Strona Główna CNC FORUM
Amatorskie maszyny CNC

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
Projekty maszyn - Akcesoria CNC

Poprzedni temat «» Następny temat
Ekstremalne Ra z tokarek CNC
Autor Wiadomość
SPYRA 
Nowy użytkownik


Dołączył: 01 Kwi 2008
Posty: 2
Skąd: Tarnów
Wysłany: 2008-04-01, 15:46   Ekstremalne Ra z tokarek CNC

Witam wszystkich
Jestem zainteresowany waszymi doświadczeniami związanymi z uzyskiwaniem wysokich gładkości powierzchni powiedzmy Ra 0.3 lub lepszych. Nie chodzi o banalne informacje w rodzaju należy zmniejszyć posuw i dać wyższe obroty ale o konkretne doświadczenia związane z tym tematem.
Wykonuję detale z różnych materiałów i mogę dobierać odpowiednie gatunki właśnie pod uzyskiwanie maksymalnie dobrych Ra. Dalej obrabiam te detale swoimi metodami i uzyskuję Ra na poziomie 0,09-0,05 dlatego chcę wyciągnąć ile się da z obróbki skrawaniem bez szlifowania. Toczę z różnych fi od 14 do 130. Chodzi o informacje jakie płytki, jakie stale nierdzewne i zwykłe, itd.,itd. Ważne wszystkie informacje również o maszynach. Mam na myśli tylko tokarki CNC.
 
 
wladca-swiata 
Specjalista poziom 1


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 08 Lut 2007
Posty: 175
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-04-03, 20:09   

Sandvik opracowal technologie Wiper dla glowic frezarskich (jedna plytke w glowicy wymienia sie na specjalna i wychodzi ponoc lustrzana powierzchnia0. Nie wiem, czy dobrze kojaze, ale dla toczenia tez cos takiego jest.
 
 
bartuss1 
Specjalista poziom 3



Pomógł: 46 razy
Dołączył: 05 Kwi 2006
Posty: 1777
Skąd: Kędzierzyn - Koźle
Wysłany: 2008-04-04, 14:16   

technologia wiper ma juz pare latek i dla toczenia owszem jest i wychodzi lustrzana powierzchnia ale dla okreslonych parametrów maszyny (diagram łamania wióra)
_________________
jak pomogłem to wciskaj pomógł :P
 
 
 
marcin8510 
Czytelnik forum poziom 1


Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 6
Skąd: Poznan
Wysłany: 2008-04-09, 15:08   

Mozna pokombinowac z rodzajem chłodziwa. Jezeli obrabiasz jakąs stal to polecam olej jako ciecz chłodzącą. pozdro
 
 
SPYRA 
Nowy użytkownik


Dołączył: 01 Kwi 2008
Posty: 2
Skąd: Tarnów
Wysłany: 2008-04-15, 06:57   

Dziękuję za odpowiedzi
A jak wygląda sprawa z ustawianiem maszyn. Wrogiem gładkości powierzchni są drgania czy w waszych firmach mocuje się maszyny na specjalnych fundamentach czy raczej stoją sobie luzem.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

sponsorem forum jest www.akcesoria.cnc.info.pl
Informacje na witrynie cnc.info.pl są podawane tylko w celach edukacyjnych oraz hobbystycznych. Jedynie użytkownik wysyłający wiadomość lub plik ponosi pełnoprawną odpowiedzialność za ich treść. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, cnc.info.pl może przekazać wszelkie informacje właściwym organom państwowym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu. Zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych cnc.info.pl nie przekazuje informacji odnośnie użytkowników firmom i osobom prywatnym. Hasła, adresy e-mail oraz numery IP są szyfrowane w bazie danych i jedynie administrator jest w stanie odczytać te informacje. Cnc.info.pl jest przeciwna łamaniu zabezpieczeń oraz łamaniu praw autorskich, jednak niektóre osoby nie przestrzegają naszego regulaminu. Jeżeli zobaczyłeś wiadomość lub plik, który twoim zdaniem jest nielegalny lub narusza twoje dobra osobiste, prosimy o natychmiastowy kontakt:
Administrator

www.akcesoria.cnc.info.plsilniki krokoweŁożyska linioweśruby trapezowe i kulowe
Strona wygenerowana w 0,24 sekundy. Zapytań do SQL: 13