12MGN czy podpartę fi16

Dyskusje na temat przesuwu liniowego stosowanego w maszynach

Autor tematu
coldhotforging
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 22
Rejestracja: 06 gru 2012, 19:55
Lokalizacja: Konin

12MGN czy podpartę fi16

#1

Post napisał: coldhotforging » 02 maja 2013, 20:51

Witam,

wykańczam swój projekt małej frezarki biurkowej. Większość elementów, śrub kulowych itp mam. Problem pozostał z prowadnicami..
Cały czas myślałem o wałkach podpartych fi`16 i łożyskach półotwartych. Trochę się zniechęciłem czytając opinie o ich jakości, dodatkowo gdy sprawdzimy nośność prowadnicy 12MGNC, to jest ona(dynamiczna i statyczna) 4 krotnie większa niż w przypadku łożyska półotwartego fi16.

Na aliexpress znalazłem aukcje z darmową wysłką do Polski w zestawach(4 wózki dwie prowadnice np. Square linear guide 2 X MGN12 L=450mm with 4pcs MGN12C-wyglądają jak hiwinowskie ale żadnego logo się nie doszukałem)
Cenowo wychodzi to 150 zł drożej niż wałki podarte z polskiego sklepu.

Pytanie mam do was:
-czy warto się bawić w takie maleństwa(naprawdę są malutkie) czy gra nie warta świeczki- zauważę różnicę jeśli chodzi o precyzję?(trochę w konstrukcji będę musiał zmienić ale to nie problem).
-nie kupowałem nigdy na zagranicą, czy na coś specjalnie muszę uważać?
Pisać do nich czy na pewno mają darmową wysłkę do POlski?
-kupować od jednego czy od 2 lub 3 sprzedawców?w sensie unikania cła? jak to najlepiej zrobić , żeby go nie było, a jeśli już będzie to ile może wynieść?
-na co jeszcze zwrócić uwagę?

dzięki



Tagi:

Awatar użytkownika

KAJOS
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1302
Rejestracja: 10 gru 2006, 00:22
Lokalizacja: NISKO

#2

Post napisał: KAJOS » 02 maja 2013, 21:01

Najleiej poszukaj uzywek trapezowych szynek na allegro a bedziesz zadowolony jestego ostatnimi czasy od zawalenia jak sie sledzi aukcje.Czy podobne do Hiwina czy Ina i to i tak bedzie china ...
Żeby coś wynaleźć wystarczy odrobina wyobraźni i sterta złomu.

Obrazek

Awatar użytkownika

ursus_arctos
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2083
Rejestracja: 11 cze 2011, 18:29
Lokalizacja: Warszawa / Lublin

#3

Post napisał: ursus_arctos » 05 maja 2013, 22:07

Poproś, aby oznaczył paczkę jako "próbka". Tyle, że przy zestawie na 3 osie będzie ciężko - chyba, że będą różnej długości, to może się wykpisz....
Wszystkie opłaty (cło, vat) wynoszą chyba coś 20-30%, nigdy nie płaciłem, nie wiem.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prowadnice - Technika Przesuwu Liniowego”