g-code / plik cnc ???

Dyskusje dotyczące programowania G-Code

Autor tematu
pitkowski
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 140
Rejestracja: 23 wrz 2006, 21:01
Lokalizacja: wielkopolska

g-code / plik cnc ???

#1

Post napisał: pitkowski » 07 sty 2007, 22:44

moja frezareczka nie przyjmuje g-codu albo nie umie tej opcji uaktywnic w programie sterującym ,może mógby mi ktoś podpowiedziec jak z g-code zrobić plik cnc lub nc ???? , z góry dziekuje! :grin:
Ostatnio zmieniony 01 lut 2007, 21:20 przez pitkowski, łącznie zmieniany 1 raz.



Tagi:


fenix3627
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 171
Rejestracja: 01 lut 2006, 15:54
Lokalizacja: Szczytno

#2

Post napisał: fenix3627 » 07 sty 2007, 23:46

Troszkę jaśniej proszę.
Jaka frezarka? Jaki program sterujący? Czym robisz kod?


Autor tematu
pitkowski
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 140
Rejestracja: 23 wrz 2006, 21:01
Lokalizacja: wielkopolska

#3

Post napisał: pitkowski » 08 sty 2007, 18:57

wiec tak -moj program obsługujący frezareczke nie załaduje g-codu zapisanego w formacjie txt wiec potrzebuje go zamienic na plik z rozszerzeniem cnc lub cn ,a najlepiej przydałoby sie zamieniac pliki cnc na pliki z rozszerzeniem txt i odwrotnie napewno jest jakis mały sofci do tego typu konwersii


kameleon
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 103
Rejestracja: 07 lis 2006, 21:18
Lokalizacja: Kraków

#4

Post napisał: kameleon » 08 sty 2007, 19:11

a co za program masz?
Janusz


pltmaxnc
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1345
Rejestracja: 13 sie 2004, 13:58
Lokalizacja: warszawa

#5

Post napisał: pltmaxnc » 08 sty 2007, 20:20

pitkowski
moja frezareczka nie przyjmuje g-codu albo nie umię tej opcji uaktywnić w programie sterującym ,może mógby mi ktoś podpowiedziec jak z g-code zrobić plik cnc lub nc ????
Należy zmienić rozszerzenie pliku g-code.
W XT trzeba w exprolerze ustawić wyświetlanie rozszerzeń, wybieramy kolejno :eksplorator windows/narzędzia/opcje folderów/widok, grupa pliki i foldery-trzeba wylączyć zaznaczenie w okienku "Ukryj rozszerzenia znanych plików" i AKCEPTUJ
Teraz klikamy na plik prawym klawiszem myszy i wybieramy zmień nazwę. Zmieniamy nazwę iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii ENTER.
W win98 robi się podobnie tylko w innych folderach.
A pod DOS "rename"
Jest to zawsze ten sam plik tekstowy a zmiana dotyczy wylącznie tych dwóch lub trzech literek po kropce.


Autor tematu
pitkowski
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 140
Rejestracja: 23 wrz 2006, 21:01
Lokalizacja: wielkopolska

#6

Post napisał: pitkowski » 08 sty 2007, 20:34

pltmaxnc pisze:pitkowski
moja frezareczka nie przyjmuje g-codu albo nie umię tej opcji uaktywnić w programie sterującym ,może mógby mi ktoś podpowiedziec jak z g-code zrobić plik cnc lub nc ????
Należy zmienić rozszerzenie pliku g-code.
W XT trzeba w exprolerze ustawić wyświetlanie rozszerzeń, wybieramy kolejno :eksplorator windows/narzędzia/opcje folderów/widok, grupa pliki i foldery-trzeba wylączyć zaznaczenie w okienku "Ukryj rozszerzenia znanych plików" i AKCEPTUJ
Teraz klikamy na plik prawym klawiszem myszy i wybieramy zmień nazwę. Zmieniamy nazwę iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii ENTER.
W win98 robi się podobnie tylko w innych folderach.
A pod DOS "rename"
Jest to zawsze ten sam plik tekstowy a zmiana dotyczy wylącznie tych dwóch lub trzech literek po kropce.

DZIAŁA !!!!!! QRNA jakie to było proste !!!!a ja niedouczony próbowałem jakieś głupoty z tym plikiem robić a wystarczyło zmienić jego rozszerzenie , no cóż nie błądzi tylko ten co w zyciu nic nie robi !!!!JESZCZE RAZ "pltmaxnc" DZIĘKI !!!!

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „G-CODE - programowanie”