Nakrętka kulowa rozcięta (ze szczeliną regulacji luzu)

Dyskusje dotyczące śrub kulowych i trapezowych.

Autor tematu
cnctps
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 4
Rejestracja: 26 lip 2016, 07:18
Lokalizacja: Polska

Nakrętka kulowa rozcięta (ze szczeliną regulacji luzu)

#1

Post napisał: cnctps » 26 lip 2016, 07:30

Dzień dobry,

jest to pierwszy post w którym chciałem się przywitać ze wszystkimi i jednocześnie prosić o pomoc.

Poszukuję nakrętki kulowej wraz ze śrubą kulową.
Nakrętka jest nietypowa ponieważ jest rozcięta podobnie jak łożyska liniowe otwarte. Po stronie rozcięcia jest wkręcona śruba, która daje możliwość zaciskania się nakrętki na śrubie kulowej, a przez to niwelowania luzu.
Wszystko pokazane jest na załączonych fotografiach.

Jeżeli ktoś potrafi wskazać producenta lub jakiegokolwiek dostawcę to bardzo proszę o informację.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam.



Tagi:


turo5
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 68
Rejestracja: 10 wrz 2012, 17:08
Lokalizacja: okolice Czechowic

#2

Post napisał: turo5 » 26 lip 2016, 17:00

witam źle szukasz Zakup śrubę z nakrętką kulową renomowanej firmy(to są zestawy)ważne są wymiary śruby jak dobierzesz odpowiedni wymiar tzn taki jak stara śruba to powinna pasować mało tego jak zamawiasz to na konkretną maszynę czyli już po raz drugi ktoś to sprawdza no i zawsze możesz się skontaktować ze sprzedawcą.ale niech wypowie się ktoś bardziej doświadczony pozdrawiam


Dziejo
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 1
Posty: 48
Rejestracja: 29 cze 2005, 14:17
Lokalizacja: Wielkopolska

#3

Post napisał: Dziejo » 26 lip 2016, 20:58

Witam,
proszę szukać w Google (adjustable preload nuts) Rexroth takie robi i o ile pamiętam mam taką 25mm tylko bez bloku.
Pozdrawiam,

Ps.

http://www13.boschrexroth-us.com/catalo ... _SCREW.pdf
Pozdrawiam,
Dziejo


Autor tematu
cnctps
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 4
Rejestracja: 26 lip 2016, 07:18
Lokalizacja: Polska

#4

Post napisał: cnctps » 27 lip 2016, 07:08

Dzień dobry,

Koledzy, dziękuję za odpowiedzi.
Chciałem nadmienić że szukam dostawcy takiej samej nakrętki (w komplecie ze śrubą oczywiście). Nakrętka sama w sobie jest już blokiem (obudową) i nie wchodzi w rachubę zakup śruby o tych samych wymiarach skoku i średnicy a o innym typie obudowy. Nakrętka jest na podmianę i inna nie wejdzie, dlatego po samodzielnych poszukiwaniach takowej zakończonych fiaskiem uznałem że może ktoś na forum miał z tym styczność.

Taki typ wynikał prawdopodobnie z tego że producent maszyny chciał mieć wyłączność na polskim rynku na serwis swojej maszyny (brak analogicznego zamiennika).

Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Śruby Kulowe / Śruby Trapezowe”