Frezarka ok. 800x450x300

Maszyny ze stali, aluminium, odlewów itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

Autor tematu
PinioPL
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 8
Rejestracja: 10 lis 2012, 09:15
Lokalizacja: Z Mamusi

Frezarka ok. 800x450x300

#1

Post napisał: PinioPL » 26 gru 2012, 12:08

Witam serdecznie w te swiateczne przedpoludnie.
Postanowilem zaniechac na chwile czytania i napisac cos wkoncu, bo pytan mnie nurtujacych mam naprawde sporo. Ale do sedna. W nie wiem w jak bardzo odleglej przyszlosci ale nosze sie z zamiarem popelnienia swojej wlasnej frezarki cnc o w/w polu roboczym.
Na co dzien mam do czynienia z metalami jak stal i aluminium. Ciecie, giecie, spawanie, szlifowanie, to dla mnie chleb powszedni. Po uprzednim uzgodnieniu z wladzami firmy, w ktorej pracuje (troche pachnie wazelina ale uklony w ich strone), dostalem pozwolenie na "zuzycie" i potraktowanie tego jako wkladu firmy w moj "mikrobiznes" 6m lagi profila zamknietego 100x100. Cala reszte potrzebna do zbudowania frezarki moge wykorzystac z odpadow. Tak!! Metr profila 100x100, to jest wlasnie odpad, o innych nie wspomne. Po doglebnym upewnieniu sie, na ile firme mozna orabowac zaczalem weszyc po calym zakladzie produkcyjnym. Ogolnie co znajde to moje, bo jutro ktos to wyrzuci do zlomu.
Na chwile obecna do budowy frezarki mam:
-stali ile dusza zapragnie
-jakies plaskowniki ameliniowe tez by sie znalazly
-plyte glowna z dwoma sterownikami do silnikow krokowych (parametrow nie znam, bylem zajety przewlaszczeniem mienia)
-zasilacz do plyty i silnikow
-ze 2mb prowadnicy (strasznie duze ustrojstwo, jeszcze tu takiego nie widzialem, wstawie fotki docelowo)
-przerozne sruby i nakretki kulowe
-dwa luzne pecety w domu, z ktorych zloze jeden porzadny z portem LPT

Zakupic planuje silniki krokowe 3nm oraz wrzeciono Kress 1050

Maszyny, ktorymi dysponuje:
-plazma cnc
-wiertarka stolowa
-pila tasmowa
-tokarka + tokarz
-prasa krawedziowa
-spawaczki MIG, MAG, TIG, MMA
-cala masa elektronarzedzi do dyspozycji

Co chce z tego urzezbic??
Jezeli czytacie uwaznie, to wykonanie z byle czego, wiec automatycznie nasuwa sie odpowiedz, ze do byle czego. Ale spokojnie. Zaraz Wam "wyosle" o co mi kaman.
Frezarka o w/w podanym polu roboczym, ma pracowac w plexi MDF i drewnie. To najtwardsze rzeczy, jakie musi przemielic. Traktuje to czysto hobbystycznie, do elementow dekoracyjnych. Precyzja, o mamo jak to brzmi, rzedu 0,5 mm.
Frezarka ma miec ruchoma brame i tu nasuwa sie kilka pytan z serii ku***.

1.Czy os Y moge napedzic jedna sruba?? Po owczesnej lekturze tego forum, mniemam ze jest to wykonalne, nalezy w tym celu spiac brame pod stolem, dobrze rozumuje??
2.Czy naped na listwach zebatych ma jakikolwiek sens?? Na predkosciach mi specjalnie nie zalezy.

Narazie tyle, jak sobie przypomne, to zapytam raz jeszcze, a podejrzewam ze uczynie to po stokroc.

Projekt 3d w przygotowaniu.

Dzieki za odpowiedzi i wesolego po swietach.



Tagi:

Wróć do „Frezarka - konstrukcja metalowa”