Tokarka TUS 25

Dyskusje dotyczące toczenia, remontów, modernizacji, narzędzi. Tokarki konwencjonalne.

Autor tematu
Yacek
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 1
Posty: 47
Rejestracja: 04 lis 2004, 20:56
Lokalizacja: Krosno

Tokarka TUS 25

#1

Post napisał: Yacek » 28 sie 2008, 08:20

Witam forumowiczów!
Stałem się szczęśliwym posiadaczem fragmentów tokarki TUS 25, tzn. jest to tokarka która byla przeznaczona dla szkoly do zmontowania. Nigdy do tego nie doszło a i troche ( delikatnie powiedziane ) części się pogubiło. No i tutaj sedno tematu, poszukuje
rysunków wykonawczych do poszczególnych części (fragmentaryczne ilości mam) lub najlepiej moze ktoś wie o zlomowanej takiej tokarce, mogą to być poszczególne podzespoły
szczególnie interesuje mnie wrzeciennik lub koła zębate wraz z wałkami wrzeciennika, suport poprzeczny , konik, gitara wraz z kołami zmianowymi.
Z góry dziękuje !



Tagi:


Frantz
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 281
Rejestracja: 14 lis 2007, 21:19
Lokalizacja: Śląsk

#2

Post napisał: Frantz » 28 sie 2008, 15:06

Witam Najpierw należałoby napisać jakie częśći sa .Jeżeli brakuje skrzyni wrzeciennika to nie ma sensu odbudowywać tej maszyny .Śrube pociagową,czy konik można dorobić ale z płytą suportową już trudniej sobie poradzić nie mówie o skrzynce posuwów która jest niezbędna do obróbki gwintow .Dobrym pomysłem była by przeróbka na tokarke CNC.Bezpośrednio na wrzecionie za pomocą pasa zębatego przekazanie napedu z silnika .Na suporcie i śrubie silniki krokowe lub serwomotory i nie potrzebujemy żadnego koła zębatego czy skrzynki posuwów.Tokarka jest troche mniejsza od TUM i idealnie sie nadaje do przeróbki na CNC.Przy zastosowaniu śruby kulowej i jeżeli stan łoża jest dobry można zbudować maszyne o dobrych parametrach.Można także założyć na oś wrzeciona naped silnik plus falownik jednak polecam zastosowanie chociaż jednego przełożenia na kołach zębatych 1 do 8 które występuje w 90 % tokarek uniwersalnych.Powodzenia


jakubg
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 09 paź 2009, 22:44
Lokalizacja: Poznań

#3

Post napisał: jakubg » 09 paź 2009, 22:45

Witam!
Czy posiada moze ktos katalog czesci do owej tokarki i moglby podac mi wymiary zamka śruby pociągowej. bardzo mi na tym zalezy a niestety nigdzie nie moge tego znalesc. bardzo prosze o pomoc

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Toczenie / Tokarki Konwencjonalne”