Kreskowanie a wymiary


Autor tematu
aajax
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 11
Rejestracja: 25 paź 2008, 08:55
Lokalizacja: Kłodawa woj. podk.

Kreskowanie a wymiary

#1

Post napisał: aajax » 16 mar 2010, 18:22

Witam
Mam następujący problem: podczas tworzenia dokumentacji parę wymiarów musiałem umieścić w obrębie przekroju (inaczej się nie dało, brak miejsca). Solidworks wyświetla wszystko fajnie w miejscu wartości tworzy się puste pole dzięki czemu wymiar jest czytelny.
Problem pojawia się przy wydruku, ponieważ kreskowanie wchodzi na wymiar i czytelność spada. Dodam jeszcze, że dzieje się tak nie na wszystkich rysunkach. Za wszelką pomoc będę wdzięczny.
Pozdrawiam

P.S Przypomniała mi sie jeszcze jedna sprawa, mianowicie czy można złamać linię wymiarową np. promienia, a jeśli tak to w jaki sposób. Wiem,że taka opcja się wyświetla ale w żaden sposób nie udało mi się jej wykorzystać. Z linie odniesienia nie chcę korzystać bo w razie zmiany wymiaru trzeba póżniej na rysunkach też edytowac



Tagi:

Awatar użytkownika

bildder
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1125
Rejestracja: 03 sie 2007, 08:32
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

#2

Post napisał: bildder » 17 mar 2010, 19:59

Z drukowaniem to jakis blad, sprobuj zapisac do pdfa i pozniej wydrukowac.

A z zalamaniem promienia to w zaleznosci od wersji, w 2009 i 2010 wybiera sie w we wlasciwosciach linie wiodace > perspektywiczie skrocony promien. Wiecej znajdziesz w helpie.
Paweł Kęska
CSWE | CSWI | CSWP
-----------------------
solid-szkolenia.pl
solid-blog.pl
solid-podreczniki.pl
-----------------------


Autor tematu
aajax
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 11
Rejestracja: 25 paź 2008, 08:55
Lokalizacja: Kłodawa woj. podk.

#3

Post napisał: aajax » 24 mar 2010, 22:29

Na początku chciałem podziękować za zainteresowanie, drukowanie przez pdf daje niestety taki sam efekt. Ja obstawiałem nie błąd, tylko złe ustawienia drukowania, albo cos w tym stylu. Problem tylko w tym, że nic takiego nie znalazłem:). Na razie mam przerwę w robieniu dokumentacji będę miał czas, posprawdzam sobie szablony może w nich da się cos ustawić.

Na drugi mój problem znalazłem banalnie proste rozwiązanie, wystarczyło kliknąć prawym przyciskiem myszy na wymiar promienia i z rozwijanego menu wybrać "add jog point" a później już z górki
Pozdrawiam

Awatar użytkownika

bildder
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1125
Rejestracja: 03 sie 2007, 08:32
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

#4

Post napisał: bildder » 24 mar 2010, 23:13

A ja obstawiam blad, nie ma takiego ustawienia, ktore na danym rysunku drukuje tzw halo a na innym nie.

Jezeli tak jest to sprobuj zaobserwowac prawidlowosc, kiedy to sie zdarza.
Paweł Kęska
CSWE | CSWI | CSWP
-----------------------
solid-szkolenia.pl
solid-blog.pl
solid-podreczniki.pl
-----------------------

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Solidworks”