić za pierwszym podejściem.
W między czasie wpadły mi w ręce 3 silniki krokowe na których chciałbym oprzeć 2gi już poważniejszy projekt.
A mianowicie:
Obrazek

Podobno pochodzą z jakiejś obrabiarki i służyły do przesuwania taśmy perforowanej. Poza schematem:
Obrazek

nic więcej o nich nie wiem. Ktoś z Was orientuje się co to za silnik i jak go sterować? Układ oparty na TA8435H raczej się do tego nie nadaje. Mile widziany jakiś schemat sterownika bo nie jestem na tyle biegłym w elektronice żeby sobie samemu zaprojektować. Z wykonaniem już sobie poradzę.
Pozdrawiam wszystkich.



Tagi:

Awatar użytkownika

tuxcnc
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 7882
Rejestracja: 26 lut 2011, 23:24
Lokalizacja: mazowieckie

#2

Post napisał: tuxcnc » 30 wrz 2012, 15:04

To jest silnik unipolarny, steruje się go układem jaki podałeś, nadaje się do powolnych ruchów pomocniczych i niczego więcej.
Krótko mówiąc odpuść sobie temat.

.


Autor tematu
DamianS
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 216
Rejestracja: 06 sty 2012, 11:24
Lokalizacja: Wrocław

#3

Post napisał: DamianS » 30 wrz 2012, 16:39

Szkoda. Myślałem że to będzie coś lepszego jak silnik od drukarki z którymi się teraz bawię. mam też tylko ten kawałek schemtu. Wcześniej podobno jest jakaś logika dlatego myślałem że może da się pod bramki tranzystorów podłączyć jakiś układ który będzie nimi sterował.

Awatar użytkownika

tuxcnc
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 7882
Rejestracja: 26 lut 2011, 23:24
Lokalizacja: mazowieckie

#4

Post napisał: tuxcnc » 30 wrz 2012, 16:49

DamianS pisze:Wcześniej podobno jest jakaś logika dlatego myślałem że może da się pod bramki tranzystorów podłączyć jakiś układ który będzie nimi sterował.
TurboCNC w wersji dla DOS.
Jest darmowy i wysteruje tranzystory z portu LPT.
Tylko przy jednym porcie linii robi się mało i cudów z prędkością i mocą się nie spodziewaj.
Korzyść taka, że to od razu obsługuje G-kody i czegoś tam się nauczysz.

.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Silniki Krokowe / Sterowniki Silników Krokowych”