zamiana obrotu wałka na posów liniowy

Dyskusje dotyczące śrub kulowych i trapezowych.

Autor tematu
mirab
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 11
Rejestracja: 11 lip 2007, 21:12
Lokalizacja: Warszawa

zamiana obrotu wałka na posów liniowy

#1

Post napisał: mirab » 12 lip 2007, 08:02

Witam ! Mam do rozwiązania koniecznośc zamiany obrotu wałka ( średnica 12 mm ) na przesów blatu roboczego , bedzie podparty prowadnicą liniową , rozważam napęd na pasku zębatym wydaje mi sie prostszy do rozwiązania niż śruba pociągowa. Oczywiście z chęcią skożystam z każdej rady. Masa blatu roboczego max 3 kg wymiar - 300 x 400 mm. Dokładnie chodzi o zamianę przesówu papieru w drukarce na ploter drukujący na płasko. Pozdrawiam



Tagi:


paulg
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 790
Rejestracja: 28 paź 2005, 19:59
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

#2

Post napisał: paulg » 12 lip 2007, 10:07

Witam.
W takim przypadku gdzie nie będzie żadnych oporów pochodzących z np. obróbki itp. można śmiało zastosować pasek zębaty napędzany stosunkowo małym silniczkiem krokowym + przekładnia (może być zrealizowana na pasku i zębatkach o przełożeniu np 1do 10 )
W takim przypadku mamy wystarczającą dokładność i przyzwoita szybkość.
Można zastosować śrubę ale w tym przypadku pasek + zębatki (nawet z demontażu jakiegoś starego ksero) wyjdą zdecydowanie taniej ... no i prościej całość złożyć do kupy :mrgreen:
Pozdrawiam
"Tak naprawdę, to nie rozumiesz jakiegoś zagadnienia, dopóki nie potrafisz go wytłumaczyć swojej babci."
Albert Einstein


diodas1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2788
Rejestracja: 15 sty 2006, 18:34
Lokalizacja: Wrocław

#3

Post napisał: diodas1 » 14 lip 2007, 16:08

Może napęd na lince stalowej? Zastosowałem linkę w podobnej konstrukcji i sprawuje się znakomicie. W każdym razie jest to bardzo tanie rozwiązanie. Obejrzyj na przykład galerię zdjęć użytkownika triera https://www.cnc.info.pl/album_personal.htm?user_id=1485 a przekonasz się że z linek można "wycisnąć" dużo

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Śruby Kulowe / Śruby Trapezowe”