Strona Główna CNC FORUM
Amatorskie maszyny CNC

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
Akcesoria CNC

Poprzedni temat «» Następny temat
silnik 103H7521-7153
Autor Wiadomość
Yacek 
Czytelnik forum poziom 3


Dołączył: 04 Lis 2004
Posty: 22
Skąd: Krosno
Wysłany: 2005-12-15, 20:48   silnik 103H7521-7153

Jestem posiadaczem silnika 103H7521-7153. Sanyo Denki. 5 fazowy ,500 kroków na 1 obrót, 2A, 0,6ohm. Dysponuje ktoś z kolegów jakimś schematem sterownika umożliwiającym sterowanie tym ustrojstwem domyślalm się ze coś w stylu 297 298 nie wchodzi w grę. Moze poprostu odpuścic sobie prace nad uruchomieniem tych silników i zakupić/zamienić na silnik o podobnych parametrach ale uni/bipolarny. sterowany np. 297
 
 
webserver 
Specjalista poziom 3



Pomógł: 26 razy
Dołączył: 01 Sty 2005
Posty: 819
Skąd: Bełchatów
Wysłany: 2005-12-15, 21:49   

Poszukaj na forum ten temat byl kilkakrotnie poruszany
_________________
www.PlotComplex.com
- Plotery Termiczne
- Plotery Frezujące
- Frezarki CNC
- Inne CNC
- Układy Mikroprocesorowe
 
 
 
Yacek 
Czytelnik forum poziom 3


Dołączył: 04 Lis 2004
Posty: 22
Skąd: Krosno
Wysłany: 2005-12-19, 08:28   

Zapoznałem sie z tematami na forum, niestety nie znalazłem odpowiedzi, tak sobie siadlem i coś takiego wymyślilem mam teraz pytanie do szanownych kolegów elektroników czy podając sygnały kolejno na wyprowadzenia A B C D E, silnik 5-fazowy bedzie sie obracał ? mam zamiar steowac tym za pomoca Atmela.

Silnik_5 Fazowy.jpg
Plik ściągnięto 485 raz(y) 12,49 KB

 
 
Adalber 
Specjalista poziom 2


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 10 Lip 2005
Posty: 417
Skąd: Polska
Wysłany: 2005-12-19, 10:11   

Będzie.Ale nie możesz włączyć dwóch sąsiednich faz.Jak sterujesz z Atmela lepiej zastosuj taki schemat
www.orientalmotor.com/Mot...ive-methods.htm
będzie wprawdzie potrzebne 10 końcówek ,ale dowolnie możesz włączać fazy .Zwróć uwagę ,że wg schematu przedstawionego na tej stronie cztery fazy włączone są bez przerwy ,wyłączona jest tylko jedna .
Inna sprawa to zasilanie napięciem 5V - dużej prędkości nie uzyskasz trzeba by zastosować choper.
Poniewaz sam mam kilka 5 fazowych silników chętnie Ci pomogę opracować taki sterownik.
 
 
Yacek 
Czytelnik forum poziom 3


Dołączył: 04 Lis 2004
Posty: 22
Skąd: Krosno
Wysłany: 2006-02-09, 10:42   Silnik_5_fazowy

fajna ta stronka w oparciu o zamieszczony schemat napisalem program i mój silnik juz chodzi, dodam jeszcze prawo lewo i będzie gotowy dopracy w mojej aplikacji. Pozadrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

sponsorem forum jest www.akcesoria.cnc.info.pl
Informacje na witrynie cnc.info.pl są podawane tylko w celach edukacyjnych oraz hobbystycznych. Jedynie użytkownik wysyłający wiadomość lub plik ponosi pełnoprawną odpowiedzialność za ich treść. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, cnc.info.pl może przekazać wszelkie informacje właściwym organom państwowym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu. Zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych cnc.info.pl nie przekazuje informacji odnośnie użytkowników firmom i osobom prywatnym. Hasła, adresy e-mail oraz numery IP są szyfrowane w bazie danych i jedynie administrator jest w stanie odczytać te informacje. Cnc.info.pl jest przeciwna łamaniu zabezpieczeń oraz łamaniu praw autorskich, jednak niektóre osoby nie przestrzegają naszego regulaminu. Jeżeli zobaczyłeś wiadomość lub plik, który twoim zdaniem jest nielegalny lub narusza twoje dobra osobiste, prosimy o natychmiastowy kontakt:
Administrator

www.akcesoria.cnc.info.plsilniki krokoweŁożyska linioweśruby trapezowe i kulowe
Strona wygenerowana w 0,25 sekundy. Zapytań do SQL: 16